REKLAMA

Powiat Kłodzki. Potężne wichury niosą zniszczenia

Powalone drzewo w Świerkach

Na Dolnym Śląsku na skutek wichur zginęły dziś już cztery osoby.

Powiat Kłodzki. Potężne wichury nie ustępują. Łamią gałęzie drzew, powalają też same drzewa. Do takiego zdarzenia doszło dziś między innymi w Świerkach w gminie Nowa Ruda, a także w Nowej Rudzie-Drogosławiu.

Czwartek na obszarze Dolnego Śląska oraz innych regionów Polski zachodniej i północnej przyniósł bardzo dynamiczną, a co za tym idzie niebezpieczną pogodę. Jak poinformował portal Meteo Alert - Dolny Śląsk, za dynamikę odpowiedzialny jest wtórny ośrodek niskiego ciśnienia, którego centrum znajduje się obecnie nad otwartymi wodami Atlantyku. Układ niskiego ciśnienia przemieszczać się będzie dalej w kierunku północno-wschodnim m.in przez północ Francji, Kraje Beneluxu docierając do Morza Bałtyckiego jutro w godzinach południowych, po południowych niosąc silne i bardzo silne porywy wiatru będące wynikiem zaostrzającego się gradientu ciśnienia atmosferycznego.

K.Golak/inf. Meteo Alert-Dolny Śląsk

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki. Potężne wichury niosą zniszczenia

Lewin, Bardo i Żarów - te trzy gminy utrzymały prowadzenie i wygrały w rządowym konkursie Rosnąca odporność w powiatach kłodzkim, ząbkowickim i świdnickim. Dostaną po milionie złotych

Fot. Fb - Jaszkowa Dolna

Jaszkowa Dolna: Trwają przygotowania do sobotniego otwarcia Wioski Świątecznej. Na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji.

Fot. Tauron Arena Duszniki

Duszniki-Zdrój. Sezon zimowy oficjalnie rozpoczęty. W Tauron Dusznik Arena ćwiczą biathloniści. W Zieleńcu zimowe szaleństwo rozpocznie się w sobotę.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×