REKLAMA

Nie lubi PO

Mieszkaniec gminy Bystrzyca Kłodzka napisał do rady miasta, aby ta odebrała Schetynie tytuł honorowego obywatela. Dlaczego? Bo lider opozycji źle się wyraża o partii rządzącej.

Wniosek mieszkańca nie był na razie procedowany. Najpierw samorządowcy wystąpią z zapytaniem czy mogą ujawnić jego dane. Sprawa już teraz wzbudziła spore emocje, bo nie ma żadnych merytorycznych przesłanek do odebrania tytułu. Schetyna nie został skazany, nie wplątał się w aferę obyczajową, a nawet nic kontrowersyjnego nie powiedział. Dlaczego mieszkaniec Bystrzycy chce odebrać politykowi tytuł? Bo jako zwolennik PiS-u nie lubi PO. Przypomnijmy. Bystrzyccy samorządowcy nadali Schetynie tytuł honorowego obywatela w 2013 roku. Razem z liderem PO honorowymi obywatelami zostali dwoje innych posłów Platformy: Monika Wielichowska i Jakub Szulc. Zwykli mieszkańcy Bystrzycy Kłodzkiej nie kryli zdziwienia, że samorządowcy hurtowo wyróżnili aż troje posłów. W uzasadnieniu do złożonych przez burmistrz Surmę wniosków o nadanie tytułów honorowych obywateli trojgu parlamentarzystom można było przeczytać same ogólniki, między innymi o ich zaangażowaniu w przeprowadzenie zmian w ustawie o działalności leczniczej, które pozwoliły bystrzyckim samorządowcom uzyskać pieniądze z budżetu państwa na oddłużenie szpitala.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (55): Nie lubi PO

Obrazek użytkownika monty
 • monty
 • 14-02-2019

Popieram inicjatywę. Ciekaw jestem ilu partyjniaków z PO jest honorowymi obywatelami Kłodzka. Też trzeba by odebrać im ten honor za antypolską działalność tej pożal się Boże platformy.
Obrazek użytkownika Grześ
 • Grześ
 • 14-02-2019

he ,he , he dobrze że już lichwa nie szaleje
Obrazek użytkownika Bystrzyczanin
 • Bystrzyczanin
 • 14-02-2019

Grzes lichwa to ty masz coś w makowce źle . Śmieszny wniosek to powrót do PRL bo według tego wniosku trzeba tylko chwalić i sławic rządzących smutne i irytujące jak ludzie błędnie rozumia demokrację .Sława i chwała chwała dobrej zmianie smutne PRL bis
Obrazek użytkownika Jacek
 • Jacek
 • 14-02-2019

Monty ty niemasz Boga w sercu jak go mieszasz do nienawiści kłamstwa to jest żałosne i chore co piszesz . Typowy apartczyk z dawnej epoki .Dodam młyny Bożej sprawiedliwości miela po mału i wymiela a prawda się obroni .
Obrazek użytkownika Powiec
 • Powiec
 • 14-02-2019

Monty i Grześ proszę o wykazanie natychmiast ze przewodniczący ma coś wspólnego z lichwa radze przedstwawic dowody .Koniec pomawiania idziemy na drogę prawna .Pozdrowienia
Obrazek użytkownika Powiec
 • Powiec
 • 14-02-2019

Monty i Grześ proszę o wykazanie natychmiast ze przewodniczący ma coś wspólnego z lichwa radze przedstwawic dowody .Koniec pomawiania idziemy na drogę prawna .Pozdrowienia
Obrazek użytkownika ........ mkkk l. Lop
 • ........ mkkk l. Lop
 • 15-02-2019

NIE LUBIĘ POSZKO ZABRAŁ NAM WŁADZE !!!! NIE LUBIE KARAMBA BO SZPIEGUJE I ZNISZCZYŁ MK .NIE LUBIĘ OKTAWIANA BO GAZETA JEGO NAS DOBILA NIE LUBIE JASIA STRACHA NA WRÓBLE BO DOBRZE DORADZAŁ MŁODEMU ...ALE ...ALE TO JUŻ BYŁO TERAZ WRACAMY DO GRY IDZIE STARE DO NASZYCH BRAM ZWYCIESTWO
Obrazek użytkownika L
 • L
 • 15-02-2019

Nie dla PO tak dla PiS Nie dla Piszko tak dla Bogusława .
Obrazek użytkownika L
 • L
 • 15-02-2019

Nie dla PO tak dla PiS Nie dla Piszko tak dla Bogusława .
Obrazek użytkownika L
 • L
 • 15-02-2019

Nie dla PO tak dla PiS Nie dla Piszko tak dla Bogusława .
Obrazek użytkownika L
 • L
 • 15-02-2019

Nie dla PO tak dla PiS Nie dla Piszko tak dla Bogusława .
Obrazek użytkownika L
 • L
 • 15-02-2019

Nie dla PO tak dla PiS Nie dla Piszko tak dla Bogusława .
Obrazek użytkownika L
 • L
 • 15-02-2019

Nie dla PO tak dla PiS Nie dla Piszko tak dla Bogusława .
Obrazek użytkownika Polonia
 • Polonia
 • 16-02-2019

Popieramy inicjatywę , zwracamy uwagę że Shetyna nie raz Szkalował Polskę i Polaków za granicą w Brukseli. Wielkim wstydem jest takiego człowieka promować!!! Taka inicjatywa obywatelska powinna być dobrze przyjęta . Nie dla Oligarchów*!!!
Obrazek użytkownika Polonia z USA
 • Polonia z USA
 • 16-02-2019

Nie dla promocji zła nienawiści podziałów na sorty narodu nie dla braku szacunku dla Konstytucji i prawa .Nie dla władzy która samo w sobie jest Narcyzmem i pycha .Nie dla zawlaszczenia histori i jej przekładania .Jestem z Bystrzycy od 20 lat mieszkam w USA obecnie jestem w Bystrzycy i pamiętam jak Pani Burmistrz była mocno związana z PO wtedy partia wladzy .Widać jasno jak szybko zmienia się płaszcz to jasny brak kręgosłupa moralno -politycznego .Kto podziały stworzył i pierwszy palił kukły .Kto pierwszy donosił na najaśniejsza do Brukseli i Strasburga .Podpisaliśmy umowy jesteśmy częścią UE jedna rodzina i jak w rodzinie trzeba mieć zaufanie czy PIS czy PO składały skargi to jest prawidłowe i demokratyczne j/w wymieniłem jesteśmy częścią wielkiej rodziny europejskiej i niema tajemnic .Co to za demokracja która zakazuje krytyki jaśnie rządzących co za wolność gdy zamyka się usta by chwalić jedynie panującą i sluszna czy juz tego nie było w naszej umiłowanie ojczyźnie wraca stare jak masz inne zdanie od władzy inawigilacja pukanie do drzwi o 6.00 to droga do dyktatury .Wiele dobra jest z strony PiS ale i bardzo dużo zła brak szacunku dla prawa brak szacunku dla wyborów społecznych w małych ojczyznach i blokowanie tam gdzie nie wybrani z słusznej opcji wręcz inwigilowanie tych samorządów czego dowodem było otwarcie obwodnicy Klodzka narcyzm w całym calu i brak szacunku dla wyborców Klodzka i Powiatu .Dokąd idziemy ? Do państwa zakazów i chwały jednej osoby parti . PiS wygrał demokratycznie wybory i to jest fakt i nikt niema prawa tego podważać ale i PiS niech nie podważa demokracji i z równym konstytucyjnym prawem szanuje wybory samorządowe tam gdzie niema ich przedstawicieli .Nie zamykajcie ust demokracji obudźcie się z letargu nienawiści szanujcie Dekalog bo jesteśmy chrześcijanami.Bystrzyca wybrała honorowego i dobrze niech tak będzie bo inne zdanie o obecnej władzy to nie jest argument lecz próba zamkniecia ust .
Obrazek użytkownika ROP
 • ROP
 • 16-02-2019

Dzisiaj pochowano mec.Jana Olszewskiego .Premiera Posła Prezesa ROP . NIECH ODPOCZYWA W BOGU I POKOJU. Jest przykre jak zawlaszczeno ta wspaniała postać .Najbardziej słynny Pan Antoni gdy Ruch Odbudowy Polski miał olbrzumie poparcie społeczne siegajace ok 20 % poparcia Antoni na dwa tygodnie przed rejestracja do wyborów w dużym medialnym hukiem opuszcza szeregi ROP a tydzień wcześniej byl w Klodzku .Opuszczając wiele zła wyrządził tak ze z 20 %zrobiło się 5%i tylko 5 Posłów .Dzisiaj pozostaje testament Prezesa ROP mec Jana Olszewskiego nigdy niebędzie dobrze dokąd władza będzie kluciała się z opozycja .Czas się pojednania dla dobra Ojczyzny umiłowanej .Czy ktoś wyciagnie wnioski myślę że nie gdy oglądałem pogrzeb i wypowiedzi czołowych polityków dobrej zmiany gdzie niestety próbuje się zmieniać historie i dalsze dzielenie narodu .Niech Bóg da im opamiętanie .Prezesie Janie odpoczywaj w Pokoju Dziękujemy . Ktoś powie odwołany w nocy tak bo Antoni przygotował lustracje według siebie i dla sukcesu SB wielu na tych listach jak los dał okazało się niewinnymi .Prawdziwi sprzedawcy narodu agenci ich akta zostały spalone a fałszywki miały być dowodem to by był chichot histori i tryumf SB efekt tej lustracji to ukrycie prawdziwych agentów jak ambasador czy szef ochrony środowiska .Lustracja powinna być przygotowana profesjonalnie i z szczególną dokładnością by SB nie triumfował a wygrała demokracja i Uczciwość .Nie lubię Antoniego bo ten człowiek jest tajemniczy i nacpany nienawiścią i pycha Narcyzmem .
Obrazek użytkownika polonia z Angli
 • polonia z Angli
 • 17-02-2019

SŁUSZNA SPRAWA JAK NAJBARDZIEJ POPIERAMY ODEBRANIE SCHETYNIE TEGO WYRÓŻNIENIA!!! DLACZEGO NAPISALIŚCIE ŻE NIE LUBI PO SKORO TEŚĆ LISTU NIE ZOSTAŁA UJAWNIONA? TO TAK NA MARGINESIE. PRZEDMÓWCY CHYBA NIE WIEDZĄ CO PISZĄ EPOKI IM SIĘ PORĄBAŁY. TO WŁAŚNIE ZA CZASÓW PO I PSL DOCHODZIŁO DO NAJWIĘKSZYCH SKANDALI -/WTARGNIĘCIE SŁUŻB SPECJALNYCH DO REDAKCJI WPROST, POBICIA PRZEZ POLICJĘ DEMONSTRANTÓW . BESTIALSKIE WYRZUCANIE LOKATORÓW Z ICH MIESZKAŃ ŁĄCZNIE Z ICH MORDOWANIEM!!! SPRAWY W TOKU ! NIE PIS WYMYŚLIŁ ,,MOHEROWE BERETY,, TAK ŁATWO POTRAFIMY OBRAŻAĆ I PONIŻAĆ INNYCH . NIE PIS KRADŁ VAT !!!/- CZĘŚĆ EKSPERTÓW TWIERDZI ŻE SKŁÓCANIE POLAKÓW TO ROBOTA MOSKWY !!! TAK ZGADZAMY SIĘ Z TĄ TEZĄ! W PEŁNI POPIERAMY WNIOSEK O ODEBRANIE SCHETYNIE HONOROWEGO!!! TRZEBA MIEĆ HONOR . BÓG-HONOR-OJCZYZNA.
Obrazek użytkownika Akcja spoleczna
 • Akcja spoleczna
 • 17-02-2019

Od czwartku mamy 678 podpisów za Honorowym Obywatelem dla Grzegorza Schetyny który wraz z Jakubem Szulcem doprowadzili ze mamy Szpital tego nieda się zapomnieć a zarzuty ze krytykuje rządzących są śmieszne i świadczą o Narcyzmie tych co to składają . Czy chcecie by było tylko tak Chwała sława dla rządu z PiS chwała i zawsze niech będzie sława kwiaty sypmy pod nogi wielkiego Prezesa krótko Korea Północna non coment .Zbieramy nadal .
Obrazek użytkownika Grześ
 • Grześ
 • 18-02-2019

Ciekawe a kto odda kasę za paliwo sprowadzane bez akcyzy , wszak paliw im nie można było ruszaaać , tak krzyczeli celnicy , po ich przegranych w wyborach ! A teraz wszyscy czekamy na wyjaśnienia , dlaczego tych paliw nie można było ruszać , i kiedy wreszcie tę kasę którą ofiarowali ot tak zaradnym z cystern oddadzą , czekamy i czekamy i nie popuścimy już sprawa jest niewyjaśniona , sprawę należy wyjaśnić a winni powinni ją oddać państwu , Polakom z nawiązką i procentami , nie może tak być że za niezapłacony mandat , zapomniany , za grosze atakuje nas ochoczo komarnik a tu z przyczyny tego że mafia ma układy rżnie się państwo na miliardy w karuzeli wat i akcyz itp .
Obrazek użytkownika jacek
 • jacek
 • 19-02-2019

