REKLAMA

Tysiące na drogi

Polanica remontuje drogi. Pieniądze daje wojewoda.

Starania samorządowców i Jacka Tyńca, prezesa polanickiego Miejskiego Zakładu Komunalnego, przynoszą efekty. W uzdrowisku remontowane są drogi. Właśnie zakończono przebudowę części ul. Żeromskiego w Polanicy-Zdroju. Koszt inwestycji to 600 tys. zł, z czego 234 tys. zł to dofinansowanie. Wojewoda przyznał pieniądze w październiku 2017 r. ale realizacje zadania przesunięto na ten rok. Wkrótce ruszy też remont ul. Reymonta (łączy drogę wojewódzką 388 z klasztorem oo. sercanów) na Sokołówce. Wartość zadania to ok. 800 tys. zł. Całość finansuje Wojewoda poprzez powiat kłodzki. Właśnie ruszyły procedury przetargowe. Na tym nie koniec. Wniosek o dofinansowanie remontu ul. Gajcego (dawna ul. Kruczkowskiego) przy pierwszym naborze został negatywnie rozpatrzony. Obecnie trwają starania o pozyskanie dotacji w kolejnym rozdaniu.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Tysiące na drogi

Program 500 plus kosztuje rocznie podatników ponad 24 mld zł, czyli dwa razy więcej niż uczelnie wyższe i aż 7 razy więcej niż kultura.

Dość dodatkowych opłat za wodę. Siedem wspólnot mieszkaniowych i 3 stowarzyszenia walczą o likwidację niesprawiedliwego podziały mieszkańców Bystrzycy Kłodzkiej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×