REKLAMA

Burmistrz Kłodzka popiera strajk kobiet. Co na to liderki?

Strajk Kobiet w Kłodzku. Co organizatorki sądzą o poparciu burmistrza?

Fot. Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

Strajk Kobiet w Kłodzku: burmistrz otwarcie deklaruje solidarność z kobietami podczas strajku. Czy kierują nim szczere chęci czy żądza politycznej promocji? Do tej pory za takie manewry oberwało się już Hołowni. Czy Piszko będzie następny?

Strajk Kobiet w Kłodzku: burmistrz z kobietami. Na koniec środowego marszu w Kłodzku (28 października), burmistrz miasta Michał Piszko wyraził swoje poparcie dla kobiet, a także opublikował wpis w którym oświadcza - Tak, Kobiety, jestem z Wami! 

 

Czytaj więcej o poparciu burmistrza wobec Strajku Kobiet:

http://klodzko24.eu/strajk-kobiet-w-klodzku

 

Strajk Kobiet do Hołowni: wypie******!

Czy jest to szczery wyraz solidarności z kobietami, czy tylko kolejna próba polepszenia wizerunku polityka? W czasie trwania ogólnopolskich protestów doszło już do ostrej wymiany zdań między kandydatem na prezydenta, Szymonem Hołownią, a przewodniczącą strajku kobiet - Martą Lempart. Znany ze swoich pro-rodzinnych i katolickich poglądów Hołownia wyraził poparcie w walce z zaostrzeniem prawa aborcyjnego. W odpowiedzi na to usłyszał wyraźny komunikat, że ma "wypierd****". - Nie mamy czasu zajmować się każdym politycznym palantem chętnym do powiezienia się na nas - podsumowuje Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

 

Co liderki strajku kobiet w Kłodzku sądzą o działaniach burmistrza?

Nasze działaczki do poparcia polityków podchodzą inaczej. - Nie traktujemy tego jako autopromocji, wiemy, że Pan Burmistrz zawsze zajmuje stanowisko wobec spraw ważnych dla naszego kraju - mówią nam organizatorki strajku w Kłodzku. - Protesty mają skalę ogólnopolską, a nawet już światową. Jesteśmy różne, różnimy się wiekiem, wykształceniem, poglądami wobec różnych spraw, pasją, wiarą, stylem życia, mamy spore doświadczenie życiowe,  łączy nas walka o sprawy kobiet - prawa człowieka, a działamy na terenie Kłodzka od pierwszej fali czarnych marszy w 2016 r. - dodają. 

Również znana wśród protestujących, aktywistka Małgorzata Musiałek jest zadowolona z poparcia Piszki. - Nie znam intencji Pana Piszko, nie znam intencji Pana Hołowni, ufam i chcę wierzyć, że poparcie Strajku Kobiet wynika z ich głębokiego przekonania, że tak należy. Oceny tych postaw będziemy mogli stawiać z perspektywy czasu lub w sytuacji awaryjnej, gdy któraś/któryś z uczestników protestów zostanie poddany jakimkolwiek represjom - mówi działaczka. - Każde wsparcie jest w porządku, jest mile widziane i potrzebne. Tym bardziej wsparcie polityków lokalnych czy posłów z regionu, którzy mają immunitet - zaznacza. 

 

Artykuły powiązane

Fot. Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

Fot. FB/Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Burmistrz Kłodzka popiera strajk kobiet. Co na to liderki?

Obrazek użytkownika gzk
  • gzk
  • 10-11-2020

Wulgarna patologia!!!

Fot. KPRM

Obowiązkowa maseczka zamiast przyłbicy. Jakie jeszcze zmiany nas czekają?

Czesi odnotowują wysoki wzrost zakażeń brytyjską odmianą koronawirusa. Czy dotrze ona do powiatu kłodzkiego?

Fot. Janusz Polska.org

Kłodzko: Sprawa śmierci 3-letniej dziewczynki okazuje się mieć drugie dno. Czy warto wstrzymać się z osądami wobec matki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×