REKLAMA

Zatrzymali pięć praw jazdy

Funkcjonariusze z grupy „Speed” monitorują w szczególności te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego.

fot. KPP Kłodzko

Prawa jazdy utracili mężczyźni w wieku od 21 do 50 lat, którzy są mieszkańcami powiatu kłodzkiego

Policjanci z grupy „Speed” z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku przeprowadzili kolejne działania na terenie powiatu kłodzkiego. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze ujawniali przede wszystkim wykroczenia drogowe, które mają wpływ na stan bezpieczeństwa na drodze. Między innymi zwracali uwagę na łamanie przepisów w zakresie przekraczania dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym

Policjanci z kłodzkiej grupy SPEED nadzorowali ruch na drogach powiatu kłodzkiego. W służbie wykorzystali nieoznakowany radiowóz z videorejestratorem oraz ręczny laserowy miernik prędkości z możliwością rejestracji obrazu. Podczas realizacji zadań przeprowadzili szereg kontroli pomiaru prędkości. Zatrzymali pięć praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h. Prawa jazdy utracili mężczyźni w wieku od 21 do 50 lat, którzy są mieszkańcami powiatu kłodzkiego. Niechlubny rekordzista jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 119 km/h. Pięciu kierujących utraciło prawo jazdy na 3 miesiące. Otrzymali po 10 punktów karnych oraz zostali ukarani mandatami. Kierowca, który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Funkcjonariusze zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie realizowane na drogach powiatu kłodzkiego.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zatrzymali pięć praw jazdy

Fot. Lasy Państwowe

Jak się zachować, jeśli spotkamy dzikie zwierzę, jak zabezpieczyć się przed kleszczami, co możemy wykorzystać w terenie, aby ustalić swoją lokalizację, jeśli się zgubimy, gdy zastanie nas burza w środku lasu? Te informacje będzie mógł uzyskać każdy nas dzięki akcji "Świadomie do LASU"

Fot. UM Bystrzyca Kł.

Pieniądze z Funduszu będzie można wykorzystać na inwestycje, takie jak remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, drogi, chodniki i in.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×