REKLAMA

Radków. Jak się czuje Julia Kuczała?

Julia pozdrawia zza oceanu

Fot. Instagram/Julia Kuczała

Radków. Julia jest wzruszona wsparciem, jakie otrzymuje. Co przekazała w mediach społecznościowych?

Radków. - Witajcie kochani moi. Jestem wzruszona ogromem wsparcia jakie od Was płynie. Dziękuję Wam z całego serca za wszystkie modlitwy, intencję, wszystkie słowa wsparcia i otuchy. Organizm zregenerował się po podaniu komórek, ale czekają mnie jeszcze spadki po chemii, które mogą wystąpić w ciągu 8-10 dni, neutrofile już spadły do 129, ale muszą spaść do zera i później mój organizm musi zacząć sam je produkować. Trzymajcie kciuki. Dziękuję, że jesteście cały czas ze mną - napisała w mediach społecznościowych Julia Kuczała.

Pod koniec września 18- letnia Julia z Radkowa, poleciała za ocean, by tam wyzdrowieć. Julia walczy ze złośliwym guzem mózgu, a wiek 18 lat to nie czas by walki o życie nie podjąć. W Polsce szans na ratunek nie było, dlatego rodzina Julii zdecydowała się szukać pomocy za oceanem. Udało się. Amerykańscy lekarze dali nadzieję na to, że Julia będzie zdrowa. W ratowanie 18-latki, która na wylot i leczenie musiała uzbierać ponad 8 milionów złotych, włączyła się niemalże cała Polska. Pomogła też Polonia. Julia poleciała do St. Louis, by tam walczyć o życie. - Julia przeszła dobrze przez dwie mega chemie i dwa przeszczepy komórek macierzystych. Przed przeszczepami miała robione badania: serca, nerek, płuc, rezonans. Po drugim przeszczepie ponowne badanie nerek do trzeciego przeszczepu. Wszystko po to, aby lekarze wiedzieli, czy do tego przeszczepu będzie konieczna zmiana dawek chemii – mówi nam Monika Stelmaszuk-Kuczała, mama Julii.

Rodzina Julii spotkała się w St. Louis z ogromnym wsparciem, ale też profesjonalnym podejściem amerykańskich lekarzy. - Personel jest bardzo miły i wysoko wykwalifikowany. Szpital wynegocjował bardzo dobrą cenę za hotel, w którym mieszkamy. Tata Julii zrobił jej cudowny prezent i przyleciał do nas na święta – mówi szczęśliwa Monika Stelmaszuk-Kuczała. - Z jego przyjazdem była związana nasza wycieczka do Chicago. Wynajęliśmy auto i po niego pojechałyśmy. W Chicago gościliśmy u fundacji Dar Serca. Izabela Rybak ugościła nas w siedzibie fundacji. To cudowni ludzie – mówi pani Monika. O wielkich sercach tamtejszych mieszkańców świadczą nie tylko ciepłe przyjęcie i gościna. To właśnie od fundacji chorób nowotworowych Julia dostała tablet, który pokazuje na jednym ze zdjęć.

 

DOWIEDZ SIĘ, JAK DOSZŁO DO WYPADKU NA UL.RADKOWSKIEJ

PRZEDSIĘBIORCY  Z NASZEGO POWIATU STRAJKOWALI - KLIKNIJ I ZOBACZ RELACJĘ

SPRAWDŹ, CZY JEST SZANSA NA ZORGANIZOWANIE STUDNIÓWEK

CZYM SENATOR SZWED NARAZIŁ SIĘ KOBIETOM?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Radków. Jak się czuje Julia Kuczała?

Kłodzko: Zbigniew Ziobro podał przyczynę śmierci dziewczynki z Kłodzka. Nowe, dramatyczne fakty wychodzą na światło dzienne.

Fot. KPRM

Obowiązkowa maseczka zamiast przyłbicy. Jakie jeszcze zmiany nas czekają?

Czesi odnotowują wysoki wzrost zakażeń brytyjską odmianą koronawirusa. Czy dotrze ona do powiatu kłodzkiego?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×