REKLAMA

PIS zamknie monopolowe

Sklepy monopolowe otwarte 24 h na dobę mogą już wkrótce zniknąć z polskich miast

 Według projektu ustawy, który stworzył Związek Miast Polski wraz z PiS, ich działalność ma zostać ograniczona. Projekt zakłada, że sklepy nie będą czynne przez całą dobę, ale jedynie do godz. 23. Inny punkt projektu przewiduje możliwość nałożenia limitów dotyczących liczby takich sklepów w poszczególnych dzielnicach miast. Projekt wzmacnia też uprawnienia samorządowców ws. kontroli sklepów z alkoholem. W Sejmie trwają konsultacje na ten temat. Czy takie regulacje mogłyby odnieść pozytywny skutek?

Artykuły powiązane

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (5): PIS zamknie monopolowe

Obrazek użytkownika I dobrze !
  • I dobrze !
  • 04-03-2016

Z tego względu że Polacy są rozpijani tanim alkoholem , że sklepy monopolowe są na każdym rogu ulicy , że młodzież jest rozpita , piją gdy nie ma pracy , nie będę wyliczać , sklepy powinny być tylko trzy w naszym mieście , a alkohol sprzedawany od godz 9 :00 do 21 : 00 i drogi by nie było stać młodzieży na jego nadmierne spożycie . Należy zbudować Polskę na nowo ! trzeżwą !
Obrazek użytkownika Karpiu1020
  • Karpiu1020
  • 05-03-2016

A skąd wezmą na 500+?
Obrazek użytkownika Henio
  • Henio
  • 06-03-2016

Zabiorą mafii , oszukującej na podatkach ! Czy tylko my murówki mamy płacić podatki a ci z kasą i z układami pseudo - prawników nie !
Obrazek użytkownika Roza
  • Roza
  • 07-03-2016

Najtańszy alkohol np piwo powinno kosztować 12 zł w sklepie !
Obrazek użytkownika Vampire Holmes
  • Vampire Holmes
  • 07-03-2016

a gdzie swoboda działalności gospodarczej? tylko na papierze??

Ulatniający się gaz może być zabójczy, dlatego należy być szczególnie ostrożnym przy jego używaniu. Lokatorzy jednego z budynków w miejscowości Ławica najedli się sporo strachu, kiedy okazało się, że z jednego z mieszkań ulatnia się gaz.

Czasopismo Wspólnota opublikowało ranking sfeminizowania samorządów. Pod lupę wzięto gminy, powiaty i województwa. Jeśli w jakimś samorządzie rządzą wyłącznie panie, przyznano mu 100 punktów (%), ale takich babskich rzeczpospolitych nie było. Za to 40 gmin i 7 powiatów otrzymało wskaźnik 0 procent, co oznacza zerowy udział pań w lokalnych rządach.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×