REKLAMA

Burmistrz Kłodzka popiera strajk kobiet. Co na to liderki?

Strajk Kobiet w Kłodzku. Co organizatorki sądzą o poparciu burmistrza?

Fot. Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

Strajk Kobiet w Kłodzku: burmistrz otwarcie deklaruje solidarność z kobietami podczas strajku. Czy kierują nim szczere chęci czy żądza politycznej promocji? Do tej pory za takie manewry oberwało się już Hołowni. Czy Piszko będzie następny?

Strajk Kobiet w Kłodzku: burmistrz z kobietami. Na koniec środowego marszu w Kłodzku (28 października), burmistrz miasta Michał Piszko wyraził swoje poparcie dla kobiet, a także opublikował wpis w którym oświadcza - Tak, Kobiety, jestem z Wami! 

 

Czytaj więcej o poparciu burmistrza wobec Strajku Kobiet:

http://klodzko24.eu/strajk-kobiet-w-klodzku

 

Strajk Kobiet do Hołowni: wypie******!

Czy jest to szczery wyraz solidarności z kobietami, czy tylko kolejna próba polepszenia wizerunku polityka? W czasie trwania ogólnopolskich protestów doszło już do ostrej wymiany zdań między kandydatem na prezydenta, Szymonem Hołownią, a przewodniczącą strajku kobiet - Martą Lempart. Znany ze swoich pro-rodzinnych i katolickich poglądów Hołownia wyraził poparcie w walce z zaostrzeniem prawa aborcyjnego. W odpowiedzi na to usłyszał wyraźny komunikat, że ma "wypierd****". - Nie mamy czasu zajmować się każdym politycznym palantem chętnym do powiezienia się na nas - podsumowuje Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

 

Co liderki strajku kobiet w Kłodzku sądzą o działaniach burmistrza?

Nasze działaczki do poparcia polityków podchodzą inaczej. - Nie traktujemy tego jako autopromocji, wiemy, że Pan Burmistrz zawsze zajmuje stanowisko wobec spraw ważnych dla naszego kraju - mówią nam organizatorki strajku w Kłodzku. - Protesty mają skalę ogólnopolską, a nawet już światową. Jesteśmy różne, różnimy się wiekiem, wykształceniem, poglądami wobec różnych spraw, pasją, wiarą, stylem życia, mamy spore doświadczenie życiowe,  łączy nas walka o sprawy kobiet - prawa człowieka, a działamy na terenie Kłodzka od pierwszej fali czarnych marszy w 2016 r. - dodają. 

Również znana wśród protestujących, aktywistka Małgorzata Musiałek jest zadowolona z poparcia Piszki. - Nie znam intencji Pana Piszko, nie znam intencji Pana Hołowni, ufam i chcę wierzyć, że poparcie Strajku Kobiet wynika z ich głębokiego przekonania, że tak należy. Oceny tych postaw będziemy mogli stawiać z perspektywy czasu lub w sytuacji awaryjnej, gdy któraś/któryś z uczestników protestów zostanie poddany jakimkolwiek represjom - mówi działaczka. - Każde wsparcie jest w porządku, jest mile widziane i potrzebne. Tym bardziej wsparcie polityków lokalnych czy posłów z regionu, którzy mają immunitet - zaznacza. 

 

Artykuły powiązane

Fot. Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

Fot. FB/Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Burmistrz Kłodzka popiera strajk kobiet. Co na to liderki?

Obrazek użytkownika gzk
  • gzk
  • 10-11-2020

Wulgarna patologia!!!

Fot. materiały prasowe

Reporterzy Dzień Dobry TVN za kilkanaście dni przyjadą do Kłodzka. O co chodzi?

W tym roku św. Mikołaj przyszedł do naszych wójtów i burmistrzów już w listopadzie. Radni właśnie podnieśli lub podnoszą im pensje i to o co najmniej 3,5 tys. brutto. Mało tego samorządowcy dostaną też wyrównanie za sierpień, wrzesień, październik i listopad, a to więcej niż jedna dodatkowa pensja.

Fot. Pixabay

Tragedię przeżyli nie tylko bliscy nastolatków, którzy zginęli pod kołami pociągu. Przeżył ją też maszynista, który prowadził pociąg.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×