Decyzję amerykańskich władz o ekstradycji do Polski Dariusza Przywieczerskiego PiS-owskie media wykorzystały do przypomnienia narracji o zatrutych korzeniach III RP, która miała się narodzić z pieniędzy FOZZ. Przywieczerski – przypomnijmy – został skazany zaocznie w sprawie FOZZ na trzy i pół roku więzienia. REKLAMA Afera Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego była jedną z najgłośniejszych na przełomie PRL i III RP. Miliony dolarów przeznaczone na wykup długu zaciągniętego w czasach rządów Edwarda Gierka zostały zdefraudowane i zasiliły różne spółki, działające na zapleczu polskiej polityki. Miliard na lotnisko w Radomiu…bo bliżej Afryki Jednak w rzeczywistości afera FOZZ jest najbardziej kłopotliwa dla Jarosława Kaczyńskiego. Do tego stopnia, że trudno orzec, czy Przywieczerski jest trzymany przez Zbigniewa Ziobrę w areszcie na warszawskim Służewcu dla Kaczyńskiego, czy przeciw niemu. Dostęp do kluczowej postaci afery FOZZ mają wyłącznie prokuratorzy Ziobry i agenci służb Mariusza Kamińskiego. A właśnie tych dwóch polityków związał ostatnio tymczasowy sojusz. Obaj kontrolują materiały afery podsłuchowej, która zdemolowała ostatnio wizerunek premiera Morawieckiego. Z kolei kontrolowanie człowieka będącego źródłem wiedzy na temat afery FOZZ to ich polisa ubezpieczeniowa w relacjach z samym Jarosławem Kaczyńskim. Zatrute źródła PC O ile bowiem postkomunistyczni beneficjenci FOZZ zostali już dawno wskazani (były to spółki i media z zaplecza postpezetpeerowskiej lewicy), o tyle wciąż niewyjaśniona pozostaje sprawa powiązania z FOZZ samego Kaczyńskiego i najważniejszych postaci jego pierwszej partii – Porozumienia Centrum. Do spółki Telegraf czy Fundacji Prasowej Solidarność, kontrolowanych przez braci Kaczyńskich i zapewniających finansowanie ich partii, trafiły miliony złotych z Banku Przemysłowo-Handlowego i Budimeksu, kierowanych wówczas przez ludzi, których w prawicowym żargonie nazywano postkomunistycznymi oligarchami. Ich zainteresowanie wspólnym robieniem interesów wynikało z tego, że Jarosław Kaczyński był wówczas szefem kancelarii Lecha Wałęsy, a Lech – szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Taśma Morawieckiego ułatwi powrót Kubicy do F1? Orlen potencjalnym sponsorem Przyjaciółmi liderów Porozumienia Centrum byli wówczas bohaterowie innych wielkich afer III RP. Bogusława Bagsika i Andrzeja Gąsiorowskiego ostrzegł przed aresztowaniem Maciej Zaleski (jeden z liderów PC, zajmujący się zbieraniem funduszy na „biznesowe” przedsięwzięcia partii), który został za to skazany na dwa i pół roku więzienia. Jarosław Kaczyński tłumaczył się z tej sprawy z charakterystycznym dla siebie cynizmem: „Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, tobyśmy nigdy niczego nie mieli. Spotykalibyśmy się jak dawniej na Puławskiej w 50 osób, a Geremek by tu rządził”. Najważniejsze wiadomości o zbliżających się wyborach samorządowych zawsze pod ręką. Sprawdź oferty smartfonów. Czerwone pieniądze W aktach sądowego postępowania dotyczącego afery FOZZ znajdują się zeznania co najmniej czterech osób twierdzących, że Fundusz był jednym ze źródeł „czerwonych pieniędzy”, które zasilały biznesowo-polityczne przedsięwzięcia braci Kaczyńskich. Jako bezpośredni odbiorcy pieniędzy z FOZZ pojawiają się w sądowych aktach Maciej Zaleski, Adam Glapiński (wówczas jeden z liderów PC, dziś prezes NBP) oraz sam Jarosław Kaczyński. Cały tekst przeczytasz w najnowszym „Newsweeku” lub na Newsweek Plus
Obrazek użytkownika jacek
 • jacek
 • 19-02-2019

OP: liderzy Porozumienia Centrum cyniczni i skorumpowani PAP opublikowała kolejne dokumenty z szafy pułkownika Lesiaka, dotyczące inwigilacji opozycji w latach 90. Wśród dokumentów jest notatka UOP dotycząca idei dekomunizacji liderów "Porozumienia Centrum". Według twórców notatki, "populistyczne hasło dekomunizacji jest jedynie pragmatyczną drogą do objęcia władzy". Ich zdaniem, elita PC jako grupa ludzi cynicznych i skorumpowanych zagraża stabilizacji w kraju, a jako ewentualna siła rządząca w Polsce doprowadziłaby do dalszego rozkładu i tak słabych w dobie transformacji ustrojowej struktur państwa. Notatka dotyczy też rzekomych powiązań powiązań Porozumienia Centrum ze sprawą FOZZ oraz aferą art-B. Zgodnie z dokumentem, w marcu 1991 roku za sprawą b. oficera wojskowych służb specjalnych Jerzego Klemby oraz powiązanego z WSI obywatela kubańskiego Cliffa Iwanowskiego-Pineiro, czołowy działacz PC Adam Glapiński poznał dyrektora FOZZ Grzegorza Żemka. Znajomość ta miała zaowocować m.in: wprowadzeniem Glapińskiego oraz Jarosława Kaczyńskiego w operacje finansowe FOZZ oraz wykorzystaniem FOZZ dla pozyskiwania funduszy na PC. Według notatki, Żemek oczekiwał w zamian politycznego poparcia PC dla dokonywanych przez siebie manipulacji finansowych, prawdopodobnie obiecywano mu w razie zwycięstwa wyborczego prezesurę w NBP. Według notatki, znajomość miała owocować także między innymi załatwieniem działaczom PC dostępu do central handlu zagranicznego, czego konsekwencją miał być szereg wpłat na rzecz partii oraz objęcie przez kilka central udziałów w "Telegrafie". REKLAMA Zgodnie z notatką, wedle Jarosława Kaczyńskiego tzw. sprawa Zalewskiego ma jedynie podłoże polityczne, a jedynym błędem Zalewskiego było to, że kontaktował się z kierownictwem "Art.B". Autorzy dokumentu piszą, że w czerwcu 1991 r. Zalewski, wykorzystując swoje stanowisko Sekretarza Stanu w BBN, miał otrzymać od szefów "Art.B" na rzecz spółki "Telegraf" 40 mld zł. Według autorów dokumentów, prawdopodobnie fundusze te uzyskał na drodze szantażu grożąc prezesom "Art.B" ingerencją w sprawy ich firmy urzędów państwowych. Przekazujemy pełną treść dokumentu z szafy płk. Jana Lesiaka "dot. idei dekomunizacji w rozumieniu liderów "Porozumienia Centrum". Warszawa, 1993.02.18. Tajne spec. znaczenia (skreślone) Egz. poj. REKLAMA ZNIESIONO KLAUZULĘ TAJNOŚCI Dec. Nr 160 Szefa ABW z dn. 01.09.2006 I N F O R M A C J A dot. idei dekomunizacji w rozumieniu liderów "Porozumienia Centrum" "Porozumienie Centrum" wyróżnia się spośród innych dużych ugrupowań o solidarnościowym rodowodzie radykalną linią polityczną wyrażającą się nade wszystko, ujętą w uchwale nr 5 Kongresu Założycielskiego PC (marzec 1991 r.), ideą rozrachunku z przeszłością, tzw. ideą dekomunizacji. W swoich propagandowych wystąpieniach liderzy PC podkreślają, że system komunistyczny ukształtował i pozostawił w spadku grupy interesów szybko adaptujące się do nowych warunków wpływając na hamowanie reform ustrojowych, tworząc w nich nowe podstawy siły gospodarczej i politycznej. Przewodniczący Porozumienia Jarosław KACZYŃSKI w trakcie swych licznych podróży po kraju zwykł szkicować obraz obecnego państwa jako bezwładnego aparatu administracyjnego, zarządzanego w głównej mierze przez skorumpowanych, związanych z dawnymi PZPR-owskimi układami, urzędników. W czasie wizyty w grudniu 1992 r. w Warszawie KACZYŃSKI utrzymywał nawet, że nad Polską wisi groźba powrotu komunistów do władzy. W przeświadczeniu działaczy PC hasło dekomunizacji stanowi polityczną przeciwwagę dla tzw. "koncepcji grubej kreski" wylansowanej w 1991 r. przez lidera Unii Demokratycznej Tadeusza MAZOWIECKIEGO. Warto zaznaczyć, że wrogość PC wobec UD utrzymuje się nadal, czego świadectwem jest niedawna wypowiedź v-ce przewodniczącego PC L.DORNA dotycząca gabinetu H.SUCHOCKIEJ określająca go jako rząd "cichej, ale realnej ugody z układem postkomunistycznym". Należy podkreślić, iż samo hasło dekomunizacji, pomimo powołania już w 1991 r. komisji do opracowania konkretyzującej je ustawy, pozostaje w dalszym ciągu hasłem abstrakcyjnym. W łonie PC istnieją poważne rozbieżności, co do ewentualnej jego wykładni. Nie wiadomo kogo i w jaki sposób ewentualna dekomunizacja miałaby obejmować. Wydaje się, że nieokreśloność pojęcia dekomunizacji jest na rękę tym, którzy kształtują politykę PC. "Dekomunizować" można bowiem wszystkich i wszystko, co staje na przeszkodzie liderom partii w dążeniu do władzy i wiążących się z nią przywilejów. REKLAMA Potwierdzeniem faktów instrumentalnego traktowania głoszonych haseł przez czołowych działaczy PC są ich dotychczasowe poczynania w dziedzinie polityki i gospodarki. "Porozumienie Centrum" a sprawa FOZZ W marcu 1991 r. za sprawą b. oficera wojskowych służb specjalnych Jerzego KLEMBY oraz powiązanego z wojskowymi służbami informacyjnymi obywatela kubańskiego (karta stałego pobytu w Polsce) Cliffa IWANOWSKIEGO-PINEIRO, czołowy działacz PC Adam GLAPIŃSKI poznał dyrektora FOZZ Grzegorza ŻEMKA. Znajomość ta miała zaowocować z czasem m.in.: wprowadzeniem GLAPIŃSKIEGO, a także lidera PC J.KACZYŃSKIEGO, w operacje finansowe FOZZ; wykorzystaniem FOZZ dla pozyskiwania funduszy na PC (ŻEMEK oczekiwał w zamian politycznego poparcia PC dla dokonywanych przez siebie manipulacji finansowych; prawdopodobnie obiecywano mu w razie zwycięstwa wyborczego prezesurę w NBP); nawiązaniem kontaktów przez GLAPIŃSKIEGO, ZALEWSKIEGO i braci KACZYŃSKICH (fragment utajniony przez ABW - PAP) - instytucji zajmującej się m.in. wykupem polskich długów. (W kontaktach tych wielokrotnie pośredniczył PINEIRO); załatwieniem działaczom PC dostępu do central handlu zagranicznego, czego konsekwencją było szereg wpłat na rzecz partii oraz objęcie przez kilka central udziałów w "Telegrafie"; kontaktami ŻEMKA (w lipcu 1991 r.) (fragment utajniony przez ABW - PAP) w sprawie zorganizowania w Polsce alternatywnych wobec UOP służb specjalnych, nad którymi kontrole mieliby GLAPIŃSKI i ZALEWSKI, a jedno z kierowniczych stanowisk powierzone byłoby Zenonowi KLAMECKIEMU, wówczas czynnemu oficerowi WP; przekazaniem przez ŻEMKA ulokowanych wcześniej za granicą 300 tys. USD ludziom GLAPIŃSKIEGO; przekazaniem części 12 mld zł otrzymanych przez należącą do PINEIRO firmę (fragment utajniony przez ABW - PAP) PC; kontaktami szefów firmy (fragment utajniony przez ABW - PAP) z GLAPIŃSKIM, których efektem było finansowe wspieranie PC. "Porozumienie Centrum" a sprawa "Art.B" Wedle J.KACZYŃSKIEGO tzw. sprawa M.ZALEWSKIEGO ma jedynie podłoże polityczne. Jedynym błędem ZALEWSKIEGO było to, że kontaktował się z kierownictwem "Art.B". Wobec takiego stanowiska warto przypomnieć kilka faktów, które w ostatnim czasie stały się podstawą do uchylenia posłowi ZALEWSKIEMU immunitetu i wszczęcia przeciw niemu postępowania prokuratorskiego. W czerwcu 1991 r. ZALEWSKI wykorzystując swoje stanowisko publiczne (był wówczas Sekretarzem Stanu w BBN) otrzymał od szefów "Art.B" na rzecz spółki "Telegraf" 40 mld zł. Prawdopodobnie fundusze te uzyskał na drodze szantażu grożąc prezesom "Art.B" ingerencją w sprawy ich firmy urzędów państwowych. Pod koniec czerwca 1991 r. ZALEWSKI wprowadził kierownictwo "Art.B" w błąd, co do możliwości wykupu udziałów w "Telegrafie" na sumę 17 mld zł. Pieniądze te pobrał, a następnie je zawłaszczył. W lipcu 1991 r. mając dostęp do materiałów MSW i MS informował A.GĄSIOROWSKIEGO i B.BAGSIKA o przebiegu śledztwa w ich sprawie, a następnie skłonił ich do opuszczenia kraju. Przytoczone fakty nabierają szczególnej wymowy w kontekście podnoszonej przez liderów PC kwestii skorumpowania urzędników wywodzących się ze starych struktur. (fragment utajniony przez ABW) i "TELEGRAF" Związek (fragment utajniony przez ABW) z "Telegrafem" wskazuje na ewidentne dążenie działaczy PC do wchodzenia w wypracowane dawniej układy w celu osiągania korzyści materialnych. Dyrektor handlowy (fragment utajniony przez ABW) został przyjęty na członka Rady Nadzorczej "Telegrafu". Prezes (fragment utajniony przez ABW) podkreślał, że związek jego firmy ze spółką zarządzaną przez ekipę z PC ma dla niego istotne znaczenie ekonomiczne. "Telegraf" bowiem zamierzał stworzyć tygodnik oraz stację telewizyjną, które pozwalałyby (fragment utajniony przez ABW) cieszył się zaufaniem A.URBAŃSKIEGO, J.ORŁĄ i M. PRZYBYŁOWICZA. Zamierzał wespół z M. ZALEWSKIM założyć w Polsce płd.-wsch. sieć stacji benzynowych. Przedsięwzięcie to upadło ponoć ze względu na nagonkę prasową na "Telegraf". Wiadomo, że do "Telegrafu" (fragment utajniony przez ABW) przekazał ok. 5,5 mld zł. W tym miejscu należy przypomnieć, iż na zlecenie M.ZALEWSKIEGO, w kwietniu 1992 r., został sporządzony dokument dot. powstania podmiotu gospodarczego zarządzającego lub przejmującego udziały (lub akcje) w podmiotach z udziałem MWGzZ. Oznaczało to, mówiąc krótko, stworzenie swoistej czapy nad ok. 60 przedsiębiorstwami handlu zagranicznego w celu czerpania zysków. Innymi słowy wypracowano sposób na robienie pieniędzy bez wkładów własnych. Przytoczone przez nas przykłady funkcjonowania przedstawicieli PC w obszarze polityki i gospodarki wskazują na to, że: populistyczne hasło dekomunizacji wyznacza jedynie pragmatyczną drogą do objęcia władzy; elita PC jako grupa ludzi cynicznych i skorumpowanych zagraża stabilizacji w kraju, a jako ewentualna siła rządząca w Polsce doprowadziłaby do dalszego rozkładu i tak słabych w dobie transformacji ustrojowej struktur państwa. Opracowano w Zespole Insp.-Oper. Polub WP Wiadomości Więcej na ten temat: Parys o "Szafie Lesiaka": scena polityczna w latach 1992-94 manipulowana przez służby Parys o "Szafie Lesiaka": scena polityczna w latach 1992-94 manipulowana przez służby
Obrazek użytkownika jacek
 • jacek
 • 19-02-2019

