REKLAMA

Góry Stołowe. Pożar przy punkcie widokowym Narożnik

Pożar nie był duży, ale wybuchł w trudno dostępnym miejscu

Fot. Kudowa na Sygnale

Strażacy utworzyli linię gaśniczą na odcinku ponad 400 m oraz zbiornik na wodę bliżej pożaru

Fot. Kudowa na Sygnale

Doszło do pożaru w szczelinie między skałami nieopodal punktu widokowego "Narożnik". Pracownicy Parku Narodowego Gór Stołowych mają dosyć

Góry Stołowe. Około godziny 10.15 doszło do pożaru w szczelinie między skałami nieopodal punktu widokowego "Narożnik". - Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu okazało się, że pożar nie jest duży, ale w trudno dostępnym miejscu. Strażacy utworzyli linię gaśniczą na odcinku ponad 400 m oraz zbiornik na wodę bliżej pożaru. Do ugaszenia zostało użyte ok. 10000 litrów wody - informują strażacy. Ogień gasili druhowie z  OSP Kudowa-Czermna, OSP Kudowa-Zdroj, OSP Kudowa - Zdrój, OSP Kudowa-Słone. Na miejscu była również Straż Park Narodowy Gór Stołowych. 

<<Co nasi strażacy robili w ostatnim czasie w lesie?>>

W sprawie pożaru wypowiedzieli się pracownicy Parku Narodowego Gór Stołowych. - Takie są skutki używania ognia w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Wielokrotnie apelowaliśmy o nie palenie tytoniu oraz nierozpalanie ognisk na terenie PNGS. Niestety tym razem sytuacja wymknęła się spod kontroli i tylko dzięki pomocy OSP Kudowa-Czermna, OSP Kudowa-Zdroj oraz OSP Kudowa-Słone sytuacja została opanowana. Apelujemy, aby świadkowie nielegalnego ogniska lub niebezpiecznych zabaw z ogniem na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych zgłaszali takie zdarzenia w miarę możliwości jak najszybciej Służbom Parku - proszą pracownicy. 

 

CZYTAJ TAKŻE:

<<Kobieta chciała popełnić samobójstwo. Co się wydarzyło?>>

<<Groził policjnatom śmiercią. Jak za to odpowie?>>

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Góry Stołowe. Pożar przy punkcie widokowym Narożnik

Fot. Schronisko Sowa

Ruszyła internetowa zbiórka, a dzierżawca schroniska ujawnia, kto i za co żąda od niego ponad 70 tys. zł

Fot. Zaginieni Policja

Widziałeś mężczyznę? Poinformuj policję, gdzie może przebywać.

Fot. FB/Łukasz Czech

Dziś otwarto oficjalnie zbiornik przeciwpowodziowy w Roztoce, w gminie Międzylesie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×