REKLAMA

Świętokradztwo

27-latek zwędził świece stojące przy ołtarzu. Próbował się też włamać do kościelnej skarbony.

Policjanci z kłodzkiej komendy zatrzymali sprawcę kradzieży i usiłowania włamania w kościele w Kłodzku. Mężczyzna ukradł ze świątyni świece oliwne i usiłował się włamać do skrzynki ofiarnej. Mundurowi powiadomienie o kradzieży świec oliwnych oraz usiłowaniu włamania do skrzynki ofiarnej otrzymali 5 grudnia. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że nieznany sprawca z ołtarza ukradł 3 duże świece oliwne, po czym usiłował się włamać do skarbony kościelnej. Straty wyceniono na 600 zł. - W wyniku pracy operacyjnej już po kilkunastu dniach kłodzcy policjanci wytypowali sprawcę. Podejrzanym okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Funkcjonariusze w jego mieszkaniu znaleźli skradzioną świecę oliwną. 27-latek nie potrafił, powiedzieć co zrobił z pozostałymi świecami – informuje Wioletta Martuszewska, rzecznik prasowy kłodzkiej policji. - Materiał zgromadzony przez policjantów pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów kradzieży oraz usiłowania włamania – dodaje oficer prasowa Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Świętokradztwo

14 czerwca rozpoczną się Dni Stronia Śląskiego. Najpierw będzie wręczenie Odznaki Honorowej za Zasługi Dla Gminy Stronie Śląskie, a później będzie zabawa.

Za pobicie został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności. W marcu Sąd penitencjarny wyraził zgodę, aby karę odbywał w ramach dozoru elektronicznego. Tylko czy z więzienną bransoletą może chodzi na piwo do restauracji?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×