REKLAMA

150 tys. na Budżet Obywatelski

150 tys. zł jest do wykorzystania w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2019 r. Głosować na zadania będziemy mogli od 10 do 31 grudnia.

Budżet Obywatelski to proces, który umożliwia mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez obywateli. Mieszkańcy mogę nie tylko głosować, ale też zgłaszać swoje projekty, które chcieliby aby zostały zrealizowane.

26 września rada powiatu podjęła uchwałę w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych w zakresie budżetu obywatelskiego powiatu kłodzkiego na rok 2019. Do wydania będzie 150 tys. zł.
Zgodnie z zasadami koszt jednego zgłoszonego zadania w ramach budżetu obywatelskiego musi być większy niż 5 000 zł i nie może przekroczyć 15 000 zł. Propozycje zadań do budżetu obywatelskiego może zgłaszać każdy mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który w momencie składania wniosku ma ukończone 18 lat, a także organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, z siedzibą na terenie powiatu kłodzkiego. Składanie propozycji zadań możliwe będzie w dniach od 5 listopada 2018 r. do 18 listopada 2018 r.

Propozycje zadań, które pozytywnie przejdą etap weryfikacji formalnej przekazane zostaną pod głosowanie mieszkańcom powiatu kłodzkiego. Głosowanie odbędzie się w dniach 10-31 grudnia 2018 r.

Za wybrane do realizacji uznane zostaną zadania, które uzyskały największą liczbę ważnych głosów, aż do wyczerpania puli środków przeznaczonych na budżet obywatelski.
Szczegóły dotyczące budżetu obywatelskiego zamieszczone zostały na stronie http://powiat.klodzko.pl/powiat/budzet-obuwatelski/, http://www.bip.powiat.klodzko.pl/index.php

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): 150 tys. na Budżet Obywatelski

foto: dolny-slask.org.pl

Pływalnia będzie zamknięta, bo na wniosek Krystiana Sęgi konserwator zabytków wszczął postępowanie dotyczące wpisania kompleksu basenowego do rejestru zabytków – poinformowały władze Bystrzycy Kł. To manipulowanie faktami dla przykrycia bezgranicznej niekompetencji – ripostuje zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Kłodzkiej.

foto: pixabay.com

Sąd skazał go na rok więzienia za aferę w SOKU. Drugi proces, w sprawie przekrętu w PCK, wciąż trwa.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×