REKLAMA

Kolejni policjanci na ławie oskarżonych

Zatrzymali, potem porzucili w lesie. Pijany mężczyzna zmarł z wyziębienia.

Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował do Sądu Rejonowego w Kłodzku akt oskarżenia przeciwko dwóm funkcjonariuszom policji z komisariatu w Kudowie-Zdroju. Oskarża ich o nieumyślne spowodowanie śmierci Marka H. i niedopełnienie obowiązków służbowych. Sprawa trafi na wokandę po 4 latach od zdarzenia (23 stycznia 2015 r.) To wtedy pełniący służbę w patrolową dwaj funkcjonariusze policji Adrian K. i Jakub S. zatrzymali pijanego Marka H. - Z czynności tej nie sporządzili protokołu zatrzymania, ponadto zatrzymanego zamiast doprowadzić do izby wytrzeźwień, bezprawnie pozostawili w porze nocnej w terenie leśnym z dala od zabudowań w okolicy miejscowości Taszów – informuje Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Marek H. znajdował się w tym czasie w stanie nietrzeźwości. Pozostawiony w takim stanie w lesie zmarł z powodu wyziębienia organizmu – dodaje. Oskarżeni funkcjonariusze nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu. Podali swoją wersję wydarzeń. Obu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Jeden proces już trwa
To nie pierwsi oskarżeni policjanci. Przed sądem odpowiada dwóch były policjantów z Kłodzka. Oskarżono ich o zdemolowanie auta służbowego. Chodzi o Nissana X-Trail, który uległ awarii w 2015 roku. Zdaniem świdnickiej prokuratury, która prowadziła śledztwo, oskarżeni Karol O. i Michał M. pełniąc służbę, wpadli na pomysł, aby „przetestować” ów pojazd. Odbyli jazdę off -roadową, podczas której uszkodzili samochód. Szkody wyceniono na ponad 9 tys. zł (uszkodzona miska olejowa, wał i kilka innych elementów). Oskarżeni nie przyznają się do winy. Ich sprawa trafi ła do programu Elżbiety Jaworowicz. Byli policjanci przekonywali w telewizji, że zostali „umoczeni”. O ich winie lub niewinności rozstrzygać będzie Sąd Rejonowy w Kłodzku.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Kolejni policjanci na ławie oskarżonych

Obrazek użytkownika Nie pijący
  • Nie pijący
  • 27-01-2019

Kiedy w Polsce alkohol będzie wreszcie drogi i dobrej jakości , rozpici są prawie wszyscy , przez te tanie świństwa co produkują wieczna zadyma . A teraz policjanci są winni , a producenci tego syfu i politycy nie są winni ?

Zakończyła się sprawa, jakiej jeszcze nie było. Na ławie oskarżonych zasiadało 36 osób.

Nie mają sklepu, ani przystanku autobusowego. Przez wioskę przejeżdżają pociągi, ale się w niej nie zatrzymują. Zabłocie, wioska leżąca zaledwie kilometr od Bystrzycy Kłodzkiej, to zupełnie inny świat...

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×