REKLAMA

Ołówkowe Fantasmagorie

Muzeum Papiernictwa zaprasza do zanurzenia się w świat fantazji stworzony ołówkiem przez Zbigniewa Halikowskiego, artystę z Chojnowa.

Plastyk rozpoczynał od malarstwa sztalugowego, jednak to rysunek ołówkiem okazał się dziedziną, której oddał się twórczo bez reszty. Wyobraźnia Halikowskiego wyposażona w rysik, zdaje się nie mieć ograniczeń. Jak sam mówił w jednym z wywiadów: „Rysuję, to co widzę oczami wyobraźni. (...) rysując nie mogę doczekać się końcowego efektu. (...) Ta pasja pochłania mnie bez reszty...”. Na wystawie w dusznickiej Papierni zaprezentowanych zostanie blisko 60 prac wykonanych ołówkiem. Trzon wystawy „Fantasmagorie” stanowią, rysunki o tematyce fantastycznej, będące znakiem rozpoznawczym stylu Halikowskiego. To właśnie im wystawa zawdzięcza swój tytuł. Obok nich zaprezentowane zostały portrety wykonane techniką punktowania.
Rysunkowe dzieła będzie można oglądać do 6 maja.
Zbigniew Halikowski (ur. w 1958 r. w Chojnowie) ukończył eksperymentalny wydział ceramiczny w Technikum Budowlanym w Legnicy. W latach 1978–80 pracował jako plastyk w Dolnośląskich Zakładach Wyrobów Papierowych Dolpakart w Chojnowie. Od 1980 r. prowadzi prywatny zakład wyrobu szyldów i reklam, obecnie Studium Reklamowe VISUAL. Jest autorem ilustracji do książek „Gawędy o Ziemi Chojnowskiej” (2003, 2014). W 2004 r. został przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ołówkowe Fantasmagorie

W Polsce jest 130 wód mineralnych. W powiecie kłodzkim mamy ich 15.

Powiat kłodzki planuje w 2020 roku wydać ponad 210 mln zł. Tylko 10,9 mln zł to wydatki inwestycyjne. To niecałe 6 procent budżetu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×