REKLAMA

27 lat żyje już w Argentynie

foto: użyczone

Nasz radkowski misjonarz Jarosław Stępień pracuje już 27 lat w Argentynie.

Wcześniej pełnił również posługę w Peru, gdzie nie tylko ewangelizował, ale też poznawał wielu znanych sportowców i trenerów tego kraju.
Jego rodzice – mama Henryka i ojciec Władysław do dzisiaj mieszkają w Radkowie. Podobnie jak dwie siostry – Edyta i Agnieszka. Trzecia – Joanna mieszka koło Tarnowa. On jednak wybrał inne życie. Swoje miejsce na ziemi znalazł daleko stąd - w Argentynie, do której pojechał jako misjonarz. Pod swoją opieką ma 15 wiosek. Codziennie i niestrudzenie przemierza tym samym północne tereny Argentyny. - Wyjechanie na misję to powołanie w powołaniu. To tajemnica. To indywidualna decyzja każdego misjonarza. Wstępując do zgromadzenia jest się nastawionym na wyjazd. Posługa misyjna to troska o rozwój duchowy i promocja danego środowiska w krajach misyjnych - mówi nam wieloletni misjonarz ks. Tadeusz Faryś, a dziś odpowiedzialny za misje w Diecezji Świdnickiej. Przypomina, że mówiąc o wyjeździe na misje mówimy o ich dwóch płaszczyznach. - Ewangelizacyjna i promocja rozwoju, zdrowia, nauki języków obcych, rolnictwa, budownictwa w krajach misyjnych. Bardzo często są to kraje, które charakteryzuje problem analfabetyzmu - przypomina ks. Tadeusz. Jednak duchowni na misji przede wszystkim pełnią taką samą rolę, jaką pełnili pierwsi misjonarze w Polsce, czyli głoszą Ewangelię.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): 27 lat żyje już w Argentynie

foto: pixabay.com

Sąd skazał go na rok więzienia za aferę w SOKU. Drugi proces, w sprawie przekrętu w PCK, wciąż trwa.

foto: pixabay.com

Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi pozyskało dotacje na wykonanie I etapu prac związanych z remontem dachu Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×