Ciężkie oskarżenia pod adresem Kaczyńskiego! Były premier Włodzimierz Cimoszewicz od zawsze miał złe zdanie o Jarosławie Kaczyńskim. W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" wysuwa poważne oskarżenia pod adresem braci Kaczyńskich. Jakie? Mówi o nieuczciwości i korupcji w czasach Porozumienia Centrum. Ciężkie oskarżenia pod adresem Kaczyńskiego! Ciężkie oskarżenia pod adresem Kaczyńskiego! 2Zobacz zdjęcia Ciężkie oskarżenia pod adresem Kaczyńskiego! Jacek Herok / newspix.pl PODZIEL SIĘ KOPIUJ LINK – Byłem od początku jak najgorszego zdania o braciach Kaczyńskich – mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" były premier Włodzimierz Cimoszewicz. Jak ujawnia, otoczenie Lecha i Jarosława Kaczyńskich, w czasach Porozumienia Centrum które tworzyli, donosiło o nieuczciwości i korupcji. –Z ich otoczenia docierały do mnie doniesienia o nieuczciwości i skłonności do korupcji już w czasach Porozumienia Centrum. Nie chodzi tylko o aferę Art-B. Dyrektorzy zakładów, którzy po 1989 r. zachowali stanowiska, mówili, że w rozmowach w cztery oczy wysłannicy PC domagali się od nich dużych pieniędzy, jeśli chcą, żeby ich zostawić w spokoju. I oni płacili – mówi Włodzimierz Cimoszewicz. REKLAMA REKLAMA Jak dodaje, on sam wiedział o tym wszystkim ale nie mógł przekazać informacji dalej.– Ludzie, którzy mi to mówili, po prostu się bali – mówi. Jak dodaje, gdy w 1993 r. Porozumienie Centrum Przegrało wybory, bo otaczała je "aura nieuczciwości i przekupności". – Później w miejsce PC ci ludzie wyczarowali PiS - partię, której nazwa była zaprzeczeniem społecznego wyobrażenia o tym środowisku politycznym – opowiada Cimoszewicz. Były premier może mieć na myśli informacje znalezione w opublikowanych 10 lat temu przez PAP dokumentach z "szafy Lesiaka". Notatka UOP sugerowała niejasne powiązania braci Kaczyńskich i Porozumienia Centrum. Według notatki "populistyczne hasło dekomunizacji jest jedynie pragmatyczną drogą do objęcia władzy". Zdaniem autorów notatki, elita partii, jako grupa ludzi cynicznych i skorumpowanych zagrażała stabilizacji w kraju, a jako ewentualna siła rządząca w Polsce doprowadziłaby do dalszego rozkładu i tak słabych w dobie transformacji ustrojowej struktur państwa. Porozumienie Centrum powstało w maju 1990 roku i zrzeszało polityków, skupionych wokół Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Formalnie partia zniknęła w 2002 roku, jednak jej realny rozpad nastąpił rok wcześniej, gdy powstało Prawo i Sprawiedliwość.
Obrazek użytkownika jacek
 • jacek
 • 19-02-2019

Tak powstało finansowe imperium PiS. To dzieło Jarosława Kaczyńskiego "Żadna inna partia w Polsce nie obrosła tak spółkami, biznesami i fundacjami" - pisze o PiS "Gazeta Wyborcza". I opisuje finansowe imperium partii rządzącej, za którego budową stoi Jarosław Kaczyński. Na taki pomysł wpadł w autobusie na Żoliborz, a w tle znajdziemy m. in. kacyków PZPR, "panią Basię" z "Ucha Prezesa" i Ludwika Dorna, którego nie stać na fryzjera. 24 45 Podziel się 597 Tak powstało finansowe imperium PiS. To dzieło Jarosława Kaczyńskiego (Jan Bielecki/East News) REKLAMA REKLAMA Początek budowy dzisiejszego imperium sięga początku lat 90. Tuż po transformacji ustrojowej Kaczyński szefował Porozumieniu Centrum, ale to nie partia miała w tym czasie największe znaczenie. Dużo większą rolę miała odegrać Fundacja Prasowa Solidarności. Jej założycielami - oprócz Kaczyńskiego - byli również Sławomir Siwek, Krzysztof Czabański i Maciej Zalewski. Jak pisze "Wyborcza", zaczęło się od przejęcia popularnej gazety popołudniowej - "Expressu Wieczornego". Dzięki dobrym kontaktom ze świeżo upieczonym prezydentem Lechem Wałęsą, Kaczyńskiemu i spółce udaje się zdobyć ten tytuł, o czym zresztą sam prezes PiS wspomniał w swojej autobiografii. Przejęcie "Expressu" nie doszłoby do skutku, gdyby nie udało się uzyskać 1,6 mln zł. A do tego konieczny był fortel. Fundacja zdecydowała się bowiem wynająć pomieszczenia redakcyjne. Najemcą został Bank Przemysłowo-Handlowy, założony jeszcze w poprzednim ustroju przez I sekretarza PZPR Mieczysława Rakowskiego. REKLAMA BPH zapłacił czynsz z góry za 13 lat, więc Fundacja zdobyła pieniądze na przejęcie gazety i dawne zakłady graficzne przy Nowogrodzkiej. Naczelnym "Expressu Wieczornego" został Krzysztof Czabański. Później zaczynają się chudsze lata, bo Fundacja przeżywa kłopoty finansowe. Wszystko za sprawą przegranych przez Porozumienie Centrum wyborów. Co więcej, Fundacja pożyczyła partii na kampanię 800 tys. zł - sprawa otarła się nawet o prokuraturę. W efekcie członkowie Fundacji "klepali biedę". Do tego stopnia - jak pisze "GW" - że np. Ludwika Dorna musiała strzyc żona, bo nie było go stać na fryzjera. Nie było więc wyboru - trzeba było sprzedać gazetę. W ten sposób "Express" trafił w ręce Szwajcarów. Kaczyński i spółka do gry wrócili w 1994 roku, gdy jako Fundacja przejęli 20 tys. m kw. w warszawskich biurowcach i tyle samo gruntów. Siwek i Kaczyński trafili natomiast do władz spółek - jeden do Air Link i Celsy, a drugi - do spółki Srebrna. Wszystkie trzy zarządzały atrakcyjnymi nieruchomościami w centrum. REKLAMA Wtedy też dochodzi do przekształceń. Fundacja przekształca się w dwie nowe. Kaczyński i Czabański rejestrują Fundację Nowe Państwo, a Siwek - Solidarną Wieś. Ta druga zresztą ma bardzo dobre kontakty z episkopatem. W dużej mierze za sprawą samego Siwka. Obie otrzymują od Fundacji Prasowej Solidarności cały majątek. Choć Porozumienie Centrum było wtedy w opozycji, to za pośrednictwem fundacji zarabiało mnóstwo pieniędzy na czynszach czy obsadach rad nadzorczych. W spółce Srebrna miejsce znaleźli dla siebie m. in. Przemysław Gosiewski, Adam Lipiński, Wojciech Jasiński, Marek Suski czy Krzysztof Wyszkowski. W 2001 roku powstaje Prawo i Sprawiedliwość i większość z nich niedługo później wchodzi do Sejmu. Właśnie z list PiS. Zresztą spółka Srebrna to odrębna historia. Powiązana z nią była inna, mniejsza spółka - Srebrna Media. Tam, jak pisze "GW", miał rządzić Krzysztof Czabański - dziś szef Rady Mediów Narodowych. Później za jej sterami zasiadała również żona i syn. Spółka dysponuje sporym majątkiem - głównie nieruchomościami. REKLAMA Obie spółki poszły w "deweloperkę". Poza mniejszymi projektami, jak zagospodarowanie skweru przy siedzibie PiS, Srebrna szykuje prawdziwą bombę. U zbiegu ulic Srebrnej i Towarowej spółka chce wybudować wieżowiec, o którym pisaliśmy niedawno na naszych łamach. "Kaczyński Tower" ma, według różnych doniesień, mierzyć od 140 do 190 metrów wysokości. Teraz poszukiwany jest partner, który pomoże niedoświadczonym deweloperom postawić drapacz chmur. Kilka lat temu Srebrna toczyła również wojny o siedzibę PiS z izraelskim Metropolem, który przejął budynek przy Nowogrodzkiej. To efekt wolty Sławomira Siwka, który sprzedał nieruchomość w 2007 roku za ok. 34 mln zł. Czy Kaczyński na to zezwolił? To tajemnica, a wersje są sprzeczne - pisze "Gazeta Wyborcza". Właśnie ta transakcja była źródłem napięć i konfliktów. Okazało się bowiem, że Metropol chciał od PiS pieniędzy za korzystanie z podziemnego garażu pod siedzibą partii przy Nowogrodzkiej. Z tym nie zgadzała się spółka Srebrna, która uważała, że pieniądze należą się jej. Walkę ze strony tej spółki prowadziła przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego - Janina Goss. Doszło nawet do tego, że Metropol i Srebrna blokowały wjazd i wyjazd do parkingu. Wojna podjazdowa skończyła się na wyraźne polecenie szefa PiS i pieniądze pobierają właściciele z Izraela. Ale to ich nie zadowala, bo najchętniej zburzyliby oni siedzibę partii i wybudowali tam biurowiec. Na to jednak nie ma zgody Srebrnej i dlatego Metropol szuka kupca na nieruchomość. Chętnych na razie nie ma. REKLAMA Po katastrofie smoleńskiej Fundacja Nowe Państwo zmienia nazwę na instytut im. Lecha Kaczyńskiego. Ma również propagować myśli społecznej byłego prezydenta. Instytut ma jednak również udziały w spółce Srebrna. Tej samej, która ma wybudować wieżowiec przy ul. Towarowej. Pozostali udziałowcy? Jak twierdzi "Wyborcza", w 2015 r. Kaczyński dopuścił do spółki również Barbarę Skrzypek. To nazwisko niewiele mówi, ale może powiedzieć więcej, gdy okaże się, że to "pani Basia" z popularnego "Ucha Prezesa". Tagi: pis, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Obrazek użytkownika jacek
 • jacek
 • 19-02-2019

