REKLAMA

Szkolenia z animacji komputerowej dla dzieci i młodzieży!

Kadr z animacji realizowanej dla Orange, przez studio Action Heroes.

Od marca w Kłodzku rozpoczną się szkolenia z tworzenia animacji komputerowej.

Pomysłodawcą szkoleń jest Paweł Lipka, który pracował m.in. przy serialach animowanych: “Garfield Show” i “Włatcy Móch”, a także filmie kinowym “Sala Samobójców”. Szkolenia są przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Składają się z ośmiu 3-godzinnych spotkań.

Paweł Lipka o opracowanym przez siebie szkoleniu mówi: “…jest wartościowe z kilku powodów. Pierwszy z nich to nauka warsztatu - zarówno narzędzi, jak i teorii, które po-zwalają tworzyć animacje na potrzeby gier, filmów i reklam. Animacja jest dziedziną za-równo artystyczną, jak i techniczną, dlatego dzieci i młodzież o różnych predyspozycjach mogą odnaleźć tu swoją drogę. Szkolenie rozwija także ogólną kreatywność, a zgodnie z prognozami ekonomistów to właśnie zawody kreatywne będą najbardziej cenione w przyszłości. Tego rodzaju pracom nie sprosta sztuczna inteligencja ani automatyzacja. Istnieje jeszcze wyjątkowy aspekt prospołeczny. Podczas szkolenia uczestnicy nie tylko tworzą grafiki, modele, scenariusze, uczą się zasad montażu, oświetlenia, kompozycji, tworzenia efektów specjalnych, etc. Zwieńczeniem nauki jest stworzenie przez uczestników animacji będącej kampanią społeczną, która porusza problem smogu. Uczestnicy przechodzą więc przez poszczególne etapy nauki tworząc pewne elementy składowe takiego filmu, co stanowi przy okazji naukę pracy zespołowej. Wykonany na szkoleniu film animowany ma trafić do ich lokalnej społeczności i zainspirować do wspólnej walki ze smogiem. Jest to okazja do zrobienia czegoś ważnego, a także powód do dumy, bo taki film będzie później opublikowany w lokalnych mediach i innych miejscach w internecie. Nadaje to większy sens nauce i jest również przymiarką do popularności. Niewiele osób ma okazję wziąć udział w inicjatywach, którymi mogą się pochwalić w swoim środowisku i wierzę, że to bardzo pozytywnie wpłynie na poczucie wartości uczestników szkolenia.”

Oto próbka animacji realizowanych przez studio Action Heroes, które prowadzi autor szkoleń:

https://www.youtube.com/watch?v=NdWBoxvLCGM

Dlaczego jeszcze warto wziąć udział w szkoleniach?

Dzieci, które są najczęściej pasywnymi odbiorcami filmów animowanych i zapalonymi graczami komputerowymi mogą teraz spróbować swoich sił w procesie ich tworzenia.
Organizowanie szkoleń w Kłodzku dotyka również innego ciekawego problemu przyszłej kariery zawodowej. Obecne wymogi rynku sprawiają, że młodzi ludzie by znaleźć pracę zmuszeni są do opuszczania rodzinnych miast lub dojazdu do większych aglomeracji. Zaletą animacji komputerowej jest możliwość pracy przez internet, wykonywanej z dowolnego miejsca na świecie. Poświęcony na szkolenie czas jest więc inwestycją w zawodową przyszłość.

Informacje organizacyjne:

Szkolenie będzie prowadzone dla dwóch grup wiekowych: 7-9 lat oraz 10-14 lat. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu przez okres ośmiu tygodni. Każda sesja to 3 godziny lekcyjne. Dni i godziny zajęć są ustalane w konsultacji ze zgłaszającymi się, aby pasowały wszystkim chętnym. Osoby, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej lub dokonać zapisu na szkolenie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Telefon: 503-731-819, e-mail: szkolenia@actionheroes.pl w tytule maila wpisując: “Szkolenie z animacji – Kłodzko – wiek Uczestnika”. Łączny koszt ośmiu zajęć to 650zł, z możliwością rozdzielenia na dwie płatności.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Szkolenia z animacji komputerowej dla dzieci i młodzieży!

foto: dolny-slask.org.pl

Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Kłodzkiej wystąpiło w sprawie miejskiego kąpieliska na Górze Parkowej do konserwatora zabytków. Jest już decyzja: basen nie zostanie wpisany do rejestru zabytków

foto: ilustracyjne
pixabay.com

Gmina Kłodzko wciąż ma ujemny przyrost naturalny.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×