PLAY-OFF na wyciągnięcie ręki

O losach meczu zadecydowała pierwsza kwarta

Doralowcy fatalnie rozpoczęli pojedynek w Katowicach, przegrywając pierwszą kwartę 9:24. Zespół Marcina Radomskiego miał problem ze skutecznością, zdobywając w pierwszych sześciu minutach gry zaledwie dwa punkty. - Słaba pierwsza połowa w naszym wykonaniu zadecydowała o porażce. Jeżeli traci się do przerwy 48 punktów, to ciężko myśleć o zwycięstwie na wyjeździe – mówi kłodzki szkoleniowiec. W drugich 10 minutach gry udało się podreperować dorobek punktów i dzięki temu kłodzczanie tracili do rywa- li 11 oczek. - Przeciwnicy grali bardzo agresywnie w obronie, w efekcie czego, popełniliśmy aż 12 strat do przerwy – stwierdza Marcin Radomski. Przed kolejnymi dwoma kwartami zespół z Kłodzka przegrywał 37:48. - W drugiej połowie nasza gra wyglądała już dużo lepiej, niestety nie udało się zbliżyć do przeciwnika na więcej niż dziewięć punktów. Po każdej naszej serii, przeciwnik odpowiadał swoją – relacjonuje Radomski. Po 30 minutach gry miejscowi prowadzili 67:50, a ostatecznie całe spotkanie wygrali 80:61. - W ogólnym rozrachunku drużyna z Katowic była od nas lepsza i w pełni zasłużyła na zwycięstwo - ocenia trener Radomski. Po świętach Nysa rozegra ostatni mecz, kończący rundę zasadniczą. Kłodzka drużyna wciąż ma duże szanse na zakwalifikowanie się do fazy play-off. Aby znaleźć się w najlepszej ósemce, kłodzczanie muszą pokonać we własnej hali GKS Tychy. Spotkanie to rozegrane zostanie w niedzielę, 3 kwietnia o godz. 18.00 w hali KCKSiR.