REKLAMA

Wody nie leją

Po groźnym pożarze, do jakiego doszło w Wolnach we wrześniu tego roku radna Teresa Biel-Lutosławska, radna z Szalejowa Górnego, zawnioskowała o przeprowadzenie przeglądu hydrantów w gminie Kłodzko. - Wyniki są zatrważające – oceniła Mariola Nakwasińska - radna z Szalejowa Dolnego

- Wyniki przeglądu hydrantów są zatrważające. Większe wioski mają tak średnio jedną trzecią hydrantów niesprawną. Dlatego niepokoi mnie użyty w dokumencie zwrot „w miarę możliwości będziemy hydranty naprawiać”, bo w miarę możliwości to może być za 10 lat, a chodzi przecież o bezpieczeństwo ludzi – stwierdziła podczas sesji radna Nakwasińska. Przegląd gminnych hydrantów zlecono po pożarze w Wolanach (wioska podlega pod Szczytną, ale sąsiaduje z Szalejowem), kiedy to okazało się, że w pobliżu miejsca zdarzenia nie było sprawnych hydrantów. Straż pożarna musiała dowozić wodę samochodami, co niestety nie gwarantowało ciągłości jej podawania na płonący budynek, bo najbliższy punkt czerpania wody znajdował się 3 km od pożaru. Wedle ustaleń straży pożarnej, straty oszacowano na 150 tys. zł. Spaleniu uległy w całości dach i poddasze. Dlatego radni gminni pochylili się na problemem hydrantów w ich gminie. Z przygotowanego raportu wynika, że w 35 sołectwach jest w sumie 416 hydrantów. Tych sprawnych jest 337. 

Więcej przeczytasz w najnowszej Gazecie Kłodzkiej nr 377 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Wody nie leją

Obrazek użytkownika gappa
  • gappa
  • 21-12-2016

Arek Morawski to najwiekszy wodolej Wojt Longawa powinien go zatrudnic bedzie duzy wodotrysk w pakiecie korenspondet Ojca Dyrektorka Arku jest takie powiedzenie na taczke i na kamczatke taki los wodoleji .Chcesz zmieniac system ? Prosze ciebie nie na inkwizycje Mam cos co warto nasladowac jak zyc w kazdym systemie i to dobrze zyc to a Karolczakowie znasz ich ,to okaz madrosci sprytu ,widzisz diete oddaja na sport to jest przyszlosc Twoja i moja Klodzka.

Wybory parlamentarne 2019 nadchodzą wielkimi krokami. Już 13 października Polacy pójdą do urn. To doskonała okazja, by zostać członkiem komisji wyborczej. Trwa nabór kandydatów. Jakie warunki trzeba spełnić i ile można zarobić?

Trwa wyścig o podbój kosmosu. Od niedawna uczestniczą w nim także polskie firmy i naukowcy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×