REKLAMA

Zatrzymano cudzoziemców

Nielegalnie zatrudnieni trzej obywatele Ukrainy wykonywali pracę w firmie budowlanej w Strzelinie

Nielegalne wykonywanie pracy przez sześcioro cudzoziemców stwierdzili funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Kłodzku w ostatnich trzech dniach. Obowiązujące w tym zakresie przepisy złamali obywatele Egiptu, Chin i Ukrainy.

Bez wymaganej umowy o pracę byli zatrudnieni trzej obywatele Ukrainy wykonujący pracę w firmie budowlanej w Strzelinie. Mężczyźni, w wieku 48, 33 i 25 lat, pracowali przy obróbce metali; zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy SG w czwartek 29 września br. Cudzoziemcy przyznali się do naruszenia przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy; za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami.

27 września w Oławie funkcjonariusze SG zatrzymali 29-letniego Egipcjanina, który pracował w jednym z lokali gastronomicznych. Cudzoziemiec zawarł wprawdzie umowę z pracodawcą, ale nie uzyskał zezwolenia na pracę. On również został ukarany mandatem.

Zarówno obywatelom Ukrainy, jak i obywatelowi Egiptu, po przeprowadzonym postępowaniu administracyjnym, wydano decyzje o zobowiązaniu do powrotu. Cudzoziemcy muszą wyjechać z Polski w terminie 30 dni.

Postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemców do powrotu zostało wszczęte również wobec dwojga obywateli Chin. 28 września strażnicy graniczni ujawnili, że 27-letnia kobieta i 29-letni mężczyzna nielegalnie podjęli pracę w restauracji w Jelczu Laskowicach. Funkcjonariusze stwierdzili także, że cudzoziemcy przebywają w Polsce bez ważnego tytułu prawnego.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Kłodzku prowadzą również czynności wobec pracodawców, którzy zatrudnili obywateli Egiptu, Chin i Ukrainy naruszając przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Prowadzący postępowanie skierują do sądu wnioski o ukaranie przedsiębiorców, którym grozi grzywna nie mniejsza niż 3 tys. zł.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zatrzymano cudzoziemców

Zwolnieni z pracy funkcjonariusze mówią: jesteśmy niewinni i czekają na proces, który nie może ruszyć.

Foto: wambierzyce.pl

Pieniądze, pochodzące z budżetu województwa, pozwolą w tym roku przeprowadzić niezbędne prace konserwatorskie i remontowe w 165 obiektach, w tym w 10 w powiecie kłodzkim.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×