REKLAMA

Pacjentów wywieźli do Kłodzka

Nie planuję likwidacji żadnego oddziału szpitalnego w szpitalu w Kłodzku, Nowej Rudzie i Kudowie Zdroju - dyrektor Jadwiga Radziejewska wydała oświadczenie. Tymczasem oddział wewnętrzny w Nowej Rudzie przez miesiąc nie przyjmie żadnego pacjenta. A Ci zdrowi wyszli na ulice.

- W związku z pojawiającymi się niepokojącymi informacjami w mediach dotyczącymi rzekomych działań likwidacyjnych w szpitalach podmiotu leczniczego „Zespół Opieki Zdrowotnej” w Kłodzku, jako dyrektor jednostki oświadczam, że nie planuję likwidacji żadnego oddziału szpitalnego w szpitalu w Kłodzku, Nowej Rudzie i Kudowie Zdroju - pisze Jadwiga Radziejewska, dyrektor kłodzkiego ZOZ-u. To odpowiedź na niepokojące doniesienia o zamiarze likwidacji noworudzkiego oddziału wewnętrznego, według których oddział miałby zostać wygaszony w trzy miesiące. Tyle, że dementował je już wcześniej również Bartosz Wojciechowski, rzecznik starosty kłodzkiego. - Starosta zastanawia się nad zmianami. Na razie o żadnym zamknięciu nie ma mowy, ale nie wiemy co będzie. Na razie chcemy negocjować z wojewodą i NFZ o wzrost finansowania - mówił nam przed tygodniem Bartosz Wojciechowski. – Nie powiem natomiast co będzie w przyszłości. Być może będzie potrzebna jakaś restrukturyzacja, ale na razie będziemy negocjować - dodawał Wojciechowski. W zapewnienia urzędników Starostwa, jak i dyrektor Radziejewskiej nie wierzą jednak mieszkańcy, którzy przed dwoma dniami (wtorek, 20 sierpnia) zgromadzili się przed szpitalem, aby dać wyraz swojego wsparcia dla dalszego istnienia szpitala w Nowej Rudzie. To efekt naszej ubiegłotygodniowej publikacji, w której ujawniliśmy plany rozdysponowania w Kłodzku pielęgniarek pracujących obecnie na oddziale wewnętrznym w Nowej Rudzie.
Powiesili kartki
Kłodzki szpital ma potężne niedofinansowanie na poziomie ok. 6 mln zł. Brakuje lekarzy i pielęgniarek. Nie inaczej jest w Nowej Rudzie, gdzie od dawna na oddziale wewnętrznym jest tylko jeden lekarz, który teraz poszedł na zasłużony urlop. Efekt? Od 19 sierpnia do 20 września izba przyjęć jest nieczynna. Pacjenci z oddziału zostali przewiezieni do Kłodzka. Tam kierowani są również wszyscy inni mieszkańcy. Do końca miesiąca nieczynna jest też poradnia chirurgiczna działająca w szpitalu. Na drzwiach szpitala wisi kartka z adresami innych przychodni w powiecie, z usług których pacjenci mogą skorzystać w ramach umowy z NFZ.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Pacjentów wywieźli do Kłodzka

Obrazek użytkownika Pacj
  • Pacj
  • 23-08-2019

Przecież w poradni chirurgicznej i na oddziale wewnętrznym pracują różni lekarze. Razem pojechali na urlop? Dyrekcja i zarząd cis chyba mataczą a o zadłużeniu szpitala już głośnik bi jakieś cztery lata temu i nikt z tym nic nie robił. Czyżby zamierzony efekt ? A do tego teraz jeszcze jest artykuł o przychodni w kłodzku tez należącej do ZOZ w kłodzku. Ludzie otwórzcie oczy. Nic nie zamykamy tylko wygaszany i zawieszamy ... na zawsze albo do czasu aż jakaś „zaprzyjaźniona” spółeczką przejmie interes.

Wybory parlamentarne 2019 nadchodzą wielkimi krokami. Już 13 października Polacy pójdą do urn. To doskonała okazja, by zostać członkiem komisji wyborczej. Trwa nabór kandydatów. Jakie warunki trzeba spełnić i ile można zarobić?

Trwa wyścig o podbój kosmosu. Od niedawna uczestniczą w nim także polskie firmy i naukowcy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×