REKLAMA

Szukają muzyków i wokalistów

fot.sygnalmilosierdzia.pl

Chcą dać sygnał. Szukają muzyków. W słupieckiej parafii ruszyły przygotowania do tegorocznego Sygnału Miłosierdzia, koncertu, który odbędzie się w Boże Ciało.

W ubiegłym roku koncert uwielbienia „Sygnał Miłosierdzia” który odbył się Słupcu przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Po tym sukcesie nie powinno zatem dziwić, że już teraz ruszyły przygotowania do tegorocznego koncertu. - Będzie to kontynuacja „Sygnału Miłosierdzia” organizowanego w ubiegłym roku w Boże Ciało. Wyszło nam to dobrze, było wiele zaangażowanych osób z naszej parafii, z Nowej Rudy, Kłodzka, Wałbrzycha czy Świdnicy, więc było to piękne dzieło, które chcemy powtórzyć również w tym roku, wieczorem w Boże Ciało – mówi ks. Krzysztof Iwaniszyn, proboszcz słupieckiej parafii. – Kierujemy taki apel do wszystkich, którzy chcieliby się w to dzieło włączyć, bo jest wiele osób utalentowanych muzycznie i wokalnie – dodaje proboszcz.
Kogo szukają?
- Muzyków, którzy grają na gitarach, skrzypcach, klarnetach, trąbkach i wokalistów, którzy chcieliby śpiewać w chórze. Mamy też swoich muzyków z którymi współpracujemy. To będzie taki koncert wokalno – instrumentalny, koncert uwielbienia – zapowiada proboszcz Iwaniszyn. – W Rzeszowie taki koncert organizowany jest od lat. My nie chcemy oczywiście w żaden sposób się do nich porównywać, ale chcemy u nas podtrzymać to, co zapoczątkowaliśmy w roku ubiegłym i dać taki Sygnał Miłosierdzia w tym szczególnym dniu, w uroczystość Bożego Ciała. Chcemy zachęcić ludzi, aby w takiej formie uwielbienia chcieli uczestniczyć – dodaje. Koncert odbędzie się na parkingu przy basenie w Słupcu w dzień Bożego Ciała. - Tego dnia wychodzimy z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie na ulice naszego miasta. Chcemy przedłużyć to świętowanie, żeby wieczorem od godz. 19:00 jeszcze raz się spotkać na parkingu i dać taki Sygnał Miłosierdzia. To będzie też takie piękne świadectwo naszej wiary – mówi ks. Iwaniszyn.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Szukają muzyków i wokalistów

Za chwilę wybierzemy europosłów. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, czyli w okręgu numer 12, o sześć mandatów walczy 60 kandydatów. Sprawdziliśmy, jakie profity czerpać będą ci, którzy wygrają. Jedno jest pewne to mandat na bogato.

foto: użyczone

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. W tegorocznej edycji jury przyznało 7 nagród i 14 wyróżnień. W kategorii architektura i budownictwo drewniane wyróżnienie zdobył dusznicki młyn papierniczy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×