REKLAMA

Powiat Kłodzki. Dostaną kasę z programu Cyfrowa Gmina

Samorządowcy z subregionu wałbrzyskiego odebrali promesy pozwalające w dwóch kolejnych latach realizować zakupy niezbędnego sprzętu

Fot. FB/Michał Dworczyk

Wart miliard złotych program ma pomóc w zapewnieniu sprzętu i oprogramowania niezbędnego do sprawnego funkcjonowania państwa i samorządów.

Powiat Kłodzki. 45 miast i gmin naszego okręgu otrzyma łącznie ponad 14 mln zł w ramach programu Cyfrowa Gmina. Przyznane pieniądze wesprą strategiczne zakupy sprzętu IT i niezbędnej technologii wspierających codzienną obsługę mieszkańców naszych gmin.

Wyposażą szkoły

Ministerstwo Cyfryzacji wybrało Ziębice, aby w poniedziałek 18 października zainaugurować nowy program "Cyfrowa Gmina". Wart miliard złotych program ma pomóc w zapewnieniu sprzętu i oprogramowania niezbędnego do sprawnego funkcjonowania państwa i samorządów, które realizują na zlecenie administracji państwowej różne zadania. Otrzymane pieniądze gminy będą mogły też wykorzystać na wyposażenie swoich jednostek organizacyjnych, w tym szkół i instytucji kultury.

Dworczyk w Ziębicach

Na zaproszenie Wydziału Promocji Polityki Cyfrowej Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów do Ziębickiego Centrum Kultury przyjechali samorządowcy z subregionu wałbrzyskiego, którzy odebrali promesy pozwalające w dwóch kolejnych latach realizować zakupy niezbędnego sprzętu. W spotkaniu udział wzięli m.in. minister Michał Dworczyk - Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, minister Janusz Cieszyński – sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, minister Adam Andruszkiewicz – sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, poseł Marcin Gwóźdź oraz senator Aleksander Szwed

K.Golak/inf. Gmina Ziębice

 

Czytaj także:

<<W Zamku Sarny trwaja remonty. Zobacz, jak zabytek zmienia się z dnia na dzień>>

<<Julia Kuczała spotkała się ze swoim amerykańskim lekarzem. Profesor Abdelbaki chce pomagać innym polskim dzieciom>>

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki. Dostaną kasę z programu Cyfrowa Gmina

Lewin, Bardo i Żarów - te trzy gminy utrzymały prowadzenie i wygrały w rządowym konkursie Rosnąca odporność w powiatach kłodzkim, ząbkowickim i świdnickim. Dostaną po milionie złotych

Fot. Fb - Jaszkowa Dolna

Jaszkowa Dolna: Trwają przygotowania do sobotniego otwarcia Wioski Świątecznej. Na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji.

Fot. Tauron Arena Duszniki

Duszniki-Zdrój. Sezon zimowy oficjalnie rozpoczęty. W Tauron Dusznik Arena ćwiczą biathloniści. W Zieleńcu zimowe szaleństwo rozpocznie się w sobotę.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×