REKLAMA

Prezes ZUK podejrzany

Jesienią ubiegłego roku do Zakładu Usług Komunalnych w Bystrzycy Kłodzkiej weszli policjanci. Rozpoczęło się śledztwo. W czerwcu tego roku prezes i dwóch kierowniku ZUK-u usłyszało zarzuty.

- Obecnie prowadzone postępowanie toczy się przeciwko 3 osobom, głównie o przestępstwa doprowadzenia ZUK-u w Bystrzycy Kłodzkiej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem i wyrządzenia szkody majątkowej – potwierdza Małgorzata Sałacka z bystrzyckiej prokuratury. - Z uwagi na fakt, iż postępowanie do chwili obecnej nie zostało zakończone nie jest możliwe udzielenie bardziej szczegółowych informacji – ucina. Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że pojawienie się śledczych w ZUK-u i wszczęcie śledztwa to efekt zawiadomienia, w którym ktoś bardzo szczegółowo (z datami i godzinami) opisał nieprawidłowości do jakich – jego zdaniem - miało dochodzić w zakładzie komunalnym. Zarzuty usłyszał prezes Kazimierz S. i dwóch kierowników ZUK-u. Czy S. dalej będzie kierował miejską spółką? Nieoficjalnie mówi się, że wkrótce pójdzie na urlop, a ZUK-iem pokieruje ktoś inny.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Prezes ZUK podejrzany

foto: pixabay.com

Zakończył się projekt pn. „Dolnośląski Bon na Innowacje”. Tym samym 79 przedsiębiorców z Dolnego Śląska otrzymało wsparcie finansowe na modernizację, usprawnienie czy udoskonalenie swojej działalności.

foto: użyczone

Były zniszczenia, była kradzież, sprawa trafiła na policję i biurko prokuratora. Kto i dlaczego nie chce budowy kopalni w Ścinawce Śr.?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×