REKLAMA

Siostra opowiedziała o swojej książce

Fot. PiMBP Kłodzko

Fot. PiMBP Kłodzko

Fot. PiMBP Kłodzko

17 września w kłodzkim Centrum Kultury Chrześcijańskiej odbyło się spotkanie z siostrą Benedyktą, autorką książki "Nieba w kolorze popiołu". Karolina Baumann, zanim wstąpiła do zakonu, ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Urodzona w aktorskiej rodzinie od dziecka fascynowała się teatrem i literaturą, i do dzisiaj łączy obie pasje, na co dzień ucząc w kłodzkim liceum, prowadząc grupę teatralną Dzikie Koty, a także pisząc wiersze i książki. Pierwszą powieść „Na końcu schodów” poświęciła matce Kolumbie Białeckiej, założycielce zakonu dominikanek, drugą – „Niebo w kolorze popiołu” – bł. Julii Rodzińskiej, która w Wilnie prowadziła ośrodek dla sierot, zlikwidowany po wybuchu II wojny światowej, następnie aresztowanej i wywiezionej do obozu koncentracyjnego Stutthof, gdzie zmarła.

Siostra Benedykta podczas spotkania prowadzonego przez Martę Zilbert, dyrektor kłodzkiej biblioteki, przeczytała fragment powieści, opowiedziała o swojej bohaterce i innych postaciach, o inspiracjach, a także o tym, jak doszło do napisania książki. Emanująca niezwykle pozytywną energią zakonnica-pisarka zaczarowała zebranych tak, że chęć do rozmowy i wymiany wrażeń pozostała w Centrum jeszcze długo po zakończeniu popołudnia autorskiego zorganizowanego wspólnie przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kłodzku i Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe. Jak zwykle były też autografy i poczęstunek.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Siostra opowiedziała o swojej książce

Druga fala pandemii skutkuje zwiększoną liczbą wniosków o wsparcie działań przeciwkryzysowych samorządów, systemu ochrony zdrowia, służb sanitarnych, ośrodków pomocy społecznej i innych instytucji przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Aby usprawnić proces zamawiania wsparcia w marcu powstała „Platforma Wsparcia WOT”, dzięki której proces wnioskowania o pomoc wojska został maksymalnie uproszczony i odbiurokratyzowany.

Fot. MM

Protestujący w obronie praw kobiet zebrali sie przed biurem senatorskim Aleksandra Szweda z PiS.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×