REKLAMA

Powiat Kłodzki: Uwaga, intensywne opady śniegu

Powiat Kłodzki: Wystąpią zamiecie śnieżne i intensywne opady śniegu

Powiat Kłodzki: Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje dla całego powiatu. Przewidywane intensywne opady śniegu.

Powiat Kłodzki. Będzie mocno padał śnieg. Należy zachować szczególną ostrożność zwłaszcza podczas jazdy samochodem. 

 

Intensywne opady śniegu drugiego stopnia: 

Śnieżyce drugiego stopnia zapowiadane są w powiatach: Kłodzkim, Wałbrzyskim wraz z miastem Wałbrzych, Kamiennogórskim, Karkonoskim wraz z miastem Jelenia Góra, Lwóweckim oraz Lubańskim. Alert pogodowy obowiązuje do czwartku, 14 stycznia do godziny 15.00

Przebieg: W godzinach wieczornych, nocnych oraz w czwartek do godzin po południowych przewiduje się występowanie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym oraz intensywnym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej - Karkonosze: od 15 do 30 cm, Masyw Śnieżnika od 10 do 20 cm. W obszarach położonych powyżej 500 m.n.p.m przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do 15 cm, lokalnie do 20 cm.

 

Intensywne opady śniegu pierwszego stopnia

Śnieżyce pierwszego stopnia zapowiadane są w powiatach: Ząbkowickim, Strzelińskim, Świdnickim, Dzierżoniowskim, Jaworskim, Złotoryjskim, Bolesławieckim, Zgorzeleckim, Polkowickim, Legnickim wraz z miastem Legnica, Średzkim, Wrocławskim wraz z miastem Wrocław, Oławskim, Oleśnickim, Trzebnickim, Milickim, Wołowskim, Górowskim oraz Głogowskim. Alert pogodowy obowiązuje do czwartku, 14 stycznia do godziny 6.00.

Przebieg: W godzinach wieczornych, nocnych oraz częściowo w godzinach porannych występować będą opady śniegu o natężeniu umiarkowanym, okresami intensywnym. Przewidywany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami od 5 do 12 cm. 

 

Zawieje i zamiecie śnieżne pierwszego stopnia

Zapowiadane są w powiatach: Kłodzkim, Wałbrzyskim wraz z miastem Wałbrzych, Kamiennogórskim, Karkonoskim wraz z miastem Jelenia Góra, Lwóweckim, Lubańskim, Zgorzeleckim oraz Bolesławieckim. Alert pogodowy obowiązuje do czwartku, 14 stycznia do godziny 6.00.

Przebieg: W godzinach wieczornych oraz w nocy prognozuje się wzrost prędkości wiatru - porywy od 25 do 50 km/h, lokalnie do 60 km/h przy jednoczesnym występowaniu opadów śniegu co będzie doprowadzać do tworzenia się miejscami zawiei i zamieci śnieżnych.

 

Oblodzenia pierwszego stopnia

Zapowiadane są w powiatach: Ząbkowickim, Strzelińskim, Świdnickim, Dzierżoniowskim, Jaworskim, Złotoryjskim, Bolesławieckim, Zgorzeleckim, Polkowickim, Legnickim wraz z miastem Legnica, Średzkim, Wrocławskim wraz z miastem Wrocław, Oławskim, Oleśnickim, Trzebnickim, Milickim, Wołowskim, Górowskim oraz Głogowskim.

Przebieg: W godzinach nocnych prognozuje się spadek temperatury minimalnej powietrza od -1 do -3°C co przy wcześniejszych opadach mokrego śniegu oraz lokalnie deszczu ze śniegiem będzie skutkować przymarzaniem dróg i chodników.

Natalia Kołodziej, inf. Meteo Alert Dolny Śląsk

 

Powiat Kłodzki: Testują nauczycieli na obecność koronawirusa. Kliknij, aby przeczytać

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki: Uwaga, intensywne opady śniegu

Fot. Bartosz Tyrawa

Kudowa-Zdrój: Wczoraj kierowcy, jadący w stronę Czech, mogli być nieco zdziwieni. Po ulicy spacerowała krowa.

Fot. Urząd Miasta Kudowa-Zdrój

Kudowa Zdrój: Do wczoraj trwał Festiwal Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej. Do miasta przyjechało wiele znanych osób. Wśród nich był Antek Królikowski - syn Pawła Królikowskiego, inicjatora festiwalu.

Fot. Redakcja

Nowa Ruda: 7. edycja Festiwalu Góry Literatury już za nami. To było 9 dni pełnych inspirujących i ciekawych spotkań. Sprawdź co wydarzyło się ostatniego dnia festiwalu Olgi Tokarczuk.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×