REKLAMA

Rekrutacja w czasach zarazy

Od 15 czerwca do 10 lipca uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą mogli składać wnioski o przyjęcie na rok szkolny 2020/2021 do I klas szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat kłodzki.

Obostrzenia związane z epidemią koronawirusa nie wpłyną w żaden sposób na tegoroczną rekrutację do szkół ponadpodstawowych. Dlaczego? Bo tak, jak w ubiegłym roku, nabór odbędzie się w formie elektronicznej w systemie Nabór Vulcan. Ważne, żeby przed wypełnieniem wniosku zapoznać się z ofertą szkół prowadzonych przez powiat, przedstawioną w programie „Nabór” oraz na stronie internetowej każdej ze szkół.

Jak wybierać?

Każdy kandydat po zarejestrowaniu na stronie internetowej: https://dolnoslaskie.edu.com. pl/ dokonuje wyboru maksymalnie trzech szkół (przez szkołę należy rozumieć nie Zespół Szkół, ale konkretną szkołę np. Technikum w Zespole Szkół). W obrębie tych trzech szkół uczeń może wybrać dowolną liczbę oddziałów. Przy ustalaniu preferencji należy pamiętać o kolejności wyborów - od klasy, na której najbardziej kandydatowi zależy, do klasy, na której zależy mu najmniej, gdyż system pozycjonuje punkty do poszczególnych oddziałów. Kandydat, któremu wyniki pozwalałyby zostać przyjętym do kilku klas, zostanie umieszczony w tej z nich, która znajduje się najwyżej na jego liście preferencji.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Rekrutacja w czasach zarazy

Fot. Redakcja

Stronie Śląskie: Pożar Okrąglaka na ulicy hutniczej. Zobacz film z miejsca zdarzenia.

Powiat Kłodzki: Podsumowujemy najważniejsze informacje o szczepieniach. Ile osób z Powiatu Kłodzkiego udało się zaszczepić do połowy stycznia? Sprawdź dane.

Polanica-Zdrój: Funkcjonariusze policji ścigali młodego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×