REKLAMA

Obniżyli bezprawnie

foto: pixabay.com

Żona radnego wygrała w sądzie z pracodawcą – gminą miejską Kłodzko. O co poszło? O dodatek funkcyjny.

- Zadaję niewygodne pytania, więc mojej żonie obniżono o 200 zł dodatek funkcyjny, choć we wrześniu przechodzi na emeryturę – mówił w styczniu radny Stanisław Bartczak. - O żadnej zemście nie ma mowy. Żona radnego od stycznia zarabia przecież więcej – ripostował Wiesław Tracz, wiceburmistrz Kłodzka. Sporna sprawa trafiła do sądu pracy, a ten przyznał rację pani Jadwidze Bartczak. W ubiegłym tygodniu nakazał wypłacać samorządowemu przedszkolu, w którym żona radnego pracuje od 40 lat, 300, a nie 100 zł dodatku funkcyjnego i wypłacić wyrównanie za 6 miesięcy. Wyrok nie jest prawomocny. Przypomnijmy. Do grudnia ubiegłego roku żona radnego Bartczaka dostawała 300 zł dodatku funkcyjnego. Od stycznia obniżono jej tę składową wpłaty do 100 zł. Niekorzystną zmianę wprowadzono jej na 9 miesięcy przed przejściem na emeryturę. Zmianę – jak tłumaczył wiceburmistrz Tracz - wymusiła podwyżka kwoty płacy minimalnej oraz nowy regulamin wynagradzania. - Ta pani od stycznia zarabia o ok. 500 zł brutto więcej. Obniżyliśmy jej dodatek funkcyjny, bo zmieniły się zasady wynagradzania. Po pierwsze wzrosła płaca minimalna, po drugie nie wolno włączać do płacy zasadniczej wysługi lat – argumentował wiceburmistrz Tracz. Tego stanowiska nie podzieli sąd pierwszej instancji.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Obniżyli bezprawnie

Obrazek użytkownika Jacek
  • Jacek
  • 07-08-2020

Ten Pan pokazuje na czym mu zaleźy ? Trudne pytania zadaje ?kpiny i narcyzm płynie od tego Pana .On i pytanie ?proszę przeglądnąć wszystkie sesje a odpowiedź sama się ujawni .To były urzędnik chory z nienawiści, pisał kiedyś to samo przeciwko byłemu a obecnie obecnemu .5100 brutto miał i mało mu było ?na fleku przychodził do pracy i jeszcze źle mu było .Zamiast pracować inwigilację wszystkim robił, no tak on uczciwy a wszyscy źli .Absurd goni absurd .Pytania to pomówienia lub odojrzewanie starych kotletów. Efektem tego będzie źe do sądu trafi 5 oskarżeń przeciwko temu Panu i byłemu urzędnikowi .Koniec bezpodstawnemu pomówieniom i kłamliwe oskarżenia jak samochód Burmistrza .Panie Redaktorze niech Pan zapyta tego Pana który przeciwko innym plotkami się bawi .Czy zgodnie z prawem płacił podatki gdy prowadził firmę budowlaną .Czy w rodzinie była przemoc .Czy wynajmował mieszkanie przy ul .Malczewskiego i odprowadzał podatk? Czy będąc na rencie chorobowe wyjechał do Norwegii za pracą ?czy zwrócił kasę ZUS . To tylko mała część pytań nie długo kolejne .To tylko pytania .

Polanica-Zdrój, 09-11 października

Piątek, 9 października

Organizacja mediów muzycznych w XXI wieku oraz zasady wykorzystywania praw autorskich
w tych mediach – Hirek Wrona
Teatr Zdrojowy, g.12.00, wstęp wolny

OFICJALNE OTWARCIE FESTIWALU
Hirek Wrona, Goście Festiwalowi
Muszla Koncertowa, g.18.00, wstęp wolny

KONCERT ARTURA ANDRUSA
PREMIERA PIOSENKI „PRZEBÓJ-ZDRÓJ”
Muszla Koncertowa, godz. 18.10, wstęp wolny

VIDEO-DANCING Z KAZIEM – HIREK WRONA
Muszla Koncertowa, godz. 20.00, wstęp wolny

Głównym punktem programu będą triki z ptakami, którymi Bartosz Lewandowski podbił 11 edycję programu "Mam Talent"

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×