REKLAMA

Konkurs dziennikarski

www.umwd.dolnyslask.pl

Zbliża się termin nadsyłania prac do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego 2016

W piątek 10 stycznia 2016 roku mija termin na złożenie pracy w kategoriach Prasa, Radio, Telewizja lub „Dziennikarstwo na Pograniczu”. Prace powinny poszerzać wiedzę Polaków i Niemców o sobie nawzajem.Nagroda w każdej z kategorii wynosi 5.000 euro, a jej fundatorami są Fundacja Roberta Boscha i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz polskie i niemieckie regiony przygraniczne: województwa zachodniopomorskie, lubuskie i dolnośląskie oraz kraje związkowe Meklemburgia-Pomorze Przednie, Brandenburgia i Wolne Państwo Saksonia. Nagroda „Dziennikarstwo na Pograniczu” takiej samej wysokości zostanie przyznana przez jury za pracę dokumentującą w sposób przykładny integrację i przemiany codzienności na pograniczu i który został przygotowany przez dziennikarzy z sześciu regionów partnerskich. Zwycięzcy zostaną odznaczeni w ramach IX Polsko-Niemieckich Dni Mediów, które po raz pierwszy odbędą się w Lipsku w dniach 11-12 maja 2016 r. Patronat nad konferencja objął Premier Wolnego Państwa Saksonia, Stanislaw Tillich. Dni Mediów odbywają się pod hasłem „Europa na rozstajach – integracja czy wykluczenie?” we współpracy z Medientraffpunkt Mitteldeutschland.

Warunki uczestnictwa
Polscy i niemieccy dziennikarze oraz rozgłośnie i redakcje z Polski i Niemiec mogą zgłaszać do konkursu prace, które po raz pierwszy ukazały się drukiem, zostały wyemitowane bądź udostępnione w internecie w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 roku. Prace opublikowane w języku polskim należy zgłaszać do biura Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, a te w języku niemieckim – do Biura Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej w kancelarii Wolnego Państwa Saksonia, niezależnie od tego, jakiej narodowości jest autor danej pracy.
Nagrodę specjalną „Dziennikarstwo na Pograniczu“ jury przyzna za pracę, która zostanie nadesłana bezpośrednio do tej kategorii. Materiał powinien w sposób przykładny dokumentować integrację, przemiany i nowe problemy codzienności na pograniczu i zostać przygotowany przez dziennikarzy pochodzących z redakcji sześciu regionów partnerskich. W tej kategorii składać można prace prasowe, radiowe i telewizyjne, przy czym długość pracy radiowej i telewizyjnej nie może przekroczyć 30 minut, a długość pracy prasowej – 10.000 znaków ze spacjami. Spośród nadesłanych prac jury składające się z niezależnych ekspertów i przedstawicieli organizatorów wybierze najlepsze materiały w czterech kategoriach konkursowych (Prasa, Radio, Telewizja, „Dziennikarstwo na Pograniczu”).

Prace we wszystkich kategoriach można zgłaszać do 10 stycznia 2016 roku. Warunki i formularze konkursowe dostępne są na stronie www.polsko-niemiecka-nagroda-dziennikarska.pl.
źródło:www.umwd.dolnyslask.pl

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Konkurs dziennikarski

Obrazek użytkownika bogard
  • bogard
  • 30-03-2016

Też dobre. W kolejce nagroda rabina z Kijowa. Prace w języku jidysz?.
Obrazek użytkownika Inny punkt widzenia
  • Inny punkt widzenia
  • 31-03-2016

O widzicie , widzicie , prawdziwy dziennikarz to taki który jest wolny ! Niezależny od kasy , ci co piszą tak jak mu PANISKO KAŻE to nie dziennikarze , dlatego uwielbiam niezależne media i niezależną prasę ! I wszystkim POLECAM !!!!! Bo zawsze znajdzie się ktoś cwańszy , który będzie strzec wielki interes , wielką kasę innych , na naszym garbie . NIECH ŻYJE NIEZALEŻNA PRASA , NIECH ŻYJĄ NIEZALEŻNE MEDIA HURA !!! HURA!!! HURA!!!

Zakończyła się sprawa, jakiej jeszcze nie było. Na ławie oskarżonych zasiadało 36 osób.

Nie mają sklepu, ani przystanku autobusowego. Przez wioskę przejeżdżają pociągi, ale się w niej nie zatrzymują. Zabłocie, wioska leżąca zaledwie kilometr od Bystrzycy Kłodzkiej, to zupełnie inny świat...

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×