REKLAMA

Kłodzko. Po pijaku, bez prawka, z nadmierną prędkością

Kierowcy w powiecie kłodzkim nagminnie łamią przepisy

Fot. KWP Wrocław

Kłodzko. Po pijaku, bez prawka, z nadmierną prędkością. Tacy kierowcy wpadli w ręce policji w weekend

Kłodzko. W niedzielę, późnym wieczorem policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy oraz wylegitymowali dwóch jadących w nim mężczyzn. Podczas wykonywanych przez funkcjonariuszy czynności okazało się, że 18-letni kierujący nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Natomiast o rok starszy pasażer posiadał przy sobie woreczek z marihuaną.

Po pijaku po Polanicy

Policjanci zatrzymali także w nocy 57-latka ze Szczecina. Mężczyzna jechał przez Polanicę-Zdrój będąc w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu okazało się, że kierujący ma 1,5 promila alkoholu w organizmie.  

Pędził przez teen zabudowany

W sobotę policjanci z kłodzkiej drogówki nadzorowali ruch na drogach powiatu kłodzkiego. W służbie wykorzystali nieoznakowany radiowóz z videorejestratorem oraz ręczny laserowy miernik prędkości z możliwością rejestracji obrazu. Zauważyli zbyt szybko jadący samochód osobowy. Policyjny videorejestrator wskazał, że auto jechało z prędkością 103 km/h w obszarze zabudowanym, przekraczając tym samym prędkość o 53 km/h. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 29-letni mężczyzna, który za wykroczenie został ukarany mandatem. Kierujący stracił również prawo  jazdy na 3 miesiące.

Co grozi kierowcom?

Kierowca, który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Z kolei za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

K.Golak/inf. KPP Kłodzko

 

Czytaj także:

<<Szykują się masowe wyłączenia prądu. Zobacz, czy zostaniesz bez światła>>

<<Nie widziałaś jeszcze najnowszego wydania Kobiecym Okiem? Kliknij i pobierz gazetę>>

<<Monika Wielichowska jest rekordzistką dożynkową. Na ilu dożynkach była?>>

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kłodzko. Po pijaku, bez prawka, z nadmierną prędkością

Fot. Schronisko Sowa

Ruszyła internetowa zbiórka, a dzierżawca schroniska ujawnia, kto i za co żąda od niego ponad 70 tys. zł

Fot. Zaginieni Policja

Widziałeś mężczyznę? Poinformuj policję, gdzie może przebywać.

Fot. FB/Łukasz Czech

Dziś otwarto oficjalnie zbiornik przeciwpowodziowy w Roztoce, w gminie Międzylesie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×