REKLAMA

Kościoły przeciwko LGBT

W kilkudziesięciu dolnośląskich parafiach zbierano podpisy pod projektem Stop LGBT. Kontrowersyjny projekt ustawy można było poprzeć także w kościele Matki Bożej Różańcowej w Kłodzku.

Inicjatywę ustawodawczą, która ma na celu wprowadzenie zakazu marszów równości i promowania na zgromadzeniach innych orientacji niż heteroseksualizm, uruchomiła Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina. Chce odgórnego zakazu organizowania w Polsce zgromadzeń propagujących związki osób tej samej płci. Projekt wymierzony jest przede wszystkim w marsze równości środowisk LGBT. Aby Sejm zajął się projektem, fundacja musi zebrać 100 tys. podpisów. Z pomocą Kai Godek ruszył polski Kościół.

Podpisy w kościołach

27 września podpisy pod społecznym projektem ustawy Stop LGBT były zbierane w 180 kościołami w Polsce, a na Dolnym Śląsku, m.in. w Wałbrzychu, Świdnicy, Wrocławiu Pieszycach i Kłodzku. Warte odnotowania jest jednak to, że np. metropolita poznański abp Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na promowanie na terenach kościelnych archidiecezji poznańskiej społecznego projektu ustawy Stop LGBT .

W Kłodzku franciszkanie

W Kłodzku podpisy poparcia zbierano w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. Kłodzcy franciszkanie w ogłoszeniach parafialnych napisali: „Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Stop LGBT, w ramach którego Fundacja Życie i Rodzina aktywnie przeciwdziała deprawacji dzieci i młodzieży w naszym społeczeństwie, od kilku tygodni zbierają w Polsce podpisy pod inicjatywą ustawodawczą o zakazie organizacji tzw. marszów LGBT. Podpisy pod petycją można składać jeszcze tylko dzisiaj przy stoliku pod chórem. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer pesel. Przy stoliku można zapoznać się również z projektem nowelizacji ustawy Prawo o zgromadzeniach”. - Byłam zszokowana, kiedy w ogłoszeniach parafialnych usłyszałam, że mamy się podpisywać pod projektem ustawy Stop LGBT – mówi mieszkanka Kłodzka, która była na mszy św. - Kościół to nie miejsce na prowadzenie polityki, zbieranie podpisów pod projektami ustaw. Zawiodłam się na naszych franciszkanach, że pozwolili na takie coś – oceniła.

Zaniepokojona burmistrz

W Pieszycach, w sprawie zbierania podpisów w kościele, głos zabrała burmistrz tego miasta. - Z głębokim niepokojem odebrałam apel Kościoła, który zachęca do złożenia w najbliższą niedzielę podpisów pod projektem ustawy popierającym m.in. zakaz organizowania parad równości w Polsce. Kościół, którego fundamentem jest otwartość, miłość i jedność, chce podzielić ludzi i odebrać im prawo do wolności - zaapelował Dorota Konieczna-Enozel, burmistrz Pieszyc w mediach społecznościowych. - Pójdźmy do kościoła i bądźmy wspólnotą, która jest tolerancyjna, kochająca i wspierająca – dodała.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kościoły przeciwko LGBT

Druga fala pandemii skutkuje zwiększoną liczbą wniosków o wsparcie działań przeciwkryzysowych samorządów, systemu ochrony zdrowia, służb sanitarnych, ośrodków pomocy społecznej i innych instytucji przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Aby usprawnić proces zamawiania wsparcia w marcu powstała „Platforma Wsparcia WOT”, dzięki której proces wnioskowania o pomoc wojska został maksymalnie uproszczony i odbiurokratyzowany.

Fot. MM

Protestujący w obronie praw kobiet zebrali sie przed biurem senatorskim Aleksandra Szweda z PiS.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×