Afera SKOKów. Nigdy nie rozliczona, prokurator umorzył sprawę po dojściu do władzy PiS. http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/afera-ze-skok-ami-abw-zabezpieczyla,245,0,1976309.html http://polska.newsweek.pl/prokuratura-umorzyla-sprawe-skok-ow-i-senatora-grzegorza-biereckiego,artykuly,379130,1.html http://wiadomosci.onet.pl/kraj/po-oburzona-umorzeniem-jednego-z-watkow-sledztwa-dot-skok-ow/c3r153 To ludzie Prezesa z Kasy Krajowej SKOK zatwierdzili i nagradzali prezesów SKOKu Wołomin. PiSowski portal Niezależna.pl usunął artykuły z 2011, w których PiSowcy wychwalali i nagradzali prezesów SKOK Wołomin. PiS chciał ukryć, że to ludzie Prezesa z Kasy Krajowej SKOK zatwierdzili i nagradzali prezesów SKOKu Wołomin. http://www.wykop.pl/wpis/11904251/niezalezna-usuwa-artykuly-o-skokach-neuropa-bekazp/ Cenzura po upartyjnieniu Polskiego (do niedawna) Radia przez PiS http://www.wykop.pl/link/2979641/polskie-radio-usuwa-artykuly-o-skokach/ http://forum.echodnia.eu/polskie-radio-usuwa-artykuly-o-skokach-t319957/ Afera stadionowa. Były dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Tadeusz M. potwierdził na procesie b. ministra sportu w rządzie PiS Tomasza Lipca i innych oskarżonych o korupcję, że przekazał Lipcowi 170 tys. zł łapówki za przetarg na ochronę stołecznych obiektów sportowych. Powtórzył też przed sądem, że słyszał o funduszu PiS, na który miały trafiać pieniądze z przetargów na budowę stadionu narodowego. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,B-minister-z-rzadu-PiS-Tomasz-Lipiec-musi-oddac-90-tys-zl-z-lapowki,wid,16617752,wiadomosc.html http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Przekazalem-Tomaszowi-Lipcowi-170-tys-zl-lapowki,wid,11398490,wiadomosc.html?ticaid=11664a http://www.newsweek.pl/-100-milionow-na-tajny-fundusz-pis-,2524,1,1.html http://wyborcza.pl/1,75478,6128791,Wymyslone_100_mln_zl_dla_PiS.html?disableRedirects=true Afera ARTB. Jedną z największych afer PiS-u (PC - Porozumienie Centrum) była afera ARTB. Siedział za nią Maciej Zalewski prawa ręka Braci Kaczyńskich w PC i spółce Telegraf. Z więzienia wypuścił go… przyjaciel z PC Lech Kaczyński. w 2005 tuż po wygranych wyborach http://www.policyjnyserwisinformacyjny.fora.pl/kadry-iv-rp,2/byly-posel-pc-zwolniony-z-wiezienia,248.html http://naszaprawda.blog.pl/archiwa/akcja-wybory-2015/cala-prawda-o-pis-ie/ http://forum.gazetalubuska.pl/pis-partia-cudakow-i-przekretow-t51429/ Afera FOZZ. Kilkanaście lat temu TVP pokazała program „Dramat w trzech aktach” o finansowaniu PiS-u (PC) z ukradzionych pieniędzy z afery FOZZ. Sprawę przekrętów PiS-u (PC) umorzył… sędzia Kryże, wiceminister sprawiedliwości w rządzie 4RP Wodza Jarosława. Wcześniej za komuny sędzia Kryże był utrwalaczem PRL-owskiej Władzy Ludowej, przy pomocy SB łamał i skazywał na więzienie opozycjonistów antykomunistycznych m.in. późniejszego prezydenta Bronisława Komorowskiego. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,title,Bohaterowie-Dramatu-w-trzech-aktach-ostatecznie-skazani,wid,15198408,wiadomosc.html http://www.tvp.pl/historia/aktualnosci/fozz-najwieksza-afera-iii-rp/3980654/page2/3980626 http://m.trojmiasto.pl/news/opinie/12/Magiczna-iluminacja-wiaduktu-przy-PGE-Arenie-n64810.html?vop=std http://wpolityce.pl/polityka/147060-bohaterowie-dramatu-w-trzech-aktach-ostatecznie-skazani-tworcy-filmu-wciaz-maja-sie-niezle Afera uwłaszczeniowa (FPS). Prokuratoria Generalna w 2009 zakwestionowała przejęcie przez PiS bez przetargu działek w Warszawie o wartości 165 mln. http://wyborcza.pl/1,75478,6017976,Nowogrodzka_84_86_jednak_do_prokuratury.html?disableRedirects=true http://wyborcza.pl/1,76842,4570562.html http://wyborcza.pl/1,75478,6311006,Warszawa_walczy_z_ludzmi_Kaczynskiego_o_miliony.html http://www.tvp.info/463040/informacje/polska/sad-fundacja-nie-musi-oddac-parkingu-stolicy/ Afera FPS (Fundacji Prasowej Solidarność) W 1993 roku prokurator przedstawił Kaczyńskiemu, Czabańskiemu i Siwkowi zarzuty nielegalnego finansowania PC przez Fundację. Sprawa za względów formalnych została umorzona za rządów AWS w 2000 roku. http://www.bliskopolski.pl/iii-rp/afery/afera-fundacji-prasowej-solidarnosc/ http://www.wprost.pl/ar/115536/PO-Kaczynski-i-jego-ludzie-uwlaszczyli-sie-na-majatku-skarbu-panstwa.html http://wyborcza.pl/magazyn/1,127528,12241363,Fundacja_na_ciezkie_czasy.html Afera Telegrafu. Telegraf został założony z kapitałem akcyjnym wynoszącym 250 mln starych złotych, a po dziesięciu miesiącach jego kapitał wynosił 26 mld 220 mln starych złotych. W skład władz Telegrafu wchodził m.in. Jarosław Kaczyński http://www.wprost.pl/ar/113308/Samoobrona-wyciaga-Telegraf/ http://www.money.pl/forum/walesa-wyrzucilem-kaczynskich-za-milionowe-przekrety-t717011.html http://nadblog-wszystkich-blogow.blog.onet.pl/2010/11/06/pis-zaczelo-sie-od-porozumienia-centrum/ https://prawda2.info/viewtopic.php?t=16334 Afera szpitalna. W 2007 roku ustawę o komornikach przyjęła komisja „Solidarne Państwo” składająca się z przedstawicieli PiS, Samoobrony i LPR. Z projektu ustawy przygotowanej w resorcie Zbigniewa Ziobry, zniknął zapis korzystny dla szpitali, ograniczający zarobki komorników pobierających do 15% z przysądzonej sumy długu! Od momentu wejścia ustawy w życie komornicy zarabiali fortuny na długach szpitali, kosztem Polaków podatników. Wiadomo, że prawnicy ówczesnego prezydenta z Wybrzeża z kancelarii Greenhouse handlowali długami setek szpitali o wartości dziesiątek milionów złotych. Za długi zapłacili podatnicy. http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/254943,1,ogrodnicy-szpitalnych-dlugow.read http://wyborcza.pl/1,75478,5602427,Sopocka_kancelaria_i_jej_interesy.html?disableRedirects=true http://kontrateksty.pl/files/news/20090529132431.html Afera gruntowa. Prawnik Józef L, zaufany Jarosława Kaczyńskiego poseł PC, prezes założonej przez Kaczyńskich Fundacji Prasowej Solidarność został oskarżony o oszustwo na 54 mln zł na szkodę parafii Świętej Trójcy w Warszawie http://wyborcza.pl/1,87648,4949553.html http://wyborcza.pl/1,76842,5710488,Jak_byly_prawnik_PC__serek__sprzedawal.html http://nie.com.pl/archiwum/luter-chytry-jak-katol/ http://www.trojca.waw.pl/images/pliki/sn2012sw.pdf Afera bankowa (BOŚ) http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/320253,przez_dzialalnosc_kownackiego_bos_stracil_120_mln_zl_sprawe_bada_prokuratura.html http://polska.newsweek.pl/bos-potwierdza-zarzuty-wobec-kownackiego,39840,1,1.html http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,6646315,Czy_Bank_Ochrony_Srodowiska_stracil_przez_Kownackiego.html Afera oddłużeniowa. Jedną z mnóstwa mniejszych afer PiSu było umorzenie długów PC przez PiSowskiego ministra skarbu Jasińskiego (dawniej PZPR) już po przegranych przez PiS wyborach http://wiadomosci.wp.pl/kat,8171,title,Minister-skarbu-umorzyl-dlug-partii-Kaczynskiego,wid,9657137,wiadomosc.html http://wyborcza.pl/1,75478,4926554.html Afera drewniana. Putra i Jurgiel z PiSu wmieszani w sprzedaż drewna z Lasów Państwowych po zaniżonych cenach dla znajomych biznesmenów. Straty Skarbu Państwa wyceniono na 5 mln zł http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/78820,ujawniamy-kulisy-afery-lesnej.html http://pracownia.org.pl/aktualnosci,475 http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tryb-sprzedazy-drewna-firmie-Rakom-skandaliczny,wid,10212442,wiadomosc.html?ticaid=116725 Afera ściekowa. PiSowski wicemarszałek sejmu Krzysztof P. zgodził się na zapłatę prywatnym inwestorom, publicznymi pieniędzmi, za niedokończoną oczyszczalnię ścieków na Podlasiu, która przez kolejnych kilka lat nie działała. https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Putra http://polska.newsweek.pl/prawo-na-telefon,11957,1,1.html http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,6938805,Wyrok_na_bylych_wiceprezydentow_Bialegostoku.html view=article&catid=49%3Aprasa&id=113%3Akomunikat-prasowy&option=com_content http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/krzysztof_putra-a_5864.htm http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,3948808.html Afera bonów paliwowowych. Wiceminister rozwoju regionalnego w rządzie Jarosława Kaczyńskiego Jacek Szczot wyłudzał nienależne bony paliwowe (w latach 2004 -2007 ze wspólnikiem pobrał 220 tys. zł dopłat unijnych). http://www.kurierlubelski.pl/artykul/502457,wiceminister-w-rzadzie-pis-skazany-za-wyludzenie,id,t.html http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wiceminister-kaczynskiego-uslyszal-zarzuty,81024.html http://www.wprost.pl/ar/148655/B-wiceminister-JKaczynskiego-podejrzany-o-wyludzenie/ Afera paliwowa. Zapoczątkowana wprowadzeniem w 1992 przez ministra A. Glapińskiego (rząd Olszewskiego) koncesji na import paliw. Koncesje przyznawane według niejasnych kryteriów, zapoczątkowały serie afer paliwowych i wyrwały z budżetu państwa wiele miliardów złotych. W jednym z odprysków afery paliwowej pojawiło się także nazwisko Jarosława Kaczyńskiego. W zeznaniach Andrzeja Z. pada m.in. zdanie, że prowizja płacona dyrektorowi poczty polskiej Jackowi T. zaprocentuje dobrymi kontaktami z Kaczyńskimi i prawicą. http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/223285,1,taki-dobry-profesor.read http://biznes.pl/kraj/afery-paliwowe-mafia-bez-konca/3hyze http://www.wprost.pl/ar/133794/W-sledztwie-paliwowym-pojawia-sie-nazwisko-J-Kaczynskiego.html http://nafta.wnp.pl/w-sledztwie-paliwowym-pojawia-sie-nazwisko-j-kaczynskiego,54473_1_0_0.html http://www.newsweek.pl/nazwisko-kaczynskiego-w-sledztwie-paliwowym,34021,1,1.html Afera lekowa. PiSowscy wiceministrowie zdrowia Piecha i Pinkas zostali oskarżeni o korupcję w kontaktach z koncernami farmaceutycznymi. http://www.rynekzdrowia.pl/Prawo/RMF-Iwabradyna-lekiem-na-klopoty-mieszkaniowe-syna-Boleslawa-Piechy,1531,2.html http://fakty.interia.pl/polska/news-byly-wiceminister-wyszedl-z-aresztu,nId,840595 http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/cba-bada-zwiazki-piechy-z-iwabradyna,70343.html http://www.se.pl/wiadomosci/polska/jaroslaw-pinkas-zniszczyli-mi-zycie-bo-chcieli-dopasc-relige_570639.html Afera kuzyna. http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/95519,dziwne-przypadki-prezydenckiego-kuzyna.html http://wyborcza.pl/1,75478,19599900,od-wodociagow-do-tvp-kariera-kuzyna-kaczynskiego.html?disableRedirects=true http://demotywatory.pl/4615806/Jan-Maria-Tomaszewski-zarabia-okolo-20-tys-zl-jak-doradca Afera uwłaszczeniowa Kurskiego. Za PRL leśniczówka Danielówka była letnią siedzibą pierwszych sekretarzy Komitetu Wojewódzkiego PZPR z Elbląga. U schyłku III RP kupił ją Jacek Kurski za 20 tysięcy złotych. W IV RP sam wyceniał leśniczówkę już na blisko 300 tys. zł. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,3038513.html http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,10378933,Kolejna_przegrana_Jacka_Kurskiego_z__Wyborcza_.html Obecny szef TVPiS, był wielokrotnie skazany za pomawianie i oczernianie ludzi, był także wyrzucony z LPR za fałszowanie list wyborczych na Pomorzu. http://www.aferyprawa.eu/Polityka/Kurski-Kim-jest-posel-PiS-u-Jacek-Kurski-z-cyklu-kompetentni-czy-nie-osadzmy-rzad-PiS-1043 Afera rektora. http://polska.newsweek.pl/seks--korupcja--i-prokuratura-krajowa,11634,1,1.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/brzydka_kariera_prof_jarosza_sprawa_geniusza_podkarpacia_wciaz_na_wokandzie_30722.html http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,3611947.html https://pl.wikipedia.org/wiki/Antoni_Jarosz Afera gazetowa. Dorota Kania, dziennikarka "Gazety Polskiej", została skazana na dwa lata więzienia w zawieszeniu za wyłudzenie 270 tysięcy złotych od rodziny lobbysty Marka Dochnala. Kania miała powoływać na wpływy wśród polityków PiS. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dorota-kania-skazana-na-dwa-lata-w-zawieszeniu-za-wyludzenie-270-tysiecy-zl-od/lvqcxp Afera Ułaskawieniowa. http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/kownacki-i-duda-zabiegali-o-ulaskawienie-adama-s http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/376083,lech-kaczynski-ulaskawil-wspolnika-marcina-dubienieckiego,id,t.html http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,9212634,To_Duda_i_Kownacki_zajmowali_sie_ulaskawieniem_wspolnika.html Afera madrycka. Kilku posłów PiS zostało w 2014r oskarżonych o przekręty w rozliczeniach pieniędzy publicznych. Po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych 2015r Prokuratura umorzyła postępowanie wobec nich, a oni sami dostali bardzo dobrze płatne posady np. Mariusz Kamiński został Prezesem Polskiego Holdingu Obronnego. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Bohater-afery-madryckiej-zostal-szefem-Polskiego-Holdingu-Obronnego,wid,18151492,wiadomosc.html http://www.tvn24.pl/prokuratura-umarza-sledztwo-ws-afery-madryckiej,606549,s.html http://natemat.pl/168039,wielki-comeback-adama-hofmana-to-on-doradza-przy-obsadzaniu-najwazniejszych-panstwowych-spolek http://fakty.interia.pl/polska/news-po-bohaterowie-afery-madryckiej-wracaja,nId,2143018 Afera rolna. Oskarżony o łapówkarstwo i liczne oszustwa PiSowski szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Daniel O. http://polska.newsweek.pl/daniel-obajtek-oskarzony-o-korupcje,artykuly,379328,1.html Afera policyjna. PiSowski szef policji podał się do dymisji po ujawnieniu przez prokuraturę zarzutów korupcyjnych http://wiadomosci.onet.pl/kraj/lodzka-prokuratura-skomentowala-dymisje-insp-zbigniewa-maja/m1cbmq http://www.fakt.pl/politycy/odwolany-szef-policji-zbigniew-maj-jest-milionerem-,artykuly,610648.html inne http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19653760,wiceminister-zabrala-partnera-w-sluzbowa-podroz-teraz-sklada.html http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/511811,zdzislaw-filip-beata-szydlo-tauron-wydobycie-kolega-podstawowka-prezes.html http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,150706,19573191,dobra-zmiana-kadrowa.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,130517,19670142,rz-min-szlamacha-przez-rok-byl-na-urlopie-w-usa-caly-czas.html Afera bankowa II Politycy z PiSowskiej przystawki LPR doprowadzili do bankructwa duży bank w Wielkopolsce - Handlowanie posadami wespół z politykami Samoobrony i LPR ze słynnym już spotkaniem Adama Lipińskiego z Renatą Beger dobitnie uświadomiły jak chora na władzę jest to partia i jak nisko może upaść by utrzymać się przy niej. http://wybory.ox.pl/wiadomosc,28158,deklaracja-pis.html Czy jednym z przekrętów PiSu nie jest zawłaszczenie i upartyjnienie telewizji publicznej?Polacy nie będą płacić podatków (abonamentu) na partyjną telewizję opanowaną przez działaczy PiSokomuny. To PiS powinien zapłacić Polakom za użytkowanie olbrzymiego majątku TVPiS. Po dojściu Putina do władzy jedną z pierwszych strategicznych decyzji było opanowanie przez Kreml wszystkich głównych kanałów telewizyjnych, z których 90% Rosjan czerpie swoją wiedzę o świecie. Po dojściu do władzy Kaczyńskiego w 2005 r jedną z pierwszych strategicznych decyzji było opanowanie przez PiS wszystkich głównych państwowych kanałów telewizyjnych, z których 90% Polaków czerpie swoją wiedzę o świecie. Jarosław Kaczyński wzorem Putina, chciał opanować również pozostałe media, szczęśliwie Polacy odsunęli go od władzy. Po 10 latach w 2015r Jarosław Kaczyński powtórzył manewr z 2005 i upartyjnił publiczną TVPiS przejmując wszystkie główne państwowe kanały telewizyjne, z których 90% Polaków czerpie swoją wiedzę o świecie. To PiSowi Państwowa Komisja Wyborcza zakwestionowała w 2007 sprawozdania finansowe. Czy nie dlatego Wódz Jarosław K. zrobił wtedy wybory? Bo bał się odebrania ogromnych dotacji do partii politycznych? Znalezione w sieci: 10.12.2015 funkcjonariusze ABW na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku zabezpieczyli dokumenty finansowo-księgowe Spółdzielczego Instytutu Naukowego w Sopocie, którego prezesem jest senator PiS Bierecki. Prowadzone przez prokuraturę śledztwo dotyczy "podejrzenia zaistnienia w okresie od 04 grudnia 2010 r do 31 października 2012 r w Sopocie, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nadużycia uprawnień w zakresie zarządzania majątkiem Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych, z siedzibą w Sopocie i wyrządzenia tej Fundacji szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, w kwocie nie mniejszej niż 77 mln 350 tys zł przez likwidację i przekazanie aktywów Fundacji, kolejno na rzecz różnych podmiotów gospodarczych, a finalnie na rzecz SIN" http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/afera-ze-skok-ami-abw-zabezpieczyla,245,0,1976309.html Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nikt dokładnie nie wie na czym polegała ta tzw afera poza tym, że politycy w rozmowach między sobą klęli (jak wszyscy inni Polacy), obgadywali się wzajemnie (jak wszyscy inni Polacy) i nieładnie wyrażali się o własnym państwie (jak wszyscy inni Polacy) :) PS. informacja dla oburzonych - surowe i wypatroszone już ośmiorniczki są dostępne dla każdego Polaka w cenie ok. 16 zł za 500g - widziałem jakiś czas temu w Lidlu :) Dodajmy, taśmy prawdy pokazujące standardy moralne rządzącego PiSu są dostępne nadal na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=RMwa583Kk10#t=76 Poseł Jarosław K. w styczniu 2016 zorganizował 4 godzinne prywatne spotkanie z Orbanem w knajpie. Po spotkaniu przedstawił sejmowi do zapłacenia dwie faktury, jedną za wynajęcie zajazdu na ponad 9 tys. PLN, a drugą na 3,2 tys. PLN za konsumpcję. Dlaczego polski podatnik ma płacić za prywatne spotkanie Kaczora z Orbanem? Nawet ośmiorniczki nie mogły kosztować 3,2 tys. PLN, jakie Kaczor przeżarł z Orbanem. PiSokomuszki: Kurski śmieje się przed kamerą gdy łamie prawo i chowa się jak tchórz za immunitetem, Karski na oficjalnym wyjeździe - gdzie reprezentuje całą Polskę po pijaku rozbija wózki golfowe - a potem także chowa się jak za immunitetem i oskarża KGB o prowokację, wreszcie pijana posłanka (dawniej szefowa KRRiT) umiejąca coś tam coś tam, łazi po sejmie i grozi dziennikarzom sądami. Taki jest PiS. Byli członkowie partii komunistycznej (Kryże, Piotrowicz, Targalski) Stare Panny, byli złodziejaszkowie (Pięta, jojo Brudziński), Starzy Kawalerowie, rozwodnicy, pijacy i drobni chuligani (Karski) https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1518068181846827&id=1473272169659762&substory_index=0 Spółka Srebrna, która od kilku lat zajmuje nieruchomość sąsiadującą z posesją Jarosława Kaczyńskiego, wynajęła drugi dom znajdujący się w bezpośrednim otoczeniu jego willi – ustalił „Newsweek”. Oznacza to, że prezes PiS nie ma już żadnych sąsiadów. Jego dom został otoczony przez Srebrną z obu stron. Spółka Srebrna (jej właścicielem jest Instytut im. Lecha Kaczyńskiego, w którego radzie zasiada prezes PiS) od 2009 r. wynajmuje nieruchomość graniczącą z żoliborską willą Kaczyńskiego. Mieszczą się w niej biura wydawcy portalu niezalezna.pl oraz internetowej księgarni „Gazety Polskiej”. Na terenie posesji urzęduje też obstawa prezesa PiS – ochroniarze korzystają ze znajdującego się w ogrodzie kiosku przerobionego na punkt obserwacyjny okolicy. Według ustaleń „Newsweeka” to nie koniec: Srebrna wynajmuje także drugą połowę bliźniaka, w której mieszka Kaczyński. Oznacza to, że prezes PiS w tej chwili nie ma żadnych sąsiadów, z obu stron jest otoczony przez spółkę (należącą faktycznie do Prezesa). Dlaczego spółka, która jest właścicielem dwóch biurowców w centrum Warszawy, wynajmuje dom akurat na jednej z najdroższych dzielnic stolicy (za 120-metrowy dom na Żoliborzu płaci się 7-9 tys. zł miesięcznie)? – Chodziło głównie o obecność profesjonalnej ochrony. Poza tym ta nieruchomość jest naprawdę skromna – odpowiada Kujda. http://polska.newsweek.pl/srebrna-otoczyla-kaczynskiego,95892,1,1.html
Obrazek użytkownika Óelto
 • Óelto
 • 19-02-2019

