REKLAMA

Zasiłki w górę

Od 1 listopada wzrośnie zasiłek pielęgnacyjny oraz specjalny zasiłek opiekuńczy i zasiłek dla opiekuna.

Od 1 listopada 2018 r. zasiłek pielęgnacyjny wzrośnie o 31,42 zł i wyniesie 184,42 zł. To pierwszy etap podnoszenia tego zasiłku zaproponowany przez rząd. W drugim etapie - od 1 listopada 2019 r. kwota zasiłku wzrośnie o kolejne 31,42 zł (wzrost o 17 proc.) i będzie wynosiła 215,84 zł. Jak podkreślił w komunikacie resort rodziny, pracy i polityki społecznej zasiłek pielęgnacyjny wzrośnie po raz pierwszy od 12 lat. Podwyżka obejmie ok. 912 tys. osób z niepełnosprawnością. Rząd podwyższył również kwotę specjalnego zasiłku opiekuńczego i zasiłku dla opiekuna. Z informacji resortu rodziny, pracy i polityki społecznej wynika, że w przypadku świadczeń dla opiekunów osób niepełnosprawnych (specjalnego zasiłku opiekuńczego i zasiłku dla opiekuna), podwyżka obejmie ok. 70 tys. osób.

Takie zasiłki od 1 listopada:
Zasiłek pielęgnacyjny wzrośnie o 31,42 zł (o 20 proc.) i wyniesie 184,42 zł
Zasiłek opiekuńczy wzrośnie o 100 zł (o 19,2 proc.) i wyniesie 620 zł
Zasiłek dla opiekuna wzrośnie o 100 zł i wyniesie 620 zł

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zasiłki w górę

Patryk Wild, radny sejmiku województwa dolnośląskiego spotkał się z władzami gmin Nowa Ruda i Radków. Omawiano koncepcję przejęcia linii kolejowej od samorządów i ponownego uruchomienia Kolei Sowiogórskiej. Ujawniamy pierwsze szczegóły tej reaktywacji.

Magdalena Wielczyk to pierwsza w historii Kolei Dolnośląskich kobieta, która poprowadzi pociągi i szynobusy w białożółtych barwach.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×