REKLAMA

Kłodzko zagra Pragę

Fotki z planu filmowego w KłodzkuFotki z planu filmowego w Kłodzku


10 lipca 1973 roku odcisnął się krwawym piętnem na kartach czeskiej historii. W tym feralnym dniu 22-letnia Olga Hepnarova celowo wjechała wynajętą ciężarówką w przystanek tramwajowy w centrum Pragi. Z dwudziestu pięciu stojących tam osób, osiem zginęło, a jedenaście zostało ciężko rannych. Oparty na historii młodej kobiety film „Ja, Olga Hepnarova” to polsko-czesko-słowacka koprodukcja. Główną bohaterkę zagra polska aktorka Michalina Olszańska, a sceny nagrywane będą m.in. w Kłodzku i Nowej Rudzie. Film to debiut reżyserski dwóch młodych czeskich reżyserów i scenarzystów: Petra Każdy i Tomasa Weinreba. Akcja toczy się w latach 70. ubiegłego wieku, a w obu tych miastach zachowały się jeszcze miejsca, które przypominają ulice Pragi z tamtych czasów – mówi Grzegorz Turzański, kierownik produkcji. Zdjęcia z naszego miasta kręcone były w połowie grudnia 2013 r. w okolicach Rynku, na ulicach Wodnej i Niskiej, placu Kościelnym, ul. Spadzistej oraz na terenie po byłym zakładzie ZETKAMY na ul. Śląskiej. Potem ekipa przeniosła się do Nowej Rudy.

Karolina Pszeniczna Kłodzko2016.

Zdjęcia autorstwa Mieczysława KrombachaDodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Kłodzko zagra Pragę

Obrazek użytkownika aa
  • aa
  • 18-12-2013

No to mamy kolejny powód do ''dumy". Już nie tylko za murzynami jest nasze miasto ale całe 40 lat za czeską Pragą. Brawo władzo wykonawcza!
Obrazek użytkownika Ossa
  • Ossa
  • 18-12-2013

Słoń tam gra rolę szmuglera i gracza w trzy kubki;D;D;D;D
Obrazek użytkownika Sandra
  • Sandra
  • 12-01-2014

Jeżeli mieliście okazję oglądać te filmy w trakcie kręcenia napiszcie do Nas koniecznie na e-mail wkadrze.klodzko@gmail.com Pozdrawiam serdecznie :)

Ksiądz Biskup Ignacy Dec odchodzi na emeryturę. Dziś w samo południe w kaplicy domowej Świdnickiej Kurii Biskupiej ogłoszono decyzję ojca świętego Franciszka, który mianował nowym biskupem świdnickim biskupa Marka Mendyka, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej.

O najnowszej książce „Miłość leczy rany”, jej głównym bohaterze Unkasie, rozmowach przez więzienne kraty, a także o przyjeździe do Srebrnej Góry, z pisarką Katarzyną Bondą rozmawiała Karolina Golak.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×