REKLAMA

Dziadostwo nie remont

Co można zrobić z trzech niewielkich kawałków płyty paździerzowej, dwóch deseczek i kilkunastu gwoździ? Można naprawić – to nie żart – most.

Taki kunszt sztuki remontowej zaprezentowała ekipa przysłana – jak twierdzą mieszańcy - przez gminę wiejską Kłodzko do Szalejowa Górnego. Most nie doczekał się kapitalnego remontu od powodzi w 1998 roku. Mieszkańcy średnio co dwa lata proszą gminę o wymianę przegnitych belek. To jeden z ostatnich mostów w Szalejowie, który został do zrobienia. - W tym roku także napisaliśmy do gminy – mówi Ewa Jaszowska-Kalita. - W maju dostaliśmy odpowiedź, że do końca czerwca uszkodzone belki zostaną wymienione – dodaje. Nie zostały. Zamiast remontu zrobiono pararemont, przybijając do spróchniałych belek płyty paździerzowe. Nic dziwnego, że mieszkańcom puściły nerwy i zadzwonili do gazety. - Mosty są sukcesywnie naprawiane. Ten to jeden z ostatnich – mówi Stanisław Longawa, wójt Kłodzka. - We wtorek, 7 sierpnia, wymieniliśmy trzy belki. A co do płyt paździerzowych to gmina takich usług nie zlecała. Nie wiem, kto je przybił i na czyje polecenie. Przy wymianie belek zostały usunięte – dodaje samorządowiec.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Dziadostwo nie remont

Obrazek użytkownika Osa
  • Osa
  • 15-08-2018

Ludzie mówią , proszą i co ? I cisza . Oj , nieładnie , nieładnie .

100 tys. zł przekaże gmina wiejska Kłodzko powiatowi na remont drogi Starków – Krosnowice.

Co wiesz o Czechach? Czy znasz wystarczająco dobrze Polskę? Weź udział w II Konkursie Wiedzy o Polsce i Czechach. Już 8 października w Nowej Rudzie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×