REKLAMA

Żądają milionów

Radna Krystyna Śliwińska podczas posiedzenia jednej z komisji Rady Powiatu Kłodzkiego zapytała, czy to prawda, że Fundacja Zamek na Skale wystawiła powiatowi notę obciążeniową na kwotę 3 mln 450 tys. zł tytułem odszkodowania za bezpodstawne - zdaniem fundacji – wypowiedzenie umowy najmu zamku na Szczytniku?

- Fundacja przysłała nam wezwanie do zapłaty, ale nie uznaliśmy go, bo wypowiedzieliśmy umowę na dzierżawę zamku z zachowaniem okresu wypowiedzenia i zgodnie z prawem – mówi Maciej Awiżeń. Przypomnijmy. 9 stycznia tego roku z zamku na Szczytniku wywieziono podopiecznych DPS-u. Powodem była ekspertyza strażacka, z której wynikało, że obiekt nie nadaje się do zamieszkania przez chorych (stwarza zbyt duże niebezpieczeństwo).

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Żądają milionów

Fot. Pixabay

Mamy 406 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha i Legnicy oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, milickiego, oławskiego, oleśnickiego, polkowickiego, średzkiego, strzelińskiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego i zgorzeleckiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 9810.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

W kłodzkim szpitalu pojawiły się trzy nowoczesne kabiny służące do dezynfekcji osób - tzw. kabiny dekontaminacyjne. Kabiny będą od teraz dodatkowym zabezpieczeniem na oddziałach: buforowym, neurologicznym oraz wewnętrznym. Dezynfekcja w kabinie odbywa za pomocą rozpylanego środka przeciw COVID-19, tworzącego drobną mgłę, oraz umieszczanej na podłodze maty dezynfekcyjnej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×