REKLAMA

Całkowity zakaz i więzienie?

W ubiegły czwartek doszło w Sejmie do ostrej wymiany zdań

Posłowie dyskutowali o aborcji, a właściwie o dwóch obywatelskich projektach zmian w obowiązującej od prawie 20 lat ustawie. Jeden projekt trafił do kosza, drugi do dalszego procedowania w sejmowych komisjach. Jak głosowali posłowie z naszego okręgu?

W Sejmie przedstawiono dwa obywatelskie projekty ustawy o aborcji: jeden liberalizujący obecne przepisy, drugi całkowicie jej zakazują- cy. Posłowie zdecydowali, że projekt inicjatywy Ratujmy Kobiety, liberalizujący przepisy, został odrzucony. Parlamentarzyści zajmą się w komisjach tylko tym drugim, który zaostrza uregulowanie. Autorzy projektu Stop aborcji chcą bowiem całkowicie zakazać usuwania ciąży, a do tego zaproponowali, aby za dokonanie zabiegu karać więzieniem lekarza, który go przeprowadzi i kobietę. Partia rządząca (PiS) chciała skierować oba obywatelskie projekty do dalszych prac, z zastrzeżeniem, że nie popiera inicjatywy Ratujmy Kobiety. Kiedy przyszło do głosowania projekt liberalizujący został odrzucony, nie tylko zresztą głosami posłów PiS-u. A jak w sprawie obywatelskich wniosków zagłosowali parlamentarzyści z naszego okręgu?

Projekt zaostrzający przepisy o aborcji Sejm zagłosował za przekazaniem do dalszych prac projekt komitetu Stop aborcji. Głosowało 432 posłów. Za 267, przeciw 154, a 11 wstrzymało się od głosu. Za procedowaniem takich zmian opowiedzieli się posłowie PiS-u z naszego okręgu oraz jeden z koła Wolni i Solidarni. Posłowie PO byli za odrzuceniem wniosku. Projekt liberalizujący przepisy o aborcji Sejm odrzucił obywatelski projekt inicjatywy Ratujmy kobiety pozwalający na aborcję do 12. tygodnia ciąży. Głosowało 433 posłów. Za odrzuceniem opowiedziało się 361 posłów, przeciw było 42, a 30 wstrzymało się od głosu. Nasi posłowie (cała ósemka) opowiedzieli się za odrzuceniem wniosku. 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (8): Całkowity zakaz i więzienie?

Obrazek użytkownika Ciekawe !
 • Ciekawe !
 • 01-10-2016

Całkowity zakaz i więzienie ????????????????????? a dlaczego jest ten znak zapytania ?Czy to nie forma manipulacji opinią publiczna , z tym więzieniem to prawda czy fałsz ? Jak jest tak w zasadzie naprawdę !Dociekliwym !Polecam media narodowe nie takie he he .
Obrazek użytkownika Ciekawe !
 • Ciekawe !
 • 01-10-2016

Całkowity zakaz i więzienie ????????????????????? a dlaczego jest ten znak zapytania ?Czy to nie forma manipulacji opinią publiczna , z tym więzieniem to prawda czy fałsz ? Jak jest tak w zasadzie naprawdę !Dociekliwym !Polecam media narodowe nie takie he he .
Obrazek użytkownika DLACZEGO , DLACZEGO DLACZEGO ?
 • DLACZEGO , DLAC...
 • 02-10-2016

A DLACZEGO W POLSCE MOGŁY DZIAŁAĆ NIELEGALNE FABRYKI PODEJRZANYCH MEDYKAMENTÓW NAJWIĘKSZE W EUROPIE CZY WYTWARZANO TAM TEŻ DOPALACZE PRZY OKAZJI DLACZEGO DOPIERO PIS ZAJĄŁ SIĘ TĄ SPRAWĄ A WCZEŚNIEJ ?
Obrazek użytkownika Mirka
 • Mirka
 • 02-10-2016

PiS spycha Polskę w mroki średniowiecza... Będą wiezienia, będą stosy... Czarna zaraza nadeszła :( A będzie tak jak w USA za prohibicji... Podziemie aborcyjne i wycieczki do zagranicznych klinik. W zależności kogo na co będzie stać :(
Obrazek użytkownika anka
 • anka
 • 04-10-2016

nie strasz , nie strasz bo sie zes.......
Obrazek użytkownika Janina
 • Janina
 • 04-10-2016

Nie mylcie wrażliwości ludzkiej i obrony zycia ze sredniowieczem i ciemnogrodem , Postęp i nowoczesność nie wiąże sie i nie moze sie wiązać z prawem do decydowania o zyciu innego człowieka w tym wypadku dziecka w łonie matki. Walczycie o prawo wyboru wiec dajcie je tez tym dzieciom .
Obrazek użytkownika PiTer
 • PiTer
 • 06-10-2016

A wczoraj Pis głosował za odrzuceniem projektu, a PO i Nowoczesna za dalszym procedowaniem. Zabrakło im wody na młyn? Najpierw wyprowadzają ludzi na ulicę przeciw ustawie, a potem chcą ją wprowadzić?
Obrazek użytkownika gam
 • gam
 • 07-10-2016

Opozycja chciala robic tylko zadyme..tylko o to chodziko a nie o zadne macice I kobiety..hehe. Dobrze ze pis to przerwal

Radny Bogusław Szpytma ma w tym miesiącu objąć stanowisko wicewojewody. Kto go zastąpi w Radzie Miasta Kłodzka?

Warszawka firma Elektrownia PV Kłodzko stara się o pozwolenie na budowę farmy fotowoltaicznej. Miałaby ona zostać zamontowana na polach między Książówką i kłodzką obwodnicą a Szalejowem Dolnym

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×