REKLAMA

Neurologicznie i kompleksowo

Jeśli masz częste bóle głowy, zaburzenia czucia, mrowienie lub drętwienie kończyn, ruchy mimowolne, drgawki, kurcze mięśni, drżenie głowy lub rąk, a może problemy z koordynacją ruchową, niewyjaśnioną utratę przytomności lub powtarzające się omdlenia, powinieneś zgłosić się do neurologa. W polanickim szpitalu działa poradnia specjalistyczna.

W nowej, prywatnej przychodni neurologicznej, działającej w Specjalistycznym Centrum Medycznym w Polanicy-Zdroju, przyjmuje dr Joanna Niedzielska, która od wielu lat jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. - Odbyłam praktyki zagraniczne na University Hospital Carl Gustav Carus w Dreźnie. Cały czas systematycznie uczestniczę w zjazdach i konferencjach neurologicznych, poszerzając swoją wiedzę o najnowsze doniesienia ze świata nauki. Dzięki czemu utrzymuję wysoki standard oferowanych usług z zakresu diagnostyki, profilaktyki oraz leczenia neurologicznego – mówi dr Niedzielska. - Każdego mojego pacjenta traktuję indywidualnie i holistycznie, co oznacza, że patrzę na człowieka całościowo, biorąc pod uwagę całokształt stanu zdrowia fizycznego, jak również samopoczucie psychiczne. Spojrzenie holistyczne na zdrowie człowieka, to traktowanie go jako integralną całość, a nie jedynie wycinek wymagający szczególnej uwagi, np. chory kręgosłup – dodaje pani neurolog. Całościowe ujęcie zdrowia człowieka zakłada, że sfera fizyczna bezpośrednio oddziaływuje na sferę psychiczną i odwrotnie. O ile pierwsza relacja nikogo nie dziwi, bo każdy wie, że złe samopoczucie fizyczne wpływa negatywnie na stan psychiczny, jakość życia i zadowolenie z niego; o tyle druga zależność niestety dla wielu osób nie jest jeszcze tak oczywista. - Tymczasem faktem jest, że złe samopoczucie psychiczne, zwłaszcza długotrwałe lub występujące w intensywnych epizodach, negatywnie wpływają na zdrowie fizyczne i zaburza pracę poszczególnych układów i organów, dając konkretne objawy somatyczne – przestrzega dr. Niedzielska. - Brak higieny psychicznej i dbałości o tę sferę, może doprowadzić do wystąpienia chorób odstresowych, które są bardzo trudne w leczeniu, a potrafią znacząco uprzykrzyć życie codzienne (np. zespół jelita drażliwego) – dodaje. Neurolog jest w stanie sprawnie i szybko zdiagnozować, czy pojawiające się dolegliwości stanowią zagrożenie dla zdrowia. Warto zadbać o swoje zdrowie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Neurologicznie i kompleksowo

Druga fala pandemii skutkuje zwiększoną liczbą wniosków o wsparcie działań przeciwkryzysowych samorządów, systemu ochrony zdrowia, służb sanitarnych, ośrodków pomocy społecznej i innych instytucji przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Aby usprawnić proces zamawiania wsparcia w marcu powstała „Platforma Wsparcia WOT”, dzięki której proces wnioskowania o pomoc wojska został maksymalnie uproszczony i odbiurokratyzowany.

Fot. MM

Protestujący w obronie praw kobiet zebrali sie przed biurem senatorskim Aleksandra Szweda z PiS.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×