REKLAMA

SCM z perłą

Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy-Zdroju otrzymało perłę w kategorii innowacyjność i nowoczesne technologie w medycynie.

SCM działa w formie spółki akcyjnej, co stworzyło możliwości dynamicznego rozwoju, rozszerzania zakresu prowadzonej działalności medycznej, nadążającej za zmieniającymi się potrzebami zdrowotnymi społeczeństwa. Dynamiczny rozwój szpitala to nie tylko rozszerzanie zakresu rodzajów świadczeń medycznych dla pacjentów, ale też prowadzone inwestycje, w tym zakupy sprzętu medycznego, które wpływają na jakość udzielanych świadczeń, potwierdzanych prowadzonymi corocznie badaniami poziomu satysfakcji pacjentów oraz licznymi certyfikatami i wyróżnieniami. Szpital uzyskał m.in. certyfikat „Czyste leczenie - czysty szpital”, Certyfikat Akredytacyjny nadawany przez Ministra Zdrowia. Jedną z ważniejszych inwestycji jest wybudowanie nadziemnego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych, które zdecydowanie usprawniło możliwości organizowania bezpiecznego i szybkiego transportu medycznego pacjentów w stanach zagrożenia życia, w sytuacjach gdy wymagany jest natychmiastowy transport do innych ośrodków medycznych. Łącznie w latach 2012-2017 zakupiono sprzęt medyczny za ponad 8 mln zł. Wyposażanie szpitala w coraz to nowszy sprzęt medyczny np. rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, mammograf, aparat rtg, aparat OCT, histeroskop, videokolonoskop, artroskop, kolonoskop, zestaw endoskopowy, bronchofiberoskop, pompy infuzyjne, kardiomonitory, kompleksowe wyposażenie pracowni hemodynamiki, umożliwia utrzymywanie jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych na coraz wyższym poziomie zwiększając tym samym nie tylko zakres udzielanych świadczeń ale przede wszystkim zwiększając bezpieczeństwo medyczne pacjentów i personelu. Jednym z takich działań jest kolejna zakończona inwestycja - uruchomienie w 2018 r. hybrydowej sali operacyjnej oraz nowoczesnej sali cytostatyków.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): SCM z perłą

Obrazek użytkownika Fazi
  • Fazi
  • 17-07-2018

Tak , tak , bez SCM , byśmy cieniutko przędli , pochwały i uznanie dla prezesa tego szpitala .

W Karłowie powstaje parking na 87 samochodów. W tym 3 miejsca przeznaczone będą dla osób niepełnosprawnych, a 3 dla autobusów. Tempa prac nie spowalniają nawet warunki pogodowe, bo kostka gdy padał śnieg układana była w namiotach.

27 lutego Rada Powiatu Kłodzkiego podjęła uchwałę w sprawie likwidacji Domu Pomocy Społecznej w Szczytnej. Czy to kończy sprawę? Nic podobnego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×