REKLAMA

Zmiany na parafiach

Kuria ogłosiła zmiany personalne w diecezji świnickiej. W tym roku dokonano 43 roszad.

Nie ominęły one rzecz jasna parafii leżących w powiecie kłodzkim. Co ciekawe, żadna nie dotyczyła Kłodzka.
Koniec czerwca to czas, kiedy jedni księża odchodzą na zasłużone emerytury, inni zmieniają parafie lub wyjeżdżają za granicę, a jeszcze inni dopiero rozpoczną posługę kapłańską. Wikariusze zmieniają parafię średnio co 5-6 lat, a proboszczowie co kilkadziesiąt. Ci pierwsi o zmianach dowiadują się w ostatniej chwili. Proboszczowie o planowanych przeprowadzkach wiedzą z wyprzedzeniem. Tegoroczne zmiany nie ominęły parafii ziemi kłodzkiej. Żadna jednak nie dotyczyła tych z Kłodzka.
Oto szczegółowy wykaz zmian dotyczących naszych dekanatów. Okazuje się, że aż 12 z 43 zmian dotyczy parafii leżących w powiecie kłodzkim.
Zmiany personalne wprowadzone 25 czerwca 2018 roku
1. Ks. Mariusz Kryśpiak, dotychczas proboszcz w Wójtowicach (parafia św. Marii Magdaleny), ustanowiony proboszczem w Długopolu Dolnym (par. św. Jerzego)
2. Ks. Ryszard Mucha, dotychczas administrator w Długopolu Dolnym (parafia św. Jerzego), ustanowiony administratorem w Wójtowicach (par. św. Marii Magdaleny)
3. Ks. Mateusz Matusiak ustanowiony wikariuszem w PolanicyZdroju (parafia Wniebowzięcia NMP)
4. Ks. Marceli Mrozek ustanowiony wikariuszem w KudowieZdroju (parafia św. Katarzyny)
5. Ks. Robert Krupa, dotychczas wikariusz w Bielawie (parafia Miłosierdzia Bożego), ustanowiony wikariuszem w Lądku-Zdroju (par. Narodzenia NMP)
6. Ks. Grzegorz Kwiatkowski, dotychczas wikariusz w LądkuZdroju (parafia Narodzenia NMP), ustanowiony wikariuszem w Wałbrzychu (par. św. Aniołów Stróżów)
7. Ks. Tomasz Michalski, dotychczas wikariusz w Bolkowie (parafia św. Jadwigi), ustanowiony wikariuszem w Stroniu Śląskim
8. Ks. Marek Nowak, dotychczas wikariusz w Jedlinie-Zdrój, ustanowiony wikariuszem w Lądku-Zdroju (parafia Narodzenia NMP)
9. Ks. Andrzej Paraciej, dotychczas wikariusz w PolanicyZdroju (parafia Wniebowzięcia NMP), ustanowiony wikariuszem w Świdnicy (par. Miłosierdzia Bożego)
10. Ks. Mariusz Pawlak, dotychczas wikariusz w Stroniu Śląskim, ustanowiony wikariuszem w Boguszowie-Gorcach (par. Zesłania Ducha Świętego)
11. Ks. Sebastian Tomaszewski, dotychczas wikariusz w Kudowie-Zdroju (parafia św. Katarzyny), ustanowiony wikariuszem w Wałbrzychu (par. św. Józefa Oblubieńca NMP)
12. Ks. Artur Tomczak, dotychczas wikariusz w Lądku-Zdroju (parafia Narodzenia NMP), ustanowiony wikariuszem w Świdnicy (par. NMP Królowej Polski)

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zmiany na parafiach

14 czerwca rozpoczną się Dni Stronia Śląskiego. Najpierw będzie wręczenie Odznaki Honorowej za Zasługi Dla Gminy Stronie Śląskie, a później będzie zabawa.

Za pobicie został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności. W marcu Sąd penitencjarny wyraził zgodę, aby karę odbywał w ramach dozoru elektronicznego. Tylko czy z więzienną bransoletą może chodzi na piwo do restauracji?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×