Panom i wladcom wsio się wybacza .Budują kraj jeśli nawet ciemne były chmury dzisiaj są jasne zwycięzcy wszystko biorą tak jak to czyni najlepszy w dziejach radny Stanisław Bartczak przejął władzę w mieście w trzy miesiące rekord Ginesa .A władza na kolanach bo władza PO zawsze była na kolanach dzisiaj przed radnym klekaja .Urra urra jutro władza cala będzie wracać do najlepszych w histori .Radny wygrał wybory z klasą i najwyższym wynikiem wyborczym .
Obrazek użytkownika Rlk
 • Rlk
 • 19-02-2019

Potęga umysłu to my ludzie władzy 2006-2014 my my potrafimy wygrywać i Wygramy nasz radny budowniczy nowego domu jakim jest nasze miasto dzis rządzi nim
Obrazek użytkownika Rlk
 • Rlk
 • 19-02-2019

Potęga umysłu to my ludzie władzy 2006-2014 my my potrafimy wygrywać i Wygramy nasz radny budowniczy nowego domu jakim jest nasze miasto dzis rządzi nim
Obrazek użytkownika Rlk
 • Rlk
 • 19-02-2019

Potęga umysłu to my ludzie władzy 2006-2014 my my potrafimy wygrywać i Wygramy nasz radny budowniczy nowego domu jakim jest nasze miasto dzis rządzi nim
Obrazek użytkownika Rlk
 • Rlk
 • 19-02-2019

Potęga umysłu to my ludzie władzy 2006-2014 my my potrafimy wygrywać i Wygramy nasz radny budowniczy nowego domu jakim jest nasze miasto dzis rządzi nim
Obrazek użytkownika Rlk
 • Rlk
 • 19-02-2019

Potęga umysłu to my ludzie władzy 2006-2014 my my potrafimy wygrywać i Wygramy nasz radny budowniczy nowego domu jakim jest nasze miasto dzis rządzi nim
Obrazek użytkownika Rlk
 • Rlk
 • 19-02-2019

Egipska Jasnowidz mówi ze jeszcze w tym roku wracamy do gry i władzy .Fakt rachunek opiewal na 1876 zł ale warto drogo ale jej przepowiednie się sprawdzają powiedziała ze będą niespodziane dochody i były .Urrtaa Urrtaa .
Obrazek użytkownika Międzygórzanka
 • Międzygórzanka
 • 20-02-2019

Honorowym Obywatelem Bystrzycy jest również Ksiądz z Marii Śnieżnej!!! Postać mająca z tym tytułem niewiele wspólnego, skazany prawomocnym wyrokiem za porażenie paralizatorem turysty!!! Migający się od wykonania symbolicznego wyroku. Można przeczytać pełen tekst orzeczenia sądowego i dowiedzieć się co dokładnie się tam wydarzyło, https://www.saos.org.pl/judgments/329295
Obrazek użytkownika Międzygórzanka
 • Międzygórzanka
 • 20-02-2019

Wobec księdza z Marii Śnieżnej, jak można przeczytać w innych miejscach, złożono zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa o krzywoprzysięstwo, w innej sprawie pod przysięgą zeznawał że nie poraził turysty paralizatorem zaś wszyscy już teraz wiemy że poraził, więcej info tutaj: http://klodzko24.eu/719147005/falszywe-zeznania
Obrazek użytkownika L
 • L
 • 20-02-2019

UWAGA W NIEMA NIE NIEMA NIE ATESYION ATESYION ...ACHTUNG WŁADZE W KLODZKU OFICJALNIE SPRAWUJE BURMISTRZ PISZKO ALE MA JUŻ JA NARAZIE NIEOFICJALNIE BURMISTRZ STANISLAW BARTCZAK URRRRRRAAAAAAA URRRRRRAAAAAAA DO GOŁDA I DO DAMIANA CZAS NA MĘSKA DECYZJĘ I TRZYMAĆ Z LUDŹMI WŁADZY ..URRA URRRRRRAAAAAAA MAMY WŁADZE JUTRO WRACAMY NA SWOJE ETATATY MLODY DA BO NIEMA INNEJ DROGI BRAK FACHOWCÓW .
Obrazek użytkownika L
 • L
 • 20-02-2019

UWAGA W NIEMA NIE NIEMA NIE ATESYION ATESYION ...ACHTUNG WŁADZE W KLODZKU OFICJALNIE SPRAWUJE BURMISTRZ PISZKO ALE MA JUŻ JA NARAZIE NIEOFICJALNIE BURMISTRZ STANISLAW BARTCZAK URRRRRRAAAAAAA URRRRRRAAAAAAA DO GOŁDA I DO DAMIANA CZAS NA MĘSKA DECYZJĘ I TRZYMAĆ Z LUDŹMI WŁADZY ..URRA URRRRRRAAAAAAA MAMY WŁADZE JUTRO WRACAMY NA SWOJE ETATATY MLODY DA BO NIEMA INNEJ DROGI BRAK FACHOWCÓW .
Obrazek użytkownika Óelto
 • Óelto
 • 20-02-2019

Burmistrz as Bartczak załatwia wszystkie problemy bez wyjątku bo Burmistrz na papierze wszystko załatwia na skinienie palca .Trzy kierunki uporządkowanie Mlynowki powrót do miasta młyny nie mogą się niszczyć to zabytki .Powrót KCKSIR .Wodociagi k9nsejonowane to kierunek a najlepiej gospodarzy się prywatnymi Wodociagami .Odzyskanie min 5 milionow z długów za czynsze .Wygramy Wygramy
Obrazek użytkownika Óelto
 • Óelto
 • 20-02-2019

