REKLAMA

Drogowe inwestycje

Do końca sierpnia br. zostanie przebudowany odcinek drogi powiatowej nr 3235D, którym jest ulica Unii Lubelskiej w Bystrzycy Kłodzkiej

To w związku z powstałym w tym miejscu wiaduktem kolejowym, dzięki któremu dla miasta szerzej otworzy się komunikacyjne okno na świat. Zarówno burmistrz Renata Surma, jak i Zarząd Powiatu Kłodzkiego wspólnie dążyli do tego przedsięwzięcia. Pozwoli ono - z chwilą przekazania nowej drogi do użytku – na zniesienie uciążliwego objazdu do i z Bystrzycy Kłodzkiej prowadzącego m.in. przez Długopole-Zdrój.

Podczas lutowych sesji Rady Miejskiej w Bystrzycy Kłodzkiej oraz Rady Powiatu Kłodzkiego podjęto uchwały odnośnie zwiększenia wartości wspomnianej inwestycji. Poprowadzi ją firma „Cako” z Polanicy-Zdroju – ta sama, która wybudowała wiadukt. Wygrała ona przetarg.

- Ustaliliśmy, że inwestycja zakończy się w sierpniu tego roku – mówi Piotr Marchewka, etatowy członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego. – Następnym krokiem, kiedy ciężki transport skierujemy na nowo wybudowany odcinek, będzie pierwszy etap odbudowy drogi powiatowej pomiędzy Długopolem-Zdrojem i Długopolem Dolnym na długości około 1,4 km.

Opisywana przebudowa ul. Unii Lubelskiej kosztować ma 4.366.982 zł. W kwocie tej dofinansowanie z tzw. „schetynówek” wyniesie 2.066.028 zł, od gminy bystrzyckiej – 1.139.472 zł, zaś wkład własny powiatu kłodzkiego – 1.161.482 zł.

bystrzycaklodzka,pl

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Drogowe inwestycje

Samorząd województwa dolnośląskiego zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o odpowiednie zaprojektowanie trasy S8, tak by w przyszłości możliwe było poprowadzenie od niej odnogi w kierunku Świdnicy, Wałbrzycha oraz węzła z budowaną drogą S3 w Bolkowie.

Z wyborczej walki o reelekcję w ostatniej chwili wycofał się Marek Szpanier, burmistrz Szczytnej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×