REKLAMA

Kłodzko: jak pozbyć się choinki po świętach?

Kłodzko. Chcesz wyrzucić choinkę po świętach? Zobacz, kiedy to zrobisz

Kłodzko. Jak pozbyć się choinki po świętach i kiedy może zostać odebrana?

Kłodzko. Kończy się świąteczny okres. A to oznacza, że wielu mieszkańców nie będzie wiedziało co zrobić z choinką. Urzędnicy z Kłodzka przypominają, że drzewka świąteczne są odbierane przez oddział ENERIS Surowce we Wrocławiu od mieszkańców Kłodzka w terminach odbioru frakcji bio.

 

Jak przygotować choinkę przed wyrzuceniem?

Zarówno naturalne, jak i sztuczne drzewka przed wyrzuceniem trzeba w odpowiedni sposób przygotować. Choinkę trzeba wyjąć ze stojaka i usunąć wszystkie elementy dekoracyjne, czyli bombki, lampki i łańcuchy. Ozdoby zrobione z tworzywa sztucznego powinny trafić do pojemnika żółtego – tego na plastik i metal. Bombki błyszczące, tłukące się jak szkło, należy wrzucać do pojemnika czarnego na odpady zmieszane (w zielonym pojemniku powinny się znaleźć np. słoiki lub butelki szklane). Zepsute światełka choinkowe są elektroodpadami, dlatego trzeba je oddać do PSZOK lub do pojemników w sklepach ze sprzętem RTV/AGD. Naturalne drzewka cięte to odpady biodegradowalne, które dzięki przekazaniu do profesjonalnego zagospodarowania, ulegną całkowitemu rozkładowi. Żywe i sztuczne drzewka należy zostawić przy pojemniku na odpady lub boksach śmietnikowych, w przypadku zabudowy wielolokalowej w dniu odbioru albo można przywieźć do najbliższego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Jeśli chodzi o zabudowę jednorodzinną, sztuczne drzewka będą odebrane z frakcją metale i tworzywa sztuczne.

 

Kiedy będą odbierane choinki?

Choinki od mieszkańców Kłodzka będą odbierane do 15 marca, zgodnie z harmonogramem dla frakcji bio (drzewka naturalne). Terminy odbioru odpadów komunalnych znajdują się na stronie internetowej: www.klodzko.pl oraz https://eneris.pl/nasze-uslugi/dla-mieszkancow/dolnoslaskie/

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kłodzko: jak pozbyć się choinki po świętach?

Powiat Kłodzki: Podsumowujemy najważniejsze informacje o szczepieniach. Ile osób z Powiatu Kłodzkiego udało się zaszczepić do połowy stycznia? Sprawdź dane.

Polanica-Zdrój: Funkcjonariusze policji ścigali młodego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Powiat Kłodzki: Zachęcamy do udziału w badaniu . Czy jesteś zadowolony z życia w swojej miejscowości?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×