REKLAMA

Ludzie ze stacji

Czy to możliwe, żeby centrum polskiego życia poetyckiego stała się nieczynna stacja kolejowa gdzieś na skraju Polski?

Czy da się zawiesić na kilka dni spory, różnice wieku, hierarchii i pozycji literackiej – a wszystko po to, by zbudować prawdziwie trwałą i wartościową wspólnotę ludzi piszących i czytających? Stacja Literatura – festiwal organizowany od 2016 roku w Stroniu Śląskim (a wcześniej, jako Fort i Port, w Legnicy oraz Wrocławiu) – udowadnia, że niemożliwe staje się możliwe: i to już od 25 lat! Zbiór osobistych relacji stworzonych przez uczestników i uczestniczki kolejnych edycji festiwalu organizowanego przez Biuro Literackie, którym towarzyszą portrety fotograficzne autorstwa  Maksymiliana Rigamontiego, to niepowtarzalne świadectwo historii literatury polskiej ostatniego ćwierćwiecza.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ludzie ze stacji

Fot. Gmina Kłodzko

Z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku wójt gminy Kłodzko Zbigniew Tur zmuszony był odwołać Dożynki Gminy Kłodzko. O rolnikach jednak nie zapomniał. Wspólnie z Radą Powiatową Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Kłodzku na czele z przewodniczącym Leszkiem Bobulą zaprosili rolników i pszczelarzy do Krosnowic.

Podczas dziękczynnego spotkania w „Podhalance”, które poprzedziła msza. św. w kościele parafialnym, wręczyli gościom symboliczne woreczki z ziarnem, a następnie podjęli uroczystym obiadem, przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich pod kierunkiem Haliny Puk.

Przedsiębiorcy, którzy nadpłacili składki do ZUS Zakład Ubezpieczeń Społecznych będą mogli je odzyskać i skorzystać z pełnego zwolnienia ze składek z powodu pandemii.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×