REKLAMA

Całkowity zakaz i więzienie?

W ubiegły czwartek doszło w Sejmie do ostrej wymiany zdań

Posłowie dyskutowali o aborcji, a właściwie o dwóch obywatelskich projektach zmian w obowiązującej od prawie 20 lat ustawie. Jeden projekt trafił do kosza, drugi do dalszego procedowania w sejmowych komisjach. Jak głosowali posłowie z naszego okręgu?

W Sejmie przedstawiono dwa obywatelskie projekty ustawy o aborcji: jeden liberalizujący obecne przepisy, drugi całkowicie jej zakazują- cy. Posłowie zdecydowali, że projekt inicjatywy Ratujmy Kobiety, liberalizujący przepisy, został odrzucony. Parlamentarzyści zajmą się w komisjach tylko tym drugim, który zaostrza uregulowanie. Autorzy projektu Stop aborcji chcą bowiem całkowicie zakazać usuwania ciąży, a do tego zaproponowali, aby za dokonanie zabiegu karać więzieniem lekarza, który go przeprowadzi i kobietę. Partia rządząca (PiS) chciała skierować oba obywatelskie projekty do dalszych prac, z zastrzeżeniem, że nie popiera inicjatywy Ratujmy Kobiety. Kiedy przyszło do głosowania projekt liberalizujący został odrzucony, nie tylko zresztą głosami posłów PiS-u. A jak w sprawie obywatelskich wniosków zagłosowali parlamentarzyści z naszego okręgu?

Projekt zaostrzający przepisy o aborcji Sejm zagłosował za przekazaniem do dalszych prac projekt komitetu Stop aborcji. Głosowało 432 posłów. Za 267, przeciw 154, a 11 wstrzymało się od głosu. Za procedowaniem takich zmian opowiedzieli się posłowie PiS-u z naszego okręgu oraz jeden z koła Wolni i Solidarni. Posłowie PO byli za odrzuceniem wniosku. Projekt liberalizujący przepisy o aborcji Sejm odrzucił obywatelski projekt inicjatywy Ratujmy kobiety pozwalający na aborcję do 12. tygodnia ciąży. Głosowało 433 posłów. Za odrzuceniem opowiedziało się 361 posłów, przeciw było 42, a 30 wstrzymało się od głosu. Nasi posłowie (cała ósemka) opowiedzieli się za odrzuceniem wniosku. 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (8): Całkowity zakaz i więzienie?

Obrazek użytkownika Ciekawe !
 • Ciekawe !
 • 01-10-2016

Całkowity zakaz i więzienie ????????????????????? a dlaczego jest ten znak zapytania ?Czy to nie forma manipulacji opinią publiczna , z tym więzieniem to prawda czy fałsz ? Jak jest tak w zasadzie naprawdę !Dociekliwym !Polecam media narodowe nie takie he he .
Obrazek użytkownika Ciekawe !
 • Ciekawe !
 • 01-10-2016

Całkowity zakaz i więzienie ????????????????????? a dlaczego jest ten znak zapytania ?Czy to nie forma manipulacji opinią publiczna , z tym więzieniem to prawda czy fałsz ? Jak jest tak w zasadzie naprawdę !Dociekliwym !Polecam media narodowe nie takie he he .
Obrazek użytkownika DLACZEGO , DLACZEGO DLACZEGO ?
 • DLACZEGO , DLAC...
 • 02-10-2016

A DLACZEGO W POLSCE MOGŁY DZIAŁAĆ NIELEGALNE FABRYKI PODEJRZANYCH MEDYKAMENTÓW NAJWIĘKSZE W EUROPIE CZY WYTWARZANO TAM TEŻ DOPALACZE PRZY OKAZJI DLACZEGO DOPIERO PIS ZAJĄŁ SIĘ TĄ SPRAWĄ A WCZEŚNIEJ ?
Obrazek użytkownika Mirka
 • Mirka
 • 02-10-2016

PiS spycha Polskę w mroki średniowiecza... Będą wiezienia, będą stosy... Czarna zaraza nadeszła :( A będzie tak jak w USA za prohibicji... Podziemie aborcyjne i wycieczki do zagranicznych klinik. W zależności kogo na co będzie stać :(
Obrazek użytkownika anka
 • anka
 • 04-10-2016

nie strasz , nie strasz bo sie zes.......
Obrazek użytkownika Janina
 • Janina
 • 04-10-2016

Nie mylcie wrażliwości ludzkiej i obrony zycia ze sredniowieczem i ciemnogrodem , Postęp i nowoczesność nie wiąże sie i nie moze sie wiązać z prawem do decydowania o zyciu innego człowieka w tym wypadku dziecka w łonie matki. Walczycie o prawo wyboru wiec dajcie je tez tym dzieciom .
Obrazek użytkownika PiTer
 • PiTer
 • 06-10-2016

A wczoraj Pis głosował za odrzuceniem projektu, a PO i Nowoczesna za dalszym procedowaniem. Zabrakło im wody na młyn? Najpierw wyprowadzają ludzi na ulicę przeciw ustawie, a potem chcą ją wprowadzić?
Obrazek użytkownika gam
 • gam
 • 07-10-2016

Opozycja chciala robic tylko zadyme..tylko o to chodziko a nie o zadne macice I kobiety..hehe. Dobrze ze pis to przerwal

Wybory parlamentarne 2019 nadchodzą wielkimi krokami. Już 13 października Polacy pójdą do urn. To doskonała okazja, by zostać członkiem komisji wyborczej. Trwa nabór kandydatów. Jakie warunki trzeba spełnić i ile można zarobić?

Trwa wyścig o podbój kosmosu. Od niedawna uczestniczą w nim także polskie firmy i naukowcy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×