REKLAMA

Kłodzki Wikipedysta

Ma na koncie opracowanie 140 haseł i 9 tysięcy zdjęć

Jacek Halicki, 54-latek z Kłodzka, jest jednym z autorów współtworzących Wikipedię. Pod względem liczby dodanych zdjęć, zajmuje pierwsze miejsce w Polsce i czwarte na świecie. Jest też niepełnosprawny. Tworzenie Wikipedii to dla niego sposób na bycie aktywnym mimo kalectwa.Przygoda z Wikipedią zaczęła się dla niego w 2012 r. - Przypadkiem, szukając informacji, trafiłem na baner o konkursie „Wiki lubi zabytki”. Wcześniej myślałem, że redaguje ją jakiś określony zespół specjalistów. Gdy odkryłem, że może to robić każdy, wciągnęła mnie na dobre – wspomina Halicki, który od 15 lat, z powodu przewlekłej choroby, jest niepełnosprawny ruchowo. Pierwsze hasło, jakie opracował, było na temat jego dziadka, Mieczysława Halickiego, pilota wojskowego i przewodniczącego rady miejskiej Kłodzku we wczesnych latach powojennych. Aktualnie ma na koncie opracowanie około 140 haseł i dodanie ponad 9 tysięcy zdjęć. Ma też status redaktora polskojęzycznej Wikipedii i jest członkiem stowarzyszenia Wikimedia Polska. Jego specjalnością stały się zabytki.

 

Czytaj więcej o Panu Jacku w  Gazecie Kłodzkiej nr 337. 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kłodzki Wikipedysta

Kłodzka biblioteka z ministerialną dotacją z programu partnerstwo dla książki.

2 miliony, siedem, a może jeszcze więcej?. Czy i jakie odszkodowanie uderzy w kłodzki samorząd?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×