REKLAMA

Montują wieżę na Kłodzkiej Górze

Wysokość całkowita wieży to 34,50 m

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Szykuje się nowa atrakcja w Powiecie Kłodzkim. Rozpoczął się montaż wieży na Kłodzkiej Górze. Wieżę zaprojektowano jako konstrukcję stalową zbudowaną z zastosowaniem profili rurowych.
Wysokość całkowita wieży to 34,50 m. Jak informuje z placu budowy Piotr Marchewka, członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, wieża pełnić będzie ważną funkcję wieży obserwacyjnej, pozwalającej na monitorowanie przez służbę leśną otaczających ją kompleksów leśnych pod względem bezpieczeństwa p. pożarowego. Oprócz tego wieża umożliwi turystom zmierzającym pobliskim szlakiem żółtym i niebieskim, podziwianie górskich krajobrazów z wyjątkowo malowniczym widokiem panoramy masywu Śnieżnika oraz pasma Gór Orlickich i rozległego pasma Gór Bardzkich z ich przedłużeniem, aż do Gór Sowich.

Całość inwestycji wyniesie 1 291 500 tys. zł, z czego 85% stanowić będzie dofinansowanie z UE, wkład własny powiatu kłodzkiego to 15% kosztów kwalifikowanych. Zakończenie prac przewidziane jest na koniec września 2020 r.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Montują wieżę na Kłodzkiej Górze

Fot. polska-org.pl

Sytuacja w Piszkowicach jest opanowana. Tak poinformowała na swoim profilu w mediach społecznościowych Henryka Szczepanowska. - Mamy pierwsze kontakty z potencjalnymi chętnymi do pracy. Mamy czysty, wolny od COVID oddział i tylko sześcioro dzieci odizolowanych. Wszyscy pracownicy w zakładzie są zdrowi, nie ma kolejnych zakażeń. Od poniedziałku pojedyncze osoby wracają do pracy, pozostali pozostają w domowych kwarantannach - napisała. Ciągle jednak potrzebni są: pielęgniarki, ratownicy i pomoc medyczna do pracy, ale w zwykłym systemie zmianowym na określonych warunkach finansowych.

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×