REKLAMA

Zgłębia historię szkła

20 lat był burmistrzem Polanicy-Zdroju. Jesienią ubiegłego roku powiedział dość i nie wystartował. Czy żałuje swojej decyzji?

- Nie żałuję. Powiedziałem dość polityce i tego się trzymam. Na razie nie podjąłem jeszcze pracy zawodowej. Zrobiłem sobie dłuższy urlop. Nareszcie taki prawdziwy, bo telefon ciągle już nie dzwoni – mówi Jerzy Terlecki. - Co robię? Zgłębiam historię hut szkła na naszym terenie. Zbieram informacje o plastykach, którzy u nas tworzyli, a było ich wielu. To nie tylko prof. Zbigniew Horbowy – zaznacza. Przy okazji porządków Terlecki znalazł w swoim domu kolekcję szkła kolorowego z lat 70. ubiegłego wieku. W sumie około 200 sztuk. - Będę namawiał obecnego burmistrza do pomysłu utworzenia w uzdrowisku muzeum szkła – dodaje. Jeszcze 20 lat temu w powiecie kłodzkim działy trzy huty szkła: w Stroniu Śląskim, Szczytnej i Polanicy-Zdroju. Do dzisiaj przetrwała tylko ta polanicka.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zgłębia historię szkła

Za chwilę wybierzemy europosłów. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, czyli w okręgu numer 12, o sześć mandatów walczy 60 kandydatów. Sprawdziliśmy, jakie profity czerpać będą ci, którzy wygrają. Jedno jest pewne to mandat na bogato.

foto: użyczone

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. W tegorocznej edycji jury przyznało 7 nagród i 14 wyróżnień. W kategorii architektura i budownictwo drewniane wyróżnienie zdobył dusznicki młyn papierniczy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×