REKLAMA

Problemy z wodą

W potoku woda jest. W studniach coraz mniej.

W Topolicach, małej wiosce między Krosnowicami a Bystrzycą Kłodzką byliśmy w sierpniu ubiegłego roku. W potoku Duna, przy którym go stoi rzeźba św. Nepomucena, nie było ani kropli wody. - Takiej suszy nie było od 25 lat – powiedział nam wtedy Tadeusz Kostuś, mieszkaniec Topolic. - W naszej odnodze Duny zawsze było więcej wody. Teraz nie ma nic. Ryby pozdychały, a pamiętam jak dzieci budowały tamy i kąpały się w potoku – dodał. Przed tygodniem sprawdziliśmy, jak wygląda potok. Na szczęście woda w Dunie płynęła, ale... - Czerwiec był bardzo suchy. Jak lipiec będzie podobny to w sierpniu nasze potoki znowu będą wyglądały jak te australijskie, które wysychają – stwierdził jeden z gospodarzy ze starej Łomnicy, bo problemy z wodą dotykają tych wszystkich, którzy nie są podłączeni do gminnych wodociągów. Oni z trwogą zaglądają do swoich studni. - Niektórzy mieszkańcy muszą pogłębiać studnie, żeby mieć wodę – dodał mieszkaniec Starej Łomnicy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Problemy z wodą

foto ilustracyjne
pixabay.com

Poczta Polska informuje, że w Polanicy-Zdroju spora część mieszkańców nie posiada zainstalowanych skrzynek na korespondencję.

Radny Bogusław Szpytma ma w tym miesiącu objąć stanowisko wicewojewody. Kto go zastąpi w Radzie Miasta Kłodzka?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×