Burmistrz as Bartczak załatwia wszystkie problemy bez wyjątku bo Burmistrz na papierze wszystko załatwia na skinienie palca .Trzy kierunki uporządkowanie Mlynowki powrót do miasta młyny nie mogą się niszczyć to zabytki .Powrót KCKSIR .Wodociagi k9nsejonowane to kierunek a najlepiej gospodarzy się prywatnymi Wodociagami .Odzyskanie min 5 milionow z długów za czynsze .Wygramy Wygramy
Obrazek użytkownika Óelto
 • Óelto
 • 20-02-2019

Burmistrz as Bartczak załatwia wszystkie problemy bez wyjątku bo Burmistrz na papierze wszystko załatwia na skinienie palca .Trzy kierunki uporządkowanie Mlynowki powrót do miasta młyny nie mogą się niszczyć to zabytki .Powrót KCKSIR .Wodociagi k9nsejonowane to kierunek a najlepiej gospodarzy się prywatnymi Wodociagami .Odzyskanie min 5 milionow z długów za czynsze .Wygramy Wygramy
Obrazek użytkownika Óelto
 • Óelto
 • 20-02-2019

Burmistrz as Bartczak załatwia wszystkie problemy bez wyjątku bo Burmistrz na papierze wszystko załatwia na skinienie palca .Trzy kierunki uporządkowanie Mlynowki powrót do miasta młyny nie mogą się niszczyć to zabytki .Powrót KCKSIR .Wodociagi k9nsejonowane to kierunek a najlepiej gospodarzy się prywatnymi Wodociagami .Odzyskanie min 5 milionow z długów za czynsze .Wygramy Wygramy
Obrazek użytkownika Michael Colt
 • Michael Colt
 • 20-02-2019

A i tak wisieć będą PiSuary
Obrazek użytkownika armagedon
 • armagedon
 • 20-02-2019

Czy jedzenie z PCK trafiało na kampanie wyborcze PiS Śledczy, którzy badają nieścisłości w dolnośląskim oddziale PCK, nie mogą doliczyć się 46 ton darów. Według zeznań świadka rozdawano je przy okazji kampanii wyborczej polityków PiS - ustaliła "Gazeta Wyborcza". ‹ wróć Z ustaleń prokuratorów wynika, że w czasie, gdy oddziałem PCK kierowali ludzie związani z PiS, wyprowadzono z niego 1,1 mln złotych. Prezesem oddziału był wówczas Rafał H, w przeszłości radny PiS w sejmiku dolnośląskim, jego zastępcą – poseł tej partii Piotr B, a dyrektorem – Jerzy G., sejmikowy radny PiS poprzedniej kadencji, bliski współpracownik minister i członek władz okręgowych PiS w Wałbrzych Jerzy. G był zatrudniony w radzie nadzorczej jednej z spółek Kłodzkich przez uwczesnego burmistrza ? Jak informuje "Wyborcza", grupa pracowników PCK pod przywództwem Jerzego G. kradła używaną odzież, a pieniądze z jej sprzedaży zatrzymywała dla siebie. Według relacji świadków i podejrzanych część ukradzionych pieniędzy miała później wspomagać kampanie wyborcze lokalnych polityków PiS, w tym również obecnej minister – Z uwagi na dobro postępowania ujawnianie takich danych na obecnym etapie postępowania nie jest możliwe – informuje w "Wyborczej" rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus. – Przesłuchanie pani minister zostało już zaplanowane i odbędzie się w najbliższym czasie - dodaje Klaus. Nie ma jednak póki co informacji, kiedy i w jakim charakterze ma zostać przesłuchana szefowa MEN. Jak ustaliła "Wyborcza", w trakcie śledztwa na jaw wyszło bowiem, że z oddziału znikło w niewyjaśnionych okolicznościach również 46 ton przekazanej Czerwonemu Krzyżowi żywności. POLECAMY: Rozporządzenie ws. minimalnych stawek wynagrodzenia nauczycieli podpisane – Część z przekazywanej nam żywności była kierowana do rozdawania wśród ludności w czasie ostatniej kampanii wyborczej do Sejmu. We wskazywanych przez Jerzego G. konkretnych okręgach wyborczych rozdawane były paczki żywnościowe, a osobno – duże ilości jabłek. Na pewno wożone były w rejon Trzebnicy i Milicza i tam rozdawane wśród mieszkańców – mówi „Wyborczej” jeden z zeznających w śledztwie byłych już pracowników PCK.
Obrazek użytkownika armagedon
 • armagedon
 • 20-02-2019

