REKLAMA

Nie obawiają się suszy

foto: FB Michał Piszko Burmistrz Kłodzka

Zakończyła się budowa nowego ujęcia wody pitnej dla Kłodzka.

Planowana wydajność nowej studni wynosi maksymalnie 97 metrów sześciennych na godzinę tj. około 2300 m sześciennych na dobę. Miasto obecnie zużywa średnio zużywa 5300 m sześciennych na dobę, zatem nowe ujęcie zapewnia blisko połowę zapotrzebowania.
Nowa studnia zagwarantuje Kłodzku w pełni zabezpieczony dostęp do wody dla wszystkich mieszkańców – niezależnie od panujących warunków pogodowych.
Kłodzko będzie dysponować znaczną rezerwą produkcyjną, a miasto będzie zabezpieczone przed suszą.
Już teraz zdarza się, że Wodociągi Kłodzkie zapewniają wodę mieszkańcom gminy wiejskiej.
Głębokość nowego ujęcia wody to ok. 42 m, natomiast średnica otworu wynosi 300 mm.
info: FB Michał Piszko Burmistrz Kłodzka

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nie obawiają się suszy

Mieszkańcy Młynowa mówią, że ich wioska ma wiele zalet, ale... – Wszystko co jest przed ale, jest nic nie warte – zauważa jeden z mieszkańców Młynowa. O co chodzi?

Epidemia kleszczy, czy nasilająca się psychoza ludzi? Jedno jest pewne – robactwa jest coraz więcej. Sprawdzamy gdzie i jak szukać pomocy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×