REKLAMA

Tydzień Bibliotek w Kłodzku

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

(DO) WOLNOŚĆ CZYTANIA pod takim hasłem obchodzony był tegoroczny Tydzień Bibliotek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Kłodzku.

Wolność, dowolność, czytanie – to wszystko daje nam nieograniczone możliwości, pozwala rozwijać się umysłowo, kulturalnie, poznawać różne poglądy. Tegoroczne hasło nawiązuje także do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, gdyż czytanie było jednym z ważnych elementów zachowania tożsamości, historii, tradycji i kultury narodu – czytamy na stronie kłodzkiej biblioteki.
W tym roku w Kłodzku, w ramach Tygodnia Bibliotek odbył się m.in. konkurs fotograficzny, którego tematem było selfie z książką. Był też kiermasz książki przeczytanej i zwiedzanie wystawy „Leśne Stwory”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa PANORAMA NIEPODLEGŁOŚCI 100 kart / 100 spojrzeń / sto lat DOŁĄCZ SWÓJ FRAGMENT – CZYTAJ KRAJOBRAZ.
Atrakcji nie brakowało również w filiach biblioteki. Filię nr 1 odwiedziły przedszkolaki z Promyczka, które uczestniczyły w zabawie literacko – plastycznej „Franklin i książka z biblioteki”.
Podczas Tygodnia Bibliotek w ramach przygotowanych zajęć powstały piękne zakładki do książek.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Tydzień Bibliotek w Kłodzku

Na wystawie jednego z kłodzkich sklepów (w rynku) pod koniec października pojawiły się plakaty sugerujące, że halloween to święto szatana.

foto: Muzeum Papiernictwa

Choć istnieje od co najmniej 456 lat, dotychczas dusznicki młyn papierniczy nie doczekał się obszerniejszego opracowania monograficznego. Teraz już jest.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×