REKLAMA

Wybierz produkt regionalny

Na stronie internetowej Euroregionu Glacensis uruchomiono badanie popularności produktów regionalnych

Przedstawiamy tradycyjne produkty regionalne dla polskich i czeskich producentów, które zostały wybrane z terenu Euroregionie Glacensis. Celem badania jest popularyzacja tych produktów i uzyskanie opinii publicznej o ich popularności.

Dlatego zapraszamy do głosowania na temat swojego ulubionego produktu ze strony polskiej i czeskiej. Klikając na przycisk „zagłosuj“, Dajesz mu swój głos. Możesz głosować tylko raz.

Wśród produktów na które można oddać głos znajdują się również produkty z Kłodzka:

Kłodzkie Pierniki
Kłodzkie Pierniki powstały z chęci odkrywania i zachowania tradycji piernikarskich w regionie, które sięgają ok. XV w. Piernikarstwo, znane tutaj od średniowiecza, swój rozkwit przeżywało w renesansie. Pierniki, pełne treści symbolicznych były nie tylko przysmakiem, ale również podarunkiem, ważnym elementem obrzędowości. Stąd w naszej ofercie tak licznie występują pierniki figuralne: karety, rycerze, jeżdżący na koniach, niemowlęta w powijakach, postacie świętych, strojne damy.

Piwo z Twierdzy Kłodzko
Produktem jest piwo warzone tradycyjnie z użyciem wyłącznie naturalnych składników: wody, słodu, chmielu i drożdży. Nazwy piwa oraz używana grafika na opakowaniach mają ścisłe odniesienia do historii Twierdzy bądź miasta. W proces powstawania produktu są zaangażowane różne osoby związane bezpośrednio z Twierdzą lub technologią piwowarstwa a zamieszkujące Ziemię Kłodzką. Produkt dystrybuowany jest niemal wyłącznie lokalnie.

Wianki kłodzianki
W dobie, kiedy wszystko staje się plastikowe i sztuczne, elementy tradycji w postaci wyplatania wianków, które stara się przemycić w swojej pracowni właścicielka Galerii na Wodnej w Kłodzku staje się niezmiernie ważne. Wykorzystuje piękno natury znalezione na polach i łąkach Ziemi Kłodzkiej, która jest niezmiernie bogata w rozmaite zboża i zioła – pszenica, owies, lawenda, macierzanka i wiele, wiele innych. Z nich właśnie powstają „wianki kłodzianki”, plecione w Galerii .

Ankieta będzie prowadzona do 15 października 2017 roku. Po ukończeniu, w kalendarzu Euroregionu Glacensis na 2018 r. zostaną opublikowane 24 najbardziej popularne produkty regionalne (12 dla polskiej i 12 dla czeskiej części).

http://glacensis.treespot.pl/

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wybierz produkt regionalny

Bardzo wysoką karę może zapłacić osoba, która bezprawnie wcięła cztery ośmiometrowe świerki w Dusznikach.

Policja zatrzymała kolejną osobę, która kierowała samochodem pomimo sądowego zakazu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×