REKLAMA

Czekając na koronatransport...

Wrócił z zagranicy i spacerował po mieście. Specjalny radiowóz - po długim oczekiwaniu - odwiózł go do Wrocławia.

Od godziny 10 do 18 czekał na przyjazd specjalnego policyjnego radiowozu, który zabrał go do Wrocławia.

 

Bezdomny, który mieszkał w Kłodzku, był w Hiszpanii. Poprzez kraje Beneluxu i Czechy wrócił do Polski. Nielegalnie, na rowerze przekroczył granicę w miejscu niedozwolonym i dotarł do Kłodzka. Zgodnie z procedurami powinien odbyć kwarantannę.

 

Niestety, z uwagi, że nie ma mieszkania, nie miał gdzie tej kwarantanny odbywać. Kiedy spacerował po mieście w poniedziałek został rozpoznany przez mężczyznę, mieszkańca Kłodzka, który prosił nas o zachowanie anonimowości.

 

- Powiadomiłem służby, że mężczyzna, który wrócił z zagranicy spaceruje po Kłodzku - opowiada nam. - Natychmiast przyjechał policja, zawiadomiła sanepid, Ośrodek Pomocy Społecznej. Wiedziałem, że miał być na kwarantannie, a chodzi po mieście i potencjalnie zaraża ludzi.

 

Jak się dowiedzieliśmy, mężczyzna został zabrany specjalnym policyjnym radiowozem przez policjantów ubranych w ochronny kombinezon do Wrocławia, aby tam odbył kwarantannę.

 

- Na terenie powiatu i samego miasta Kłodzka zostały przygotowane miejsca do kwarantanny. Nie ma jednak decyzji wojewody - mówi Michał Piszko, burmistrz Kłodzka. - To było powodem, że tak długo czekał na przydzielenie miejsca do kwarantanny. Musieliśmy go przewieźć, żeby nie stwarzał potencjalnie zagrożenia. Czekając na transport, dostał jedzenie, herbatę, a strażnicy miejscy i policjanci pilnowali, aby nikt nie miał z nim kontaktu. Zgodnie z rozporządzeniem wydanym przez Główny Inspektorat Sanitarny obowiązkowemu nadzorowi podlega osoba, która przebywała lub powróciła z obszaru, w którym występuje też lokalna lub o małym stopniu rozpowszechnienia transmisja COVID-19. Za przerwanie kwarantanny i wyjście na zewnątrz grozi 30 tysięcy grzywny.

 

 

 

 

Magdalena Głaz

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Czekając na koronatransport...

Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń przesłał petycje mieszkańców powiatu o zwiększenie ilości przeprowadzanych testów na koronowirusa

W piątek, 3 kwietnia Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń przesłał petycję mieszkańców powiatu o zwiększenie ilości przeprowadzanych testów na koronowirusa do Premiera Mateusza Morawieckiego.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na klodzko24.eu
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×