REKLAMA

Mistrzowski Koncert Organowy

Muzyczna podróż przez Francję z Thomasem Corneliusem

Autor muzyki do ponad 30 filmów dla niemieckiej telewizji m.in. Arte, ARD, ZDF.
Urodził się w Szlezwiku w Niemczech. Edukację muzyczną rozpoczął w tamtejszej katedrze. Po maturze podjął studia w Wyższej Szkole Muzycznej w Lubece. Uczył się tam gry na organach u prof. E. Lauer, ponadto uczył się dyrygentury, teorii muzyki, klawesynu i śpiewu. Następnie uzyskał dyplom mistrzowski z zakresu muzyki w Wyższej Szkole Muzycznej i Teatralnej w Hamburgu (organy u prof. W. Zerer, kompozycja u prof. R. Bahr).
Już podczas studiów był organistą w katedrze w St. Marien w Hamburgu. Następnie pracował przez rok jako muzyczny dyrektor w archikatedrze St. Petri w Hamburgu.
Jest laureatem międzynarodowych konkursów organowych, m.in. w Rosji, Luksemburgu i w Niemczech. Studiował także dyrygenturę na Yale University (USA).
W 2015 r. Thomas Cornelius skomponował brakujące Agnus Dei do Mszy c-moll KV 427 Wolfganga Amadeusza Mozarta, premiera zakończyła się sukcesem w ślad za którym utwór ten będzie wykonywany m.in. w maju 2017 r. w Köelner Philharmonie oraz Bochumer Musikforum.
Jako pianista, klawesymista i organista koncertuje z największymi niemieckimi orkiestrami m.in. NDR Elbphilharmonie Orchester, Bamberger Symphoniker, Hamburger Symphoniker, Bremer Philharmoniker, Schleswig Holstein Festival Orchester, pod batutą m.in.: Herberta Blomstedta, Thomasa Hengelbrocka, Christophera Hogwooda, sir Jeffreya Tate, Wojciecha Rodka i Krzysztofa Urbańskiego) w filharmoniach i salach koncertowych takich jak: Concertgebouw Amsterdam, Festspielhaus Baden-Baden, Sala São Paulo (Brasilien), Konzerthaus Dortmund, Alte Oper Frankfurt, Elbphilharmonie und Laeiszhalle Hamburg, Liederhalle Stuttgart.
Koncertując jako organista grał w największych katedrach w Europie oraz w USA a w marcu 2017 roku wraz z NDR Elbphilharmonie Orchester pod batutą Krzysztofa Urbańskiego odbył po raz pierwszy tournée w Japonii. W pierwszych dwóch miesiącach nowo otwartej sali koncertowej Elbphilharmonie w Hamburgu był zaangażowany do ponad 40 koncertów.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Mistrzowski Koncert Organowy

19-letni chłopak zginął na miejscu w wyniku wypadku, do którego doszło dziś, tuż po 8.00 w Bystrzycy Kłodzkiej.

Nawet na trzy lata może trafić do więzienia mężczyzna odpowiedzielny za kradzież telefonu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×