REKLAMA

Politycy o szuszy

foto: pixabay.com

ARIMR informuje o wypłatach w ramach pomocy suszowej. Posłanka Wielichowska: nie rozpatrzono jeszcze 126 tys. wniosków.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kontynuuje wypłaty pomocy suszowej dla rolników, których gospodarstwa poniosły straty w 2019 roku. - Dzięki kolejnym uruchomionym środkom biura powiatowe agencji rozpoczęły wydawanie decyzji przyznających pomoc, w ślad za tymi decyzjami są na bieżąco realizowane płatności. Wiemy, że rolnicy czekają na wypłaty pomocy suszowej, dlatego niezwłocznie po otrzymaniu kolejnej puli środków przeznaczonych na ten cel, uruchomiliśmy procedurę wypłat – informuje Tomasz Nowakowski, prezes ARMiR. Rolnikom wypłacono już 1,2 miliarda zł, ale... Posłanka Monika Wielichowska opublikował niedawno na swoim Facebooku odpowiedź ministra rolnictwa na interpelację posłów opozycyjnych. Wynika z niej, że dotychczas (stan na 29 maja) ponad 126 tys. wniosków o pomoc suszową w ogóle nie została rozpatrzona. Minister, odpowiadając posłom opozycji, rozpisał się o suszowej pomocy aż na czterech stronach. - A mógł jednym zdaniem: na dzień 29 maja nie zostało rozpatrzonych aż 126 tys. 407 wniosków z 2019 roku, o pomoc rolników związanych z suszą i nie wiadomo kiedy będą rozpatrzone - podsumowała nasza parlamentarzystka.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Politycy o szuszy

Fot. polska-org.pl

Sytuacja w Piszkowicach jest opanowana. Tak poinformowała na swoim profilu w mediach społecznościowych Henryka Szczepanowska. - Mamy pierwsze kontakty z potencjalnymi chętnymi do pracy. Mamy czysty, wolny od COVID oddział i tylko sześcioro dzieci odizolowanych. Wszyscy pracownicy w zakładzie są zdrowi, nie ma kolejnych zakażeń. Od poniedziałku pojedyncze osoby wracają do pracy, pozostali pozostają w domowych kwarantannach - napisała. Ciągle jednak potrzebni są: pielęgniarki, ratownicy i pomoc medyczna do pracy, ale w zwykłym systemie zmianowym na określonych warunkach finansowych.

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×