Gościem Ewy Stankiewicz w jej programie w Telewizji Republika ,,Otwartym tekstem'' był profesor Mirosław Dakowski, który opowiedział o aferze FOZZ – Była planowanym rabunkiem dóbr Polski na skalę, jak wtedy mówili eksperci i specjaliści, co najmniej 50 mld dolarów. To, że możemy się tutaj spotkać i o tym mówić związane jest z tym, że minister Ziobro po raz pierwszy złamał tabu, które trwało od lat 28-u, kiedy można było mówić tylko o kilkuset milionach zrabowanych - ocenił w programie. Reklama – Ekstradycja Dariusza Przywieczerskiego na nowo przywołuje aferę Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Aferę założycielską III RP, aferę systemowego zagwarantowania przejęcia ukradzionego Polsce majątku i ufundowania elit postsowieckich, które do dziś dominują w Polsce. Moim gościem jest profesor Mirosław Dakowski - zaczęła redaktor Ewa Stankiewicz. – Po ilu latach doszło do ekstradycji - zapytała prowadząca. REKLAMA - -Prawie po 30 latach od ujawnienia afery przez Michała Falzmanna. Jest to zrozumiałe, bo pierwsze lat chyba 15, czy więcej ta sprawa była przedawniana przez likwidatorów FOZZ-u, tam było kilku. Potem przez następne lata sprawa była przedawniana przez naszą ludową sprawiedliwość. Tak więc specjalnie dla tego największego rabunku w nowej Rzeczpospolitej zmieniono jakieś prawa sądowe tak, żeby za tak zwane niezależne przestępstwa za jedno sąd zapisał 2,5 roku i za następne 2,5. A 2,5 dodać 2,5 to jest ile? No 2,5 oczywiście - mówił profesor Mirosław Dakowski. – W tej obecnej rzeczywistości, czyli rok około 2000, wcześniej jeszcze za czasów kiedy naszego bezpieczeństwa broniła nie Bezpieka, tylko tzw. Urząd Ochrony Państwa, wtedy świadomie wypuszczono Dariusza Tytusa. Wypuszczono na zachód z ogromną walizą dokumentów - opowiadał gość programu ,,Otwartym Tekstem''. – Kiedy wrócił po paru miesiącach, to oficjalnie powiedział, gdzie możemy mu naskoczyć. A w trakcie procesu, który odbywał się przy ogromnych opóźnieniach tzn. w 2005 roku nowy Urząd Bezpieczeństwa wypuścił go po raz drugi i wtedy on uciekł na zachód, gdzie 7 służb tajnych, jakie mamy nie mogło go znaleźć - kontynuował. – Tylko, że przeciętny dziennikarz w Polsce podawał adres, zresztą nawet państwo chyba też - zauważyła Ewa Stankiewicz. – Tak podawaliśmy dla zabawy - odparł profesor. – Kto może się bać powrotu Przywieczerskiego do Polski? - dopytywała prowadząca. – Myślę, że mogą się te władzy obecne, ponieważ wszyscy współpracownicy, wszyscy beneficjenci rabunku poprzez FOZZ nie mają się zupełnie czego bać. Sędzia Piwnik, która trzy lata badała sprawę FOZZ-u, a kiedy już dokładnie przebadała została kopnięta w górę na ministra sprawiedliwości powiedziała, że Przywieczerski nie musi czegokolwiek zeznawać dlatego, że jego sprawa została już prawomocnie osądzona. To tylko jakieś niedouki w Sejmie, jakiś poseł wczoraj, czy przedwczoraj powiedział co to będzie, czego się dowiemy od pana Przywieczerskiego. Niczego się pan panie pośle nie dowie, bo Przywieczerski będzie działał tak, żeby swoje interesy w Polsce dalej porządnie prowadzić, bo kiedy w ostatnich latach rezydował na Florydzie razem ze swoimi przyjaciółmi: Solorzem i Drzewieckim skarżył się, że są kłopoty z jego prowadzeniem interesów w Polsce, teraz będzie mógł prowadzić te interesy mówiąc formalnie z więzienia - stwierdził profesor Mirosław Dakowski. – Czym była afera Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego? - zapytała Ewa Stankiewicz. – Była planowanym rabunkiem dóbr Polski na skalę, jak wtedy mówili eksperci i specjaliści, co najmniej 50 mld dolarów. To, że możemy się tutaj spotkać i o tym mówić związane jest z tym, że minister Ziobro po raz pierwszy złamał tabu, które trwało od lat 28-u, kiedy można było mówić tylko o kilkuset milionach zrabowanych, a wreszcie Ziobro powiedział o 8 czy 10 miliardach. Oczywiście pan, panie ministrze nie docenił prawdziwej skali rabunku, ale rozumiem, że jeżeli się jest ministrem, to nie można wszystkiego powiedzieć - powiedział gość Telewizji Republika. – Kto z takich najbardziej wpływowych osób korzysta z tego majątku zrabowanego Polsce - dopytywała redaktor Stankiewicz. – Mówiąc nie przewrotnie a szczerze, pani konkurenci. Ludzie z rożnych prywatnych firm telewizyjnych. Z tego co wiem to pan Dariusz Tytus włożył co najmniej 20 procent w Polsat, jak tam było z TVN nie wiemy, ale to są sumy rzędu miliardów - odparł profesor Dakowski. Źródło: Telewizja Republika 30 TAGI: Miroslaw Dakowski, Telewizja Republika, fozz, afera fozz, fizyk, Otwartym tekstem, Republika, TV, Polska, kraj, afera, Dariusz Tytus, Dariusz Przywieczerski, telewizja, RepublikaTV Zobacz także Nowy sondaż! Dominacja PiS-u, wiosna połyka Platformę Ubezpieczenie MyHealth Reklama Kancelaria Premiera Izraela wydała oświadczenie!... Ziemkiewicz zakpił z Timmermansa: jak świat chce obalić reżim, to... Recommendations dostarczone przez plista Reklama KONIEC SYSTEMU (ODC. 117/1) - DLACZEGO NIEKTÓRZY NIENAWIDZĄ MAJORA JÓZEFA KURASIA "OGNIA" Zaloguj się i dodaj swój komentarz E.S. S. • 23147 • 10995 Dlaczego Falzmann dostał zawału po herbatce z Morawieckim i co pani Bożena robiła w tym interesie? 4 2 Odpowiedz 13.09.2018 22:05 E.S. S. • 23147 • 10995 cytat z sieci 2008-04-21 (poniedziałek) @ 14:22:51 Założyciele telewizji TVN to Mariusz Walter(zyd),komuch,były dziennikarz TVP ,członek PZPR, oraz Jan Wejchert(zyd),komuch dziś jedeni z najbogatszych zlodzieji w Polsce. Mariusz Walter, ur. 4 stycznia 1937 we Lwowie. Zyd, stary komuch i bandzior.Jest mężem znanej dziennikarki i długoletniej spikerki TVP w okresie PRL, Bożeny, ojcem dziennikarki TVN, Sandry, aktorki i byłej spikerki TVP Katarzyny oraz obecnego prezesa TVN Piotra. Jeden z najbogatszych Polaków – 16. w 2006 na liście tygodnika Wprost. Z wykształcenia inżynier sanitarny. Dziś wiceprezydent Grupy ITI oraz jej Komitetu Wykonawczego. W latach 1967-1982 był członkiem PZPR. W 1983 r. Jerzy Urban, w poufnym liście do gen. Czesława Kiszczaka zaproponował utworzenie w MSW specjalnego pionu propagandowego, którego celem miałoby być m.in. „programowanie i realizacja czarnej propagandy” oraz „prowadzenie przemyślanej, zręcznej i stałej kampanii na rzecz zmiany obrazu SB, MO i ZOMO w społeczeństwie i inicjowanie akcji tych służb dla ocieplenia ich wizerunku”. do którego polecał Mariusza Waltera, gdyż to „najzdolniejszy w ogóle redaktor telewizyjny w Polsce”, który „przedstawia tow. Mieczysławowi Rakowskiemu i mnie sporo interesujących koncepcji ogólnopolitycznych i propagandowych. Jan Wejchert, Zyd, stary komuch, przedsiębiorca, założyciel grupy ITI.Firma otrzymała koncesję od władz PRL na sprowadzanie sprzętu elektronicznego z zagranicy i na rozprowadzanie kaset wideo w Polsce. Jest współzałożycielem (1997) komercyjnej stacji telewizyjnej TVN oraz współwłaścicielem wraz z Mariuszem Walterem klubu piłkarskiego Legia Warszawa Jest wymieniany w tzw. raporcie Macierewicza w kontekście kontrolowania mediów przez służby specjalne. W 2007 zrezygnował z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej TVN. Zajmuje 8. miejsce na liście najbogatszych Polaków tygodnika Wprost z 2007. Jego majątek wycenia się na 3,6 mld PLN. 09-03-2008 Jan Wejchert ma największy majątek spośród ludzi polskich mediów – wynika z listy 100 najbogatszych Polaków przygotowanej przez miesięcznik „Forbes” (Axel Springer Polska). Na czele czwartej edycji rankingu znalazł się biznesmen Leszek Czarnecki. http://www.polonica.net/lista_150_najbogatszych.htm n: W stacji Mariusza Waltera na kluczowych stanowiskach nie ma przypadkowych ludzi. Głównie zajmują je dzieci działaczy PZPR i funkcjonariuszy służb specjalnych – mówi nam jeden z szeregowych pracowników ITI. W 2001 r. we władzach tego koncernu znaleźli się m.in. Henryka Bochniarz, była działaczka PZPR, Mirosław Wyrzykowski, w latach PRL wykładowca w Wyższej Szkole Oficerskiej MSW w Legionowie, i Michał Broniatowski, który w czasach PRL pracował w Interpressie. Jego ojciec Mieczysław był członkiem Kominternu i funkcjonariuszem Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. Z kolei do rady nadzorczej ITI trafił m.in. Jan Zieliński, doradca zarządu BRE Banku, w czasie funkcjonowania FOZZ pracownik Banku Handlowego, a wcześniej I sekretarz podstawowej organizacji partyjnej przy ambasadzie PRL w Bejrucie. Zatrudnienie w TVN dzieci funkcjonariuszy służb specjalnych PRL nie jest niczym nadzwyczajnym, czego przykładem jest prowadząca „Kropkę nad i” Monika Olejnik, córka Tadeusza Olejnika, funkcjonariusza Służby Bezpieczeństwa, zaliczonego do najzdolniejszych pracowników operacyjnych peerelowskiej bezpieki, o czym świadczą opinie przełożonych znajdujące się w jego dokumentach personalnych. Kolejnym przykładem jest Tomasz Sianecki ze „Szkła kontaktowego” emitowanego w TVN 24, wcześniej dziennikarz radiowej Trójki, syn Bolesława Sianeckiego, funkcjonariusza Służby Bezpieczeństwa, który zajmował się m.in. sprawą obiektową „Credo” wymierzoną przeciwko kurii i diecezji płockiej. Warto zauważyć, że osoby prowadzące „Szkło kontaktowe” tworzą szczególny zestaw. Grzegorz Miecugow, który po tragedii smoleńskiej na krakowskim rynku, tuż przed ceremonią pogrzebu pary prezydenckiej, straszył na wizji w TVN demonami polskiego patriotyzmu, jest synem Brunona Miecugowa, piewcy PRL. Był on jednym z sygnatariuszy (obok Wisławy Szymborskiej) haniebnej rezolucji krakowskich literatów, którzy poparli zbrodnicze działania władz PRL wobec księży kurii krakowskiej w 1953 r. Inny prowadzący „Szkło”, Marek Przybylik, to były radny Unii Wolności, a wcześniej członek PZPR, redaktor naczelny prorządowego tygodnika „Szpilki”. W stanie wojennym w 1982 r. Monika Olejnik, córka funkcjonariusza SB, razem z Grzegorzem Miecugowem & company, przy akceptacji partii i służb specjalnych PRL-u rozpoczynała pracę w III Programie Polskiego Radia, z którego wcześniej WRON-a wyrzuciła „nieprawomyślnych” dziennikarzy. Warto zauważyć, że gdy dzisiejsza gwiazda TVN-u i „Wyborczej” zaczynała karierę w radiu ściśle podporządkowanym wojskowej juncie Jaruzelskiego, przyzwoici dziennikarze nie mieli tam wstępu. Były to bowiem media stanowiące część systemu totalitarnego. Dziennikarze, którzy nie chcieli lub nie umieli służyć władzy komunistycznej stanu wojennego, albo znajdowali się w obozach internowania, albo byli bez pracy albo imali się różnych przypadkowych zajęć. Przypomnę jeden tylko przykład: niezwykle popularny prezenter Studia 2, Tomasz Hopfer, który po wprowadzeniu stanu wojennego został wyrzucony z telewizji, pracował jako taksówkarz. Internowany, zmarł po ciężkiej chorobie w grudniu 1982 r. http://niezalezna.pl/30734-zapraszam-monike-olejnik-do-lustracji 16 1 Odpowiedz 13.09.2018 22:12 #1000017718 • 13394 • 4810 Bo to jest dobra zmiana :D 0 12 Odpowiedz 13.09.2018 23:21 Kazimierz Skrzetuski • 34598 • 5999 Przypomnijmy: Kuzyn Jarosława Kaczyńskiego, przyjaciółka domu prezesa, jego dwóch szoferów, asystentka i jej syn. Wszyscy oni rządzą spółką Srebrna, która na wartej kilkadziesiąt milionów złotych działce chce zbudować 190-metrowy wieżowiec. Lech Kaczyński powiedział kiedyś, że jeśli ktoś ma majątek, to skądś go ma. Majątek kontrolowany przez działaczy PiS został przejęty od państwa dzięki wykorzystaniu wpływów politycznych, które na początku lat 90 mieli działacze Porozumienia Centrum. Wykorzystywali luki i kruczki prawne w ustawach, które sami forsowali w Sejmie, a czasami naginali prawo w sposób budzący zainteresowanie prokuratury. "Rzeczywiście, była sprzedaż akcji firmom, które są czerwone. Czy to jest sojusz, czy zdrada? Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, tobyśmy nigdy niczego nie mieli" - Jarosław Kaczyński w 1992 r. 2 12 Odpowiedz 13.09.2018 23:40 Mariusz Okoń • 107315 • 18284 Skrzetuski TROLL RUSKI wspiera starozakonnego. Tego jeszcze nie było. 8 1 Odpowiedz 14.09.2018 04:35 Jan Jakub Filipowski • 68147 • 3156 Moc wiedzy i wiadomości, a jedyna nadzieja Pana Profesora z Jego doświadczeniem to " Krucjata Różańcowa". Daje do myślenia, nieprawdaż? Quis ut Deus - Któż jak nie Bóg. W Nim nasza nadzieja. 8 1 Odpowiedz 13.09.2018 22:11 E.S. S. • 23147 • 10995 Tow. Balcerowicz Leszek nr legitymacji KC PZPR 6165 Balcerowicz dyrygował gospodarką i walutą kraju przez szesnaście lat. Efekt? Polska jest najbiedniejszym spośród 25 państw UE, ma najniższe tempo rozwoju gospodarczego, najgorsze finanse publiczne, najwyższe bezrobocie, najniższe płace ( mniejsze niż np. w Czechach), najmniejszą liczbę przedszkoli, największą liczbę niedożywionych dzieci, itp., itd. No i owe 23 miliony żyjących poniżej minimum socjalnego... Z zeszłorocznych danych Głównego Urzędu Statystycznego wiemy, iż 23 miliony rodaków żyją poniżej granicy wyznaczającej strefę niedostatku (!!), czyli mają na życie mniej niż wynosi minimum socjalne. Ten sam GUS zapewnia, że 6 milionów rodaków wegetuje w głębokim ubóstwie, więcej: poniżej ustawowej granicy ubóstwa, z czego 3,5 miliona poniżej granicy skrajnego ubóstwa, prowadzącego do biologicznego wyniszczenia organizmu (!!!). To jest stan charakterystyczny dla najuboższych krajów afrykańskich. Polska ma najsilniejszą walutę Europy, iście mocarstwową, a pensje tyrających Polaków (nauczycieli, lekarzy, techników, robotników itd.) tudzież renty i emerytury (prócz mundurowych postkomunistycznych) są głodowe! Wykwalifikowana pielęgniarka, mająca osiemnastoletni staż pracy, i nauczycielka mająca dwudziestoletni staż pracy dostają 1500 zł miesięcznie (w Anglii już pierwszego roku 3000 funtów). Pielęgniarki i lekarze masowo uciekają z Polski do innych krajów, a nauczyciele zazdroszczą im, gdyż belfrów Zachód nie importuje. I proszę mi nie mówić, że to jest demagogią lub chwytem poniżej pasa, bo według mnie uderzeniem niżej straszliwie zaciśniętego pasa biedaków i czystą demagogią jest obrona Balcerowicza oraz jego mocarstwowej złotówki, a te 23 miliony, te 6 milionów i te 3,5 miliona to są fakty! Proszę też nie mówić, ze "gdzie drwa rąbią tam wióry lecą"! czyżby dla p. Balcerowicza i jego zwolenników 23 miliony rodaków to były ludzie "wióry"??? ~xyz, 30.08.2006 15:20 14 1 Odpowiedz 13.09.2018 22:26 Kazimierz Skrzetuski • 34598 • 5999 "Polska jest najbiedniejszym spośród 25 państw UE, ma najniższe tempo rozwoju gospodarczego, najgorsze finanse publiczne, najwyższe bezrobocie, najniższe płace" - podle kłamiesz, jak zwykle. Udowodnij swoje brednie, albo odszczekaj. 1 10 Odpowiedz 14.09.2018 01:02 Kazimierz Skrzetuski • 34598 • 5999 Kłamca eSSek po raz kolejny nasrał kłamstwem i czmychnął. 1 2 Odpowiedz 14.09.2018 08:50 Kazimierz Skrzetuski • 34598 • 5999 W 1990 roku, parę miesięcy po tym jak powstała PC, powstaje spółka Telegraf. W radzie nadzorczej tej spółki zasiadają Jarosław i Lech Kaczyńscy, Maciej Zalewski, Andrzej Urbański, Krzysztof Czabański. W ciągu dziesięciu miesięcy działalności `Telegrafu’, kapitał założycielski wzrósł 150 razy i zatrzymał się na poziomie 2 milionów dolarów. Spółka miała ambitne cele, lotniska, telewizje, stacje benzynowe, wydawnictwa. Kasę `Telegrafu’, zasilało wiele podmiotów, głownie państwowe: Państwowy Bank Przemysłowo – Handlowy ofiarował 11miliardów starych złotych, państwowy Budimex wykupił udziały za 9 miliardów złotych. 15 miliardów kredytu wziął „Telegraf” z państwowego Kredyt Banku , z Banku Rozwoju Energetyki 18 miliardów złotych. Baksik i Gąsiorowski twierdzą, że Art-B, przekazała spółce 57 miliardów złotych. (starych). Spółkę Telegraf podejrzewano o udział w aferze FOZZ, jakieś niejasne kontakty z dziwnym biznesmenem Pineiro i parę innych dziwnych kontaktów. Co się stało ze spółką `Telegraf’? Spółka padła w niejasnych okolicznościach. Co jest najbardziej ciekawe w całej sprawie? Najbardziej ciekawe są losy założycieli i powiązanych z `Telegrafem’: 1) Maciej Zalewski, zostaje w 2002 roku, skazany za wymuszanie łapówkę od prezesów ART. B. ART. B miała wyłożyć największą kase na Telegraf 2) Adam Glapiński, działacz PC, powiązany z `Telegrafem’, bliski znajomy Dochnala, dziś szef Polkomtela, miał co najmniej dziwny stosunek do głównego bohatera afery FOZZ, skazanego już Żemka. W czasie gdy Glapiński był ministrem w rządzie Olszewskiego, Żemek był przez niego wysuwany jako kandydat na wiceszefa NBP! 3) Niezwykle dziwne jest to, że aferę FOZZ zamknęli, po wielu latach dwaj ludzie. Był to sędzia Kryże, który wręcz brawurowo prowadził sprawę i prokurator, UWAGA, Kaczmarek. Obaj panowie mimo beznadziejnej, PZPRowskiej przeszłości, zwłaszcza Kryże, dostają od Jarosława Kaczyńskiego ministerialne stołki. Panowie zadbali, aby wątek Telegrafu w procesie się nie pojawił. 4) Andrzej Urbański, członek KLD Donalda Tuska, wylatuje z kancelarii prezydenta, po artykule ukazującym jego powiązania z baronem SLD Nawratem. Wraca po cichu do kancelarii Jarosława Kaczyńskiego, a potem zostaje prezesem TVP i członkiem kolegium IPN. 5) Czabański jak wszyscy wiemy członek PZPR, zostaje prezesem Polskiego Radia. Z wyjątkiem skompromitowanego Zalewskiego, który siedział, wszyscy ludzie z Telegrafu, są dziś tuzami w biznesie i mediach. 2 18 Odpowiedz 13.09.2018 22:27 E.S. S. • 23147 • 10995 Bełkot zawsze nie na temat, FOZZ to złodziejstwo i zbrodnia PZPR i sowieckich służb. 13 1 Odpowiedz 13.09.2018 22:37 E.S. S. • 23147 • 10995 Gąsiorowski dodał,” że PiS nie ma nic wspólnego ze sprawą Art-B, natomiast poprzednia ekipa rząd miała i to się czuło.” Uważa, że środowisko obecnej PO oraz służb resortowych było uwikłane w rozbiorze Art-B. To miało trwać od czasów premiera Bieleckiego i Lecha Wałęsy, potem było kontynuowane przez ekipę Tuska. Dopiero upadek tamtego rządu, otworzył przed nim możliwości reaktywacji biznesu. Gąsiorowski ponadto oświadczył, że będzie pozywał za słowa „afera Art-B” i że kilka redakcji się już o tym przekonało. 12 1 Odpowiedz 13.09.2018 22:40 Kazimierz Skrzetuski • 34598 • 5999 Ha ha, oczywista oczywistość, PiS niewinne, wina Tuska, a to wszystko to tylko zbiegi okoliczności :) 2 15 Odpowiedz 13.09.2018 22:44 E.S. S. • 23147 • 10995 Znowu smrodzie kłamiesz, gdzie napisałem, że to wina Tuska? 13 1 Odpowiedz 13.09.2018 22:47 Kazimierz Skrzetuski • 34598 • 5999 Czytaj uważniej swoje komentarze sklerotyku. 2 14 Odpowiedz 13.09.2018 22:58 E.S. S. • 23147 • 10995 To są słowa Gąsiorowskiego którego oskarżasz o konszachty z PISem. Teraz odszczekaj swoje kłamstwa. 11 1 Odpowiedz 13.09.2018 23:00 Jerzy Jałocha • 10706 • 3856 Skrzetuskij...pierdolisz ciulu od rzeczy,a jeżeli już chcesz mącić,to jak te twoje brednie mają się zbrodni dokonanej na Polakach w trzeciej RP przez żydowskich bolszewickich skurwysynów,typu balcerowicz 9 1 Odpowiedz 13.09.2018 23:09 #1000015758 • 3114 • 1795 pierd....oli od rzeczy ten walnięty troll żeby dalej kraść masowo , mordować i nie odpowiadać za nic ot i cała prawda , oni to wywołali wojnę domową okradali Polskę i Polaków bez mrugnięcia oka , ale do paki nie , nie za złodziejstwa , kiedy wreszcie wojsko zajmie się tymi wszystkimi czerwonymi klakami , ile jeszcze będą kraść i mordować , dziką za dupę i wszystkich jej pachołków do ciasnej celi wsadzić , mordercy i złodzieje , tffu ! 7 1 Odpowiedz 13.09.2018 23:34 Kazimierz Skrzetuski • 34598 • 5999 Żadna inna partia w Polsce nie obrosła tak spółkami, biznesami i fundacjami jak PiS. Początek budowy dzisiejszego imperium sięga początku lat 90. Tuż po transformacji ustrojowej Kaczyński szefował Porozumieniu Centrum, ale to nie partia miała w tym czasie największe znaczenie. Dużo większą rolę miała odegrać Fundacja Prasowa Solidarności. Jej założycielami - oprócz Kaczyńskiego - byli również Sławomir Siwek, Krzysztof Czabański i Maciej Zalewski. Zaczęło się od przejęcia popularnej gazety popołudniowej - "Expressu Wieczornego". Dzięki dobrym kontaktom ze świeżo upieczonym prezydentem Lechem Wałęsą, Kaczyńskiemu i spółce udaje się zdobyć ten tytuł, o czym zresztą sam prezes PiS wspomniał w swojej autobiografii. Przejęcie "Expressu" nie doszłoby do skutku, gdyby nie udało się uzyskać 1,6 mln zł. A do tego konieczny był fortel. Fundacja zdecydowała się bowiem wynająć pomieszczenia redakcyjne. Najemcą został Bank Przemysłowo-Handlowy, założony jeszcze w poprzednim ustroju przez I sekretarza PZPR Mieczysława Rakowskiego. BPH zapłacił czynsz z góry za 13 lat, więc Fundacja zdobyła pieniądze na przejęcie gazety i dawne zakłady graficzne przy Nowogrodzkiej. Naczelnym "Expressu Wieczornego" został Krzysztof Czabański. "Rzeczywiście, była sprzedaż akcji firmom, które są czerwone. Czy to jest sojusz, czy zdrada? Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, tobyśmy nigdy niczego nie mieli" - pisał Jarosław Kaczyński w 1992 r. Kaczyński i spółka do gry wrócili w 1994 roku, gdy jako Fundacja przejęli 20 tys. m kw. w warszawskich biurowcach i tyle samo gruntów. Siwek i Kaczyński trafili natomiast do władz spółek - jeden do Air Link i Celsy, a drugi - do spółki Srebrna. Wszystkie trzy zarządzały atrakcyjnymi nieruchomościami w centrum. Wtedy też dochodzi do przekształceń. Fundacja przekształca się w dwie nowe. Kaczyński i Czabański rejestrują Fundację Nowe Państwo, a Siwek - Solidarną Wieś. Obie otrzymują od Fundacji Prasowej Solidarności cały majątek. Choć Porozumienie Centrum było wtedy w opozycji, to za pośrednictwem fundacji zarabiało mnóstwo pieniędzy na czynszach czy obsadach rad nadzorczych. W spółce Srebrna miejsce znaleźli dla siebie m. in. Przemysław Gosiewski, Adam Lipiński, Wojciech Jasiński, Marek Suski czy Krzysztof Wyszkowski. W 2001 roku powstaje Prawo i Sprawiedliwość i większość z nich niedługo później wchodzi do Sejmu. Właśnie z list PiS. Po katastrofie smoleńskiej Fundacja Nowe Państwo zmienia nazwę na instytut im. Lecha Kaczyńskiego. Ma również propagować myśli społecznej byłego prezydenta. Instytut ma jednak również udziały w spółce Srebrna. Tej samej, która ma wybudować wieżowiec przy ul. Towarowej. 2 12 Odpowiedz 13.09.2018 23:38 #1000015758 • 3114 • 1795 ale ty pierdoli... ty owsiku , 1 4 Odpowiedz 14.09.2018 00:08 #1000015758 • 3114 • 1795 a co zrobić gdy was nie można skazać ,, oko za oko ząb za ząb 4 1 Odpowiedz 14.09.2018 00:11 Aniela Młynarz • 19813 • 8026 Skrzep Tuski co ty bredzisz PO okradło ciebie i twoje prawnuki a może i pra prawnuki a ty jak owczarek niemiecki będziesz wierny?? 6 1 Odpowiedz 14.09.2018 02:37 Mariusz Okoń • 107315 • 18284 Skrzetuski TROLL RUSKI wspiera starozakonnego. Tego jeszcze nie było. 4 2 Odpowiedz 14.09.2018 04:36 Andrzej Kupniewski • 186 • 111 żyd broni żyda 4 1 Odpowiedz 14.09.2018 05:51 Kazimierz Skrzetuski • 34598 • 5999 Gdzieś powiedziałem nieprawdę? Jak nie, to ryjek w kubeł. 1 0 Odpowiedz 14.09.2018 07:53 Marek Żółkoś • 3139 • 3123 50 miliardów dolarów , cha cha cha , co to za prof , który opowiada takie idiotyzmy. Czy on nie widzi , że robi z siebie idiote , a może ......... 2 4 Odpowiedz 14.09.2018 07:16 #1000015758 • 3114 • 1795 kto was owsiki trolle słucha , no kto ciemnota złodziejska jeno tffu , tylko wstyd Polsce i Polakom robicie ! 1 1 Odpowiedz 14.09.2018 07:56 Kazimierz Skrzetuski • 34598 • 5999 Milion, miliard... a kto by tam się szczegółami przejmował :) Ciemny lud to i tak kupi :) 2 1 Odpowiedz 14.09.2018 08:29 #1000015758 • 3114 • 1795 ciemnota tffu , fe , złodziejska , trollami du....ratują debilizm totalny totalnych 1 1 Odpowiedz 14.09.2018 08:55 ktośtam cośtam • 522 • 87 Dlaczego moje g*wno nie śmierdzi nawet 1/10 tego, co twój parszywy/kłamliwy/KODujący/POs*any pysk? Dlatego, że gdybym nas*ał do twojego NIC NIE WARTEGO głupiego ryja, to by było straszną hańbą dla mojej d*py, oraz równie hańbiące by to było dla mojego g*wna 0 1 Odpowiedz 14.09.2018 14:38 Jerzy Gicala • 2481 • 2462 Aby w przyszłości wyeliminować wszelki rabunek majątku narodowego musi zostać wprowadzona kara śmierci i konfiskata zrabowanego majątku !!!!!!!!! W latach odzyskiwania niepodległości, Polska zaatakowana została przez krajowe i zagraniczne mafie rabunkowe i wyprowadziły setki miliardów dolarów z przeliczenia złotych !!! Mało tego, bo w dalszym ciągu wykrywane są wielkie afery, z okresu władzy PO-PSL, które zagarnęły kolejne setki miliardów zlotych !!! Sprywatyzowany, doprowadzony do upadku, wyprzedany zagranicznym koncernom polski przemysł, to kolejne wyniszczenie Polski !!! Ta polityka prowadziła prostą metodą do zniszczenia, upadku i zniewolenia Polski !!! Te przestępcze mafie w dalszym ciągu tkwią jeszcze w strukturach państwa polskiego, chronione przez wymiar sprawiedliwości powiązany układami i działaniem politycznym !!! Jeżeli społeczeństwo polskie, nie zmusi rządu Prawa i Sprawiedliwości do szybkiej naprawy funkcjonowania władzy, w tym do pilnej reformy wymiaru sprawiedliwości i jego dekomunizacji, to opozycja zdrady narodowej w wydaniu agentury wrogiej sprawom Polski, w dalszym ciągu destabilizować będzie i utrudniać odbudowę kraju i poprawę bytu społeczeństwa !!! Społeczeństwo nie może być bierne wobec agenturalnej opozycji zdrady narodowej i ludzi, którzy poza granicami Polski, występują przeciwko Polsce i jej władzy !!!!!!!!! 0 0 Odpowiedz 23.09.2018 20:46 Reklama Najnowsze 21:51 TYLKO U NAS Sakiewicz: Birgfellner jest bardzo mocno powiązany z Rosją, Kremlem, Putinem 21:34 TYLKO U NAS Bielan: Schetyna nie wybaczy Tuskowi tego, że ten chciał mu wyprawić polityczny pogrzeb 21:17 NO I PROSZĘ! KE: Pytania prejudycjalne sędziego Tulei są niedopuszczalne 20:58 Ambasadorowie państw Unii poparli dyrektywę dotyczącą Nord Stream 2 20:55 TYLKO U NAS Rzymkowski: mamy wielkie możliwości, aby pokazać Izraelowi, że jesteśmy dumnym państwem!
Obrazek użytkownika młot na debili
 • młot na debili
 • 20-02-2019

