REKLAMA

Inżynierowie języka polskiego

Inżynierowie języka polskiego

20 lat temu, kiedy zaczynałem przygodę z dziennikarstwem, marzyłem żeby dostać posadę w Gazecie Wyborczej. Dostałem etat, ale w Gazecie Wrocławskiej. Dzisiaj z perspektywy czasu, cieszę się, że tak się stało. Po 20 latach - przeglądając prorządową Wyborczą - wstydzę się, że miałem takie marzenia. W głowie mi się nie mieści, że redaktor naczelny tego dziennika stwierdził, iż wyniki wyborów prezydenckich to aksamitna droga do dyktatury. Czy ten inżynier języka polskiego nie zna definicji dyktatury, czyż nie wie, że dyktatorzy to: Stalin, Hitler, Mussolini, Pinochet, Husajn?
W Bystrzycy Kłodzkiej Krystian Sęga podczas sesji stwierdził, że w mieście panuje carat (piszemy o tym na stronie 6). Gdyby burmistrz Renata Surma rządziła niczym caryca, to on zaraz po tej sesji trafiłby do kibitki, która wywiozłaby go gdzieś daleko za Ural. Mi też wiele decyzji podejmowanych przez burmistrz Surmę nie podoba się, ale o caracie mówić nie mogę, bo mogę o tym póki co pisać w gazecie i to bez żadnych konsekwencji.
Całkiem niezłym inżynierem języka polskiego jest prezydent Komorowski i to bynajmniej nie dlatego, że kiedyś w księdze kondolencyjnej napisał ból nie tak jak trzeba. On też olewa znaczenie wyrazów i zwrotów i niczym inżynier majsterkuje ze słowami. Po przegranych wyborach zaczął odwoływać się do pospolitego ruszenia, kojarzonego z sarmacką polską, która roztrwoniła całe państwo. W 1655 roku nie kto inny tylko pospolite ruszenie uciekło pod Ujściem przed Szwedami. I to ono ma Platformie zapewnić zwycięstwo w jesiennych wyborach? Na koniec wszystkim inżynierom języka polskiego dedykuję piosenkę Kazika Staszewskiego. Idzie tak: W takim pisaniu nie ma usterek Postaw literek, niech brzękną szkła Przed nami naród odkrywa głowy Inżynierowie z Petrobudowy Kładziemy lachę, niech brzękną szkła Budowniczowie na 102.
P.S.
Zwrot inżynier języka polskiego zapożyczyłem od mojej małżonki, która kiedyś upomniała znajomego na gadu gadu, że robi straszne błędy. Odpowiedział jej: „co ty się tak czepiasz, nie każdy jest przecież inżynierem języka polskiego".

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Inżynierowie języka polskiego

Obrazek użytkownika PYTAM SIĘ PO RAZ TRZECI !
  • PYTAM SIĘ PO RA...
  • 18-07-2015

Czy to prawda z tym złodziejstwem w klubie i zwolnieniem z pracy ! Jak tak to oddaj wraz z odsetkami ! Jeżeli to prawda to szczyt wszyskiego !
Obrazek użytkownika APEL
  • APEL
  • 18-07-2015

JEŻELI SĄ KLUBOWI ŚWIADKOWIE TEJ AFERY , CZY TO BYŁO TAK naprawdę to napisz jeżeli byłeś świadkiem tej AFERY czy to porawda czy fałsz !

Przywłaszczył sobie kartę i płacił nią za zakupy. Potem oddał koleżance, która też poleciała do sklepów.

foto: pixabay.com

Sąd Okręgowy w Świdnicy podtrzymał wyrok 1,5 roku więzienia dla Elżbiety B. opiekunki Violetty Villas.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×