wszyscy umoczeni , nawet dobra zmiana od FOZZ do SKOK itd wszystkie opcje . Mam pytanie czy nie zachodzi wątek PCK i finansowania kampanii w Kłodzku ? zatrudniony był główny podejrzany był. a kampania była zawsze suta ? dlatego narzuca się pytanie o domniemanie ? czy były taki święty ?
Obrazek użytkownika Grześ
 • Grześ
 • 21-02-2019

A aaaa a kto to taki znany za uciechy cielesne w starszym wieku płacił państwowym mieniem , czekamy by wyrównał te straty państwowe z własnej kieszeni i oddaje z nawiązką z procentami jak to prawda .
Obrazek użytkownika Do Michael Colt
 • Do Michael Colt
 • 21-02-2019

IP twojego komputera , i tak dalej
Obrazek użytkownika Do Jacka
 • Do Jacka
 • 21-02-2019

15 % PO, sami jesteście sobie winni Wiosna wam wygryzie połowę , i pa pa pa
Obrazek użytkownika Wiosna
 • Wiosna
 • 21-02-2019

Jest 500 + nie ma lichwy , lichwa już tak nie poszaleje , jeszcze doszło nowe prawo karne do 5 lat za mieszkanko , grunt , kaskę wygórowaną , oszukasz 1 osobę - 5 lat , a 100 osób x5 , he he he , kończy się spece , płaczcie ,teraz , a potem do normalnej roboty , na ogórki i szparagi marsz .PIS jest super , nie musicie tyle pisać o aferach cały internet huczy , od Fozz , Amber Get ...skokach zatrzymaniach , świadkowie , rodziny , o piramidach mówi się mówi tyle , wszak dotyczą mas , tak jak dzika , youtub tam mówią poszkodowani , nie dziwcie się że czekamy na wysokie kary za oszustwa a miliony gdy dotyczą mas tysiące osób , za piramidy powinni w swoim życiu w Polsce z więzienia nie wyjść , niech nie kusi , tak jak w Ameryce.
Obrazek użytkownika he , he he
 • he , he he
 • 21-02-2019

Jacek jak zwykle bzdety piszesz , he he he to ty jesteś tym ruskim - trollem Kazikiem z republiki dlaczego go nie cytujesz ?Jeśli chodzi o FOZZ , to były te morderstwa 6 osób czy nie , ot jak się raz udało to są powtórki z rozrywki . Kazik troll jest udany
Obrazek użytkownika L
 • L
 • 21-02-2019

Panom i wladcom wszystko wolno wolno.Władza ludu ma parol nietykalności jak Boss nasz umilowany .
Obrazek użytkownika młot na debili
 • młot na debili
 • 21-02-2019

Do he he he i do L .Trole siejecie nienawiść oparta na praniu umysłów w TVP za publiczna kase .Proszę o jeden wyrok ? Kiedy czytam Jacka .Kazika itd sprawdzam jest w internecie a jeśli na antenie TV Republika nasiaknietej prawicowe propaganda powtarza to uczony w wywiadzie gdzie bez sympatii politycznej mówi jasno kto korzystał z FOZ i kto FOZ stworzył ale do ciebie trolu niedociera szczera prawda .Pacenie przeczytaj ksiazke napisana przez Prezesa on tam jasno mówi jak za władzy komunistów zdobywa wielki majątek .Ale czy do takie deski nie oheblowanej coś dotrze mantra .Do L poczekaj książę szlachcicu od czaru PGR U i was Panów władzy prawo dopadnie bo nie będzie sw.krów.

Za chwilę wybierzemy europosłów. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, czyli w okręgu numer 12, o sześć mandatów walczy 60 kandydatów. Sprawdziliśmy, jakie profity czerpać będą ci, którzy wygrają. Jedno jest pewne to mandat na bogato.

foto: użyczone

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. W tegorocznej edycji jury przyznało 7 nagród i 14 wyróżnień. W kategorii architektura i budownictwo drewniane wyróżnienie zdobył dusznicki młyn